Bitcoin enerģijas patēriņš: saskaroties ar vides problēmām

Bitcoin enerģijas patēriņš

Nesen CBS ziņas Ziņot uzsvēra, kā Bitcoin ieguve bija atbildīga par enerģijas patēriņa gada līmeņa radīšanu, kas bija augstāks par 159 valstīm.

Kā tāda sākās strīdīga saruna. Vai šāds patēriņa līmenis ir bezatbildīgs, amorāls vai absolūti vērts? Ja esat nepiederošs cilvēks, kurš meklē, jūs, iespējams, sliecaties uz pirmo perspektīvu. Un, ja jūs esat kriptovalūtas entuziasts, jūs acīmredzami sliecaties uz pēdējo perspektīvu.

Bitcoin enerģijas patēriņš

Tā kā fosilā kurināmā izmantošana tiek pārbaudīta kā nekad agrāk klimata pārmaiņu skata laikā, šīs debates ir ieguvušas papildu nozīmi.

Pieliksim jums ātrumu, lai jūs varētu pats izlemt par šo jautājumu.

Darba sākšana: Digiconomist Index

Digonomonoms “Bitcoin enerģijas patēriņa indekss”Ir bieži reklamēts resurss, uz kuru daudzi norāda kā galveno statistikas apkopotāju, kas attiecas uz Bitcoin tīkla enerģijas izmantošanu.

Apskatīsim dažas no tās galvenajām sekām, vismaz pašreizējā situācijā preses laikā.

EnerģijaBTC enerģijas patēriņš pieaug – attēls, izmantojot Digiconomist.

Pašreizējā stāvoklī Bitcoin tīkls ir iestatīts tā, lai sasniegtu gada enerģijas patēriņa līmeni virs 31 TWh elektroenerģijas, un drīz vien nav pazīmju par palēnināšanos. Patiešām, kā redzams no iepriekš redzamās diagrammas, šis patēriņa līmenis ir pakāpeniski kāpis vēlu.

Cita galvenā indeksu piezīmju statistika:

  • ~ 87 563 223 KWh elektroenerģijas, ko tīkls izmantojis iepriekšējā dienā
  • Vienam bitcoin darījumam patērēti 250 KWh
  • USD 10 miljardi USD, kas iegūti pasaules ikgadējos ieguves rūpniecības ieņēmumos
  • 0,14% = BTC pašreizējā enerģijas patēriņa daļa pasaulē

Kā redzat, tad Bitcoin Boom ir liels bizness, kas prasa daudz enerģijas.

Bitcoin izmanto pietiekami daudz enerģijas, lai palaistu valsti

Bitcoin tīkla straujais izmantojums pēdējos mēnešos ir katalizējis tā patēriņa līmeni, ko var sagaidīt no kādas valsts, nevis digitālas P2P (“peer-to-peer”) kriptonaudas..

Publicēšanas laikā Bitcoin ir pasaulē 63. lielākais enerģijas patērētājs starp Maroku (64.) un Serbiju (62.):

EnerģijaTas ir daudz enerģijas – attēls, izmantojot Digiconomist.

Tā kā Bitcoin galvenā popularitāte, šķiet, sasniedz kritisko masu 2017. gada 4. ceturksnī, kriptonauda # 1 tīkls 2018. gadā turpinās pakāpties uz starptautiskā enerģijas patēriņa līderu sarakstu – iespējams, pat eksponenciāli.

Bitcoin spēja darbināt ASV mājas, kas tiek izmantotas kā piemērs

Lai padarītu visu situāciju saprotamāku, daži cilvēki Bitcoin tīkla enerģijas patēriņu nosaka, cik ASV mājsaimniecību varētu izmantot.

Piemēram, vairāk nekā ~ 2 959 000 ASV māju varētu darbināt ar BTC pašreiz pieprasīto enerģijas daudzumu.

Tāpat arī vienam bitcoin darījumam pašlaik ir vajadzīgs tāds pats enerģijas daudzums, kāds nepieciešams, lai visu dienu darbinātu vairāk nekā 8 amerikāņu mājsaimniecības.

Šie skaitļi ir diezgan stāvi, kā tas ir, un daudzi satraukumā norāda uz tiem; noskaņojums pieaug vispārējās aprindās, ka Bitcoin ir videi pretējs.

Tas ir slikts reps, par kuru Bitcoin kopiena noteikti nevēlas cīnīties tieši tagad – nevis ar jau notiekošajām diskusijām par mērogošanu un valdības regulatīvo attīstību.

Tātad, kas ir šī patēriņa sakne?

Viena lieta: Proof-of-Work (PoW) vienprātības algoritms. Tas ir PoW, kas liek Bitcoin tēlaini iet cauri.

Lai nonāktu pie tā pamata, Bitcoin PoW modelis padara to tādu, ka kalnračiem ir jātērē neticami daudz enerģijas, lai iegūtu balvas par bloku ģenerēšanu.

Šajā ziņā PoW stimulē kalnračus turpināt censties maksimāli radīt blokus, kas nozīmē, ka PoW stimulē arī pašreizējo bēgošo enerģijas patēriņa dinamiku.

Bet vai tiešām šī visa mīkla ir tik slikta, kā šķiet?

Apsveramie atspēkojumi

Ir atspēkojumi, kas padara BTC enerģijas debates ne tuvu slēgtas un slēgtas.

Viena asa kritika pret Bitcoin nesen nāca no Jaunās Republikas, kur viens rakstnieks iebilda ka “Bitkoīni veicina atmosfēras sasilšanu, pretī nesniedzot nozīmīgu sabiedrības labumu.”

Tagad varētu diezgan pamatoti apgalvot, ka Bitcoin vēl nav nodrošinājis ievērojamu sabiedrības labumu, taču atslēgvārds šeit ir “vēl” un pat joprojām tas, kas ir un nav sabiedriskais labums, ir diezgan subjektīvs.

Vai lielisks rīks nav lielisks rīks, jo vēl maz ir sapratuši, ko tas spēj? Protams, nē. Šajā loģikā loģika ir pilnīgi nepieņemama.

Un tas prasa tikai a Dažas minūtes no Bitcoin zinātnieka Andreas Antonopoulos lekcijām, lai uzzinātu, ka Bitcoin ir ne tikai lielisks rīks. Drīzāk tas ir vienreizējs paaudzes sabojātājs, kurš kopā ar tipogrāfiju un Magna Carta iegūs vēsturē kā visnelabojamākās cilvēka sasniegumu pazīmes.

Tas ir tāpēc, ka Bitcoin virsgrāmata ir pirmā šāda veida grāmata, ar kuras starpniecību vērtību, pat idejas, var veikt personīgi, neuzticami, bez atļaujas un izturīgi pret jebkādu cenzūru – nav nepieciešami trešo pušu starpnieki.

Tā ir personiskā brīvība, kāda līdzīga cilvēkiem vēl nav bijusi. Un tas pat nenonāk visā plaši izplatītajā bagātībā, ko kopumā radīs kriptokonomika.

Tātad, ja šī “nozīmīgā sabiedriskā labuma” ieviešanai nākotnē vajadzīgs liels enerģijas patēriņš, tad neapšaubāmi tā ir apmaiņa, kas ir vērtīga.

Bet vēl viens atspēkojums ir tāds, ka ir daudz citu nozaru vai organizāciju, kas izmanto milzīgu enerģijas daudzumu, un tādējādi hipercentrēšanās uz BTC enerģijas patēriņu ir tikai PR darbs, vairāk vai mazāk.

Tā ir pārmērīga kritika, kas, protams, ir saprotama, jo tradicionālās iestādes arvien vairāk apdraud Bitcoin pieaugošā veiklība.

Un tagad, kad Bitcoin ir ierindots 32. vietā kā globālā valūta, kuru nodrošina visfiziskākā nauda, ​​iespējams, tas nav tik smieklīgi, ka tas vispirms izmanto tik daudz enerģijas. Cik daudz enerģijas šajā nolūkā prasa visu pasaules valūtu izdrukāšana? Nav jautājums, par kuru cilvēki parasti brīnās.

Spēļu pierādījums (PoS) A iespēja?

Alternatīva darba pierādīšanai ir likmju pierādīšana, kur ieinteresētās personas vienkārši glabā monētas specializētos makos, lai garantētu blokus, nevis to, kā kalnrači ģenerē blokus, izmantojot kalnrūpniecību..

PoS vides priekšrocība būtu tāda, ka tas nemudinātu izmantot lielu daudzumu elektroenerģijas, kā to pašlaik dara Bitcoin ieguves operācijas. Tas samazinātu fosilā kurināmā patēriņu, kas palīdzētu mazināt klimata pārmaiņas un tā tālāk.

Tātad, vai Bitcoin varētu pāriet uz PoS? Tas teorētiski varētu.

Vai tas notiks tuvākajā laikā? Nav iespēju.

Tehniskās grūtības pārslēgt Bitcoin no PoW uz PoS būtu lielas sāpes zināt-ko. Tas varētu notikt nākotnē, bet arī daudzas lietas. Pagaidām šāda attīstība šķiet ļoti maz ticama.

Labāks risinājums padara atjaunojamo enerģiju visuresošu

Šobrīd problēma ir tā, ka lielāko daļu enerģijas, ko izmanto pasaulē, nodrošina fosilie kurināmie, kas ir briesmīgi videi.

Bet, ja atjaunojamie enerģijas avoti, piemēram, vēja, saules un hidroenerģijas risinājumi, bija visuresošāki, tad Bitcoin kalnrači varēja izmantot tik daudz enerģijas, cik viņi vēlējās, neradot nekādas vides problēmas. Enerģija, uz kuru tā paļautos tajā brīdī, netiktu iegūta tā, lai kopumā visaptveroši iznīcinātu planētu..

Tad gaidāmā atbilde ir enerģijas avotos ar zemu ietekmi, piemēram, tiem, kas atrodami atjaunojamās enerģijas jomā. Atjaunojamās enerģijas pieaugums var būt Bitcoin glābšanas žēlastība, kad viss ir pateikts un izdarīts. Pagaidām mums būs tikai jāgaida un jāskatās.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me