Kas ir spekulācija? Kā tas attiecas uz kriptovalūtu tirgu

Kriptovalūtu investīciju padomi

Atklājiet tirgus spekulācijas tēmu gandrīz ikvienam gadījuma ieguldītājam, un jūs, iespējams, saņemsiet netīru izskatu. Spekulācijas ir kļuvušas par vārdu, kas saistīts ar banku un citu lielu finanšu iestāžu bezatbildīgu rīcību. Nespeciālistam spekulācijas ir azartspēles ar jebkuru citu vārdu, ar galveno atšķirību, ka tas tiek darīts ar ieguldītāju naudu, nevis personīgo naudu.

Spekulāciju reputācija nav pilnīgi nepelnīta. Galu galā spekulācijas ir bijušas dažu no tirgus visiespaidīgākajām neveiksmēm. Tad atkal visi ieguldījumu veidi ir veids, kā sabalansēt risku un atlīdzību, un spekulācijas ir tikai “derība”, ka risks šajā konkrētajā gadījumā būs tā vērts, lai riskētu.

Kriptovalūtu investīciju padomi

Mēs apskatīsim, kas īsti ir spekulācija, kādas lomas tā pilda tirgū un kāpēc tas varētu būt nepieciešams ļaunums, lai kriptonauda paliktu uz asiņojošās tehnoloģiskās robežas.

Spekulācijas definēšana

Kā mēs īsumā pieskārāmies iepriekš, visi ieguldījumi ietver izmērītas riska summas apmaiņā pret paredzamo atlīdzības summu. Spekulācijas ir šī spektra vienā galā, bet faktiski garantētās investīcijas, tāpat kā obligācijas, ir otrā. Tā sauktajos drošajos ieguldījumos riska apmērs ir zināms visām pusēm, tāpat kā atlīdzība. Nekādā veidā nav iespējams pilnībā novērst risku jebkāda veida ieguldījumos, taču zema riska ieguldījumus parasti pierāda laiks, un tos ir parakstījusi kāda veida augstāka iestāde – parasti valdības iestāde. Visa šī nodrošinājuma kompromiss ir samērā zema izmaksa. Tā kā investors uzņemas salīdzinoši nelielu risku, atlīdzība atkal ir salīdzinoši maza.

Spekulācijas darbojas pēc tā paša principa, rakstot daudz lielāku. Investors uzņemas samērā lielu riska daļu ar cerību, ka iegūtā peļņa būs potenciālo zaudējumu vērta.

Īss vārds par to, kā tas viss atšķiras no parastajām vecajām azartspēlēm. Kaut arī azartspēles var ietvert prasmju elementus, lielās nejaušības dēļ neviens to nevarēja pareizi raksturot kā ieguldījumu veidu. Spekulāciju laikā, lai gan risks ir dots, visām pusēm ir saprātīgas pūles, lai veiktu mājas un kāju darbus, kas nepieciešami, lai ieguldījums būtu veiksmīgs. Nav metamo kauliņu, nevērpta ruletes rata. Labi izpildītā spekulatīvā ieguldījuma gadījumā spekulants saprot ar to saistīto risku un uzskata, ka informācija vai analīze, uz kuru viņš vai viņa paļaujas, ir pietiekami pamatota, lai pārvarētu šo risku un galu galā gūtu finansiālu atlīdzību. Citiem vārdiem sakot, nejaušība tiek mazināta pēc iespējas cilvēciski.

No tulpēm līdz bitkoiniem

Liela daļa slikto vārdu, ko uzkrājušas spekulācijas, ir radies slikti izpētītu ieguldījumu vai pat negodprātīgu ieguldījumu dēļ. Pastāv arī raksturīgais risks; par katru milzīgo veiksmes stāstu ir tā laika pretstāsts, ka kāds ir pazudis.

Ur piemērs, protams, ir lielais Tulpju mānijas trakums, kas notika Holandes 1630. gados. Tulpes neizskaidrojami strauji pieauga par cenu, īpaši retas vai eksotiskas krāsas šķirnes. Tulpju fermeri sāka pārdot savas vēl nepierādītās spuldzes par savvaļas cenām, izraisot tirgus neprātu. Tiklīdz tas sākās, pieprasījums pēc tulpēm nokrita no klints, un daži spekulatīvie investori tika pieķerti turot ļoti smagas somas spuldzes tikai par daļu no samaksātās cenas.

Nebija īsta veida, kā izpētīt, kādā krāsā galu galā izrādīsies tulpe, izņemot dažas vispārīgas zināšanas par attiecīgo tulpju selekcionāru. Tātad, tas ir nedaudz neskaidrs, vai tas attiecas uz vienādojuma spekulācijām vai azartspēlēm. Apkārt joprojām peld citi, tikpat miglaini “ieguldījumi” – uzreiz ienāk prātā sacīkšu zirgi, tāpat kā valūtas arbitrāža. Tomēr šķiet, ka mūsu laika galvenais spekulatīvais līdzeklis ir kriptonauda.

Kriptovalūtas burbulis

Lasīt: Vai Bitcoin ir burbulī? Ja jā, vai kriptovalūtas burbulis varētu pārsprāgt?

Obligāti maz cilvēku prognozēja Bitcoin meteorisko pieaugumu no dažiem centiem gabalā līdz tūkstošiem dolāru. Tomēr daži laimīgie investori laimējās no salīdzinoši nelielām likmēm. Tas ir kripto trakuma finansiālais pamats, atstājot malā visu tādu puristiskāku lietu kā finanšu brīvība, uzticamu trešo personu iznīcināšana un vispārējas privātuma problēmas. Kriptogrāfijas tirgus centrā ir investori, kas cer salīdzinoši nelielus ieguldījumus pārvērst ciparu skaidras naudas spekulantos.

Tāpat kā visos citos spekulatīvajos tirgos, arī šī investoru klase saņem sliktu repu. Labākajā gadījumā parazīti un sliktākajā gadījumā tirgus manipulatori, daži saka, norādot uz ārkārtīgi nestabilo kriptogrāfijas tirgu. Tā kā nauda vajā apšaubāmus projektus un tiešas izkrāpšanas, izmežot šo projektu patieso vērtējumu, apkārtējie cilvēki var tikai murrāt un sūdzēties..

Daži no šiem investoriem patiešām ir tikai azartspēļu spēlētāji, balstot savus “ieguldījumus” uz gandrīz taisnām kaprīzēm. Daži tehniskajā analīzē ir labāki nekā vidēji, un viņiem pat var būt pienācīga izpratne par pamatā esošo tehnoloģiju. Visi tomēr ir spekulanti, kā to skaidri parāda atkārtotas vietējās avārijas, kas raksturīgas kriptogrāfijas tirgum. Kripto, iespējams, ir visaugstākā riska ar augstu peļņu ieguldījumu arēna.

Tirgus virzība

Tomēr pat visneinformētākajiem spekulantiem ir nozīme tirgus virzībā uz priekšu. Spekulanti sagatavo sūkni gan likumīgiem, gan nelikumīgiem projektiem, nodrošinot kapitālu – kas nav ne labs, ne slikts, bet ir būtisks tirgus darbībai. Spekulācijas piesaista arī investorus, kuri citādi nerūpējas par kriptonauda. Sākot ar gadījuma pircējiem un beidzot ar lielām bankām, rūpes nav par privātumu vai tehnoloģijām – tā ir tīra un vienkārša nauda.

Kriptovalūta Bull-Run

Lasīt: Nākamā buļļa skrējiena medības

Patiešām, kriptonauda var būt vienkārši pielāgota spekulatīvai pirkšanai, un ir grūti apgalvot šo dabisko tendenci. Kriptogrāfijas valūtu, atšķirībā no seno laiku tulpju sīpoliem, ir grūti viltot vai pievilt. Spuldžu maisu ir salīdzinoši viegli nomainīt ar līdzīgu maisu, tāpēc pat labi izpētīts ieguldījums var nonākt caurulēs. Ne tik daudz Bitcoin, kuru pēc savas būtības paraksta un nodrošina programmēšana, kas to veido. Tirgus ir jauns un svaigs, un tāpēc spekulantiem ir iespēja gūt milzīgu labumu, derot uz pareizajiem projektiem.

Praktiski neviens šajā dienā un laikmetā nevarēs pieprasīt tūkstošiem procentu punktu pieaugumu tradicionālajās precēs vai uzņēmumos. Kriptonauda vienkārši ir citā tehnoloģiskā un finanšu mērogā, pilnīgi. Un tas, iespējams, ir vislielākā spekulanta loma topošajā kriptovalūtu tirgū. Jaunā tehnoloģija ir biedējoša. Tas nav pierādīts, un patiesībā, visticamāk, tas neizdosies. Tam ir arī milzīgs, neierobežots potenciāls.

Daudzu lasītāju dzīves laikā internets no akadēmiskā un militārā instrumenta pārtapa par nepieciešamo ikdienas dzīvi. Kriptovalūtā ir tāds pats potenciāls. Tas jau ir aizgājis no nišas anarhijas privātuma vaļaspriekiem uz Goldman-Sachs zālēm. Spekulanti uzņem šo milzīgo risku, uzņemoties savus gabalus un atlīdzību, kā arī padara tirgu patīkamāku ikdienas ieguldītājiem. Absorbējot kriptovalūtu tirgus satricinājumus un pieaugošās sāpes, spekulanti bruģē ceļu nostiprinātām un labi kapitalizētām interesēm, lai ienāktu un nostiprinātu tirgu, kad ir īstais laiks..

Spekulanti dažos finanšu stūros ir nopelnījuši sev sliktu vārdu. Tomēr viņi nemaz neatšķiras no pirmajiem pionieriem, kas virzījās uz rietumiem pāri Atlantijas okeānam vai Amerikas sirdī. Jums ir jābūt riskantam, lai būtu spekulants. Jums var nākties pat pieņemt dažus dumjš lēmumus. Bet absorbētais risks var izrādīties ārkārtīgi vērtīgs – gan spekulantam, gan mazāk drosmīgajām dvēselēm.

Atsauces

  1. http://theconversation.com/financial-speculation-the-good-the-bad-and-the-parasitic-33613
  2. http://www.drchaos.com/cryptocurrency-speculation-the-good-bad-and-questionable/
  3. https://www.forbes.com/sites/laurashin/2017/12/20/blockchains-are-for-speculation-and-thats-a-good-thing/#3a180d157b7a
  4. http://citizensoftheworld.io/cryptocurrency-speculation/
  5. https://www.investopedia.com/ask/answers/09/difference-between-investing-speculating.asp

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me