Kas ir nedegoši žetoni? Unikāli un autentiski digitālie aktīvi

Neapstiprināmie žetoni

Mainīgums ir vēlamais jebkuras valūtas aspekts, kura mērķis ir būt vērtības, apmaiņas līdzekļa vai norēķinu vienības krājums. Kriptovalūtās aizstājamība ir svarīga, lai saglabātu valūtas savstarpējās aizvietojamības likumību starp vienībām.

Nesen jauna veida marķieri, kas pazīstami kā neaizvietojami marķieri (NFT), ir izvirzījušies priekšplānā kā svarīgs un unikāls līdzeklis, kuram ir dažas interesantas lietojumprogrammas.

Neapstiprināmie žetoni

Kas īsti ir NFT?

NFT būtībā ir unikāls aktīva vai preces attēlojums virtuāla marķiera veidā. Izmantojot kriptogrāfiju, tie palīdz pārbaudāmi pierādīt īpašuma īpašumtiesības un autentiskumu. Piemēram, virtuāls mākslas darbs, kurā mākslas darbs ir marķēts, un īpašumtiesības uz marķieri tieši atspoguļo mākslas darba īpašumtiesības, kas nemainīgi tiek glabāts blokķēdē..

NFT ir unikāli, un tos nevar aizstāt ar citu vienumu. Tā sekas izplatītajā nesējā bez centralizētas pilnvaras ir plašas un ļaus nākamajai digitālo aktīvu klasei, sākot no dalītās īpašumtiesībām līdz reālās pasaules aktīvu piesaistīšanai digitālajam marķierim..

Mainīgums pastāv tādās kriptovalūtās kā Bitcoin, jo katra Bitcoin vērtība ir tāda pati kā nākamajam Bitcoin. Vienam nav vienkārši lielāka vērtība nekā citam. Tomēr var izvirzīt argumentus, ka Bitcoin nesasniedz pilnīgu aizstājamību, jo, izmantojot blokķēdes analīzi, monētas, kuras iepriekš tika izmantotas ļauniem mērķiem, var iekļaut melnajā sarakstā. Neatkarīgi no tā, ir svarīgs apzināts solis no maināmām kriptovalūtām uz NFT un piedāvā dažus ļoti interesantus potenciālos rezultātus.

NFT koncepcija nonāca galvenajā straumē ar CryptoKitties, kas 2017. gada beigās kļuva izplatīta, un daži to pārdeva pat par simtiem tūkstošu USD. Kaut arī protokoli un standarti pastāv ārpus Ethereum NFT, galvenais standarts, kas ļauj tos izveidot un apmainīties, ir ERC-721 standarts. Sīkāk pieejams vietnē Ethereum Github Wiki, ERC-721 standarts ir kļuvis par neatņemamu aktīvu radīšanas, emisijas un tirdzniecības pamatu.

Lasiet par Cryptokitties

Tomēr nesen Enjin platformas komanda piedāvāja jaunu marķiera standartu – ERC-1155 standartu. Paredzēts sniegt ievērojamus uzlabojumus salīdzinājumā ar sākotnējo ERC-721 standartu, ERC-1155 nodrošina daudzus ieguvumus attiecībā uz NFT. Konkrēti, standarts pieļauj, ka marķiera līgumā ir gan aizstājami, gan nepārvietojami marķieri, kas iepriekš nebija iespējams. Turklāt ERC-1155 dod iespēju vienā un tajā pašā darījumā ieviest vairākus dažādus NFT, radot daudz efektīvāku NFT apmaiņas procesu, izmantojot izplatītu tirgu.

Pašreizējie NFT veidi un lietošanas gadījumi

NFT rada pārbaudāmu noteikta aktīva trūkumu. Sākumā tas bija populārs tikai ar virtuāliem aktīviem, piemēram, ar CryptoKitties un līdzīgām lietojamām kolekcionējamu digitālo karšu vai citu unikālu kolekcionējamu priekšmetu lietojumprogrammām, potenciālās NFT lietojumprogrammas ir ievērojami paplašinājušās, un ne tikai digitālajā jomā..

Spēļu nozares pieaugošais krustošanās ar kriptovalūtām ir parādījis vairākus sasniegumus neaizvietojamo aktīvu koncepcijā. OpSkins WAX platforma ļauj lietotājiem tirgot NFT decentralizētā tirgū un pat izveidot savus virtuālos veikalus. WAX nesen pat izlaida plānu apmaiņai ar fiziskām precēm to tirgū, kas ir tieši saistītas ar neaizvietojamu marķieri.

Asset eXchange WAX ​​rokasgrāmata visā pasaulē

Lasīt: Mūsu WAX ceļvedis

Decentraland, virtuālā 3D platforma, kas veidota uz Ethereum, ļauj lietotājiem iegādāties unikālus zemes gabalus un uz tiem būvēt visu, ko vēlas, sākot no dappiem līdz unikālām digitālajām struktūrām.

Daudzas no pašreizējām NFT ieviešanām ir vērstas tieši uz tādu spēļu “ādu” tirdzniecību kā pielāgoti ieroči vai bruņas pirmās personas šāvēju spēlēs, piemēram, Counter-Strike. Šo aktīvu tirdzniecība pašlaik ir galvenā izplatīto biržu, piemēram, WAX, uzmanība, un šajā posmā galvenā uzmanība tiek pievērsta NFT. Tomēr turpina parādīties arvien vairāk notikumu, kuriem būtu jāpaplašina to pielietojums.

Var apzīmēt tādus jēdzienus kā daļējas īpašumtiesības uz kaut ko, piemēram, reti sastopamu mākslas darbu fiziskajā pasaulē. Digitālo aktīvu pēc tam var pārdot mazākos fragmentos īpašnieku grupai, kas, ja gabals vēlāk tiek pārdots peļņas nolūkā, saņem peļņu, kas korelē ar viņu daļu digitālajā aktīvā. Šo procesu var piemērot arī komerciālā nekustamā īpašuma tirgū. Nesen jaunās platformas ir koncentrējušās arī uz blokķēdes izmantošanu, lai nodrošinātu mākslas darbu izcelsmi, izveidojot un uzturot īpašumtiesību mākslas ķēdi..

Ir vairākas izplatītas tirgus, kas koncentrējas arī uz NFT apmaiņu. Tie ietver OpenBazaar, Reti biti, un WAX, kā minēts iepriekš.

NFT nākotne

Nākotnes NFT atkārtojumi, visticamāk, būs plašā tirgus klāstā. Tā kā pasaule kļūst arvien digitalizētāka, IoT tehnoloģija turpina paātrināties un parādās praktiskāki blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas veidi, ir tikai dabiski, ka fizisko un tradicionālo aktīvu sasaistīšana tiek marķēta un piesaistīta blokķēdei.

Tāpat kā WAX sniegtajā piemērā, populāri NFT var būt fiziski kolekcionējami priekšmeti, piemēram, vintage čības. WAX ļaus marķēt šīs vintage kedas, ja vien tās nāk no cienījama izplatītāja, piemēram, ražotāja. Sadarbojoties ar šādām firmām, WAX caur platformu pat ļaus apmainīties ar fiziskām precēm, piemēram, vintage čības, pret virtuālu priekšmetu, piemēram, spēles ādu..

Identifikācijas sertifikāti, programmatūras licences un īpašuma īpašumtiesības var darboties kā NFT. Šādu aktīvu neuzticama nodošana būs vissvarīgākā, un, lai arī vienmērīgas aktīvu apmaiņas sistēma vēl nav izveidota, jau ir panākts būtisks progress.

Tradicionālākus aktīvus, piemēram, obligācijas, akcijas un dārgmetālus, var marķēt vai apvienot kā grupu, tiklīdz uzticamāka sistēma kļūst par efektīvāku iespēju finanšu iestādēm sākt izmantot. Mērogojamība un augstas gāzes izmaksas ir problēma, kas jāpārvar, pirms vairāk augstas vērtības aktīvu sāk migrēt uz blokķēdi.

Viena no ievērības cienīgākajām norisēm tokenizēto aktīvu valstībā, kurai jāpievērš uzmanība, ir Blockstream nesen uzsāka savu likvīdo aktīvu programmu savā Bitcoin atbalstītajā šķidrā sānu ķēdē. Programma būtībā ļauj netraucēti apmainīties un marķēt dažādus aktīvus, sākot no finanšu instrumentiem līdz reālās pasaules objektiem. Tajā pat tiek izmantoti konfidenciāli darījumi starp pusēm.

Blockstream jau sen ir bijis jauninājumu priekšgalā kriptogrāfijas telpā, aiz muguras ir talantīga un ļoti cienījama komanda. Digitālo aktīvu sapludināšana Bitcoin sānu ķēdē ir iespaidīgs sasniegums un ievērojama attīstība NFT arēnā.

Secinājums

Neaizstājamie marķieri ir pievilcīga pāreja uz dažādu digitālo un fizisko aktīvu marķēšanu. Lai gan nepieciešamība pēc maināmām kriptovalūtām vienmēr saglabāsies, NFT piedāvā daudzveidīgu un iztēles pilnu blokķēdes izmantošanu un pārbaudāmo nemainīgumu un autentiskumu, ko tā nodrošina.

Kad nozare pāriet uz laikmetu, kurā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta žetonu un blokķēdes tehnoloģiju praktiskai izmantošanai, NFT noteikti paliks viens no intriģējošākajiem notikumiem jomā, kurā ir lielas idejas un jaunas tehnoloģijas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me