Kas ir desmitkārtīgs protokols? Otrā slāņa mērogošana decentralizētām lietotnēm

Kas ir desmitkārtīgs protokols

DApps mērogojamības trūkums ir kļuvis par ievērojamu šķērsli to pieņemšanai, jo augstas maksas, ierobežota funkcionalitāte un zemas bloku ķēdes caurlaidspēja, ar kuru tie darbojas, nav ilgtspējīgi. Pēc DappRadar, Dapps ikdienas aktīvo lietotāju skaits faktiski ir mazāks nekā 2017. gada novembrī, un šis skaitlis ir uzrādījis nelielu jēgpilnu progresu organiskajā izaugsmē.

Dappu štats (SoTD) arī apstiprina uzskatu, ka dApp aktivitāte ir pārāk zema. Saskaņā ar SoTD, no Ethereum 1887 dappiem dienā ir tikai 8640 aktīvi lietotāji.

Kas ir desmitkārtīgs protokols

Nākamajos gados Ethereum mērogošanas risinājumi tiks ieviesti pakāpeniski, taču daudziem izstrādātājiem un lietotājiem ir nieze veidot un izmantot dapps tagad. Citas viedo līgumu platformas vēl nav sasniegušas būtiskus tīkla efektus vai cīnās ar savām problēmām.

EOS ir alternatīva Ethereum ar mērogojamību, kuras galvenā uzmanība tiek pievērsta, bet uz decentralizācijas rēķina un a vēsture pārvaldības polarizācijas. Zilliqa rāda solījumu piedāvāt augstas caurlaidspējas blokķēdi mērogojamu dappu veidošanai, taču tas joprojām ir testnet fāzē.

Šķiet, ka tagad ir mērogojamības projekti un platformas, kas tieši pielāgotas mērogojamu blokķēdes tīklu izveidei. Tomēr mērogojamības risinājumi, kas ir platformas agnostiski, kļūst arvien aktuālāki, jo nozare virzās uz sadarbspēju un paātrina vispārēju ieviešanu.

Interesants jauninājums dapp mērogojamībā ir Desmitkārtīgs protokols, divu slāņu risinājums mērogojamu dApps izveidei, kas ir pieejams tagad.

Plazma un amp; Raiden tīkls

Lasīt: Plazma & Raidena tīkls: Ethereum mērogošanas risinājumi

Desmitkārtīgs protokols

Desmitkārtīgais protokols ir valodas un platformas-agnostijas slāņa divu mērogošanas risinājums no Binary Mint. Protokola mērķis ir mazināt dappu problēmas, kas saistītas ar to tīklu mērogojamības trūkumu, kuros tie darbojas, piemēram, Ethereum.

Protokols droši uztur stāvokļa mašīnu ārpus ķēdes, vienlaikus nolasot tās stāvokli ķēdē. Augstā līmenī Tenfold var apstrādāt maksājumus un vispārējo stāvokļa pāreju ārpus ķēdes. Tas ir svarīgi, ņemot vērā apsvērumus, kas ņemti vērā, izstrādājot protokolu, jo īpaši to, kā atšķirt darījumu veidus un apsvērt, vai visiem tiem ir nepieciešama vienāda drošība, ātrums un decentralizācija..

Tenfold izskata divas pamatdarījumu kategorijas:

  1. Ierobežots
  2. Bez ierobežojumiem

Saistītiem darījumiem ir ierobežotas vērtības, un desmitkārtīgais protokols īsteno savu unikālo ārpusķēdes pieeju to apstrādei. Ierobežotiem darījumiem, iespējams, ir ierobežotas vērtības, piemēram, trenažieru zāle sesija par Eteremons. Šie darījumu veidi tiek pārvietoti ārpus ķēdes desmitkārtīgā protokolā.

Neierobežotu darījumu pārskaitījumiem nav augšējās robežas (piemēram, ETH) tam, cik lielu daļu no vietējā marķiera var pārsūtīt darījumā. Šie darījumu veidi ir jāapstrādā ķēdē, lai nodrošinātu maksimālu drošību.

Atšķirībā no citiem ārpus ķēdes risinājumiem, Tenfold apstrādātos darījumus var apstrādāt arī galvenajā ķēdē. Tas ir tāls ceļš uz savietojamību un padara protokolu daudz elastīgāku nekā citas ārpusķēdes sistēmas.

Tenfold izmanto dapp spēles kā piemēru, lai parādītu, kā darbojas viņu protokols, jo tie sniedz praktisku piemēru dapp, kas prasa daudz darījumu un interaktīvu vidi. Turpmākie punkti būs saistīti ar dapp spēli, it īpaši Etheremon, lai būtu vieglāk saprast.

Desmitkārtīgā protokola arhitektūra sastāv no 3 galvenajām sastāvdaļām:

  1. Valsts reģistrs
  2. Validatoru tīkls
  3. Likviditātes tirgus

Valsts reģistrs

Valsts reģistrs ir empīriski a žetonu kūrēts reģistrs (TCR). TCR ir aizraujoši jēdzieni, kas darbojas kā kriptoekonomiski stimulēti reģistri (saraksti), kas sevi pastiprina. TCR izmanto ķēdē balstītus balsošanas mehānismus, lai uzturētu precīzi sagatavotus reģistrus visā marķieru īpašnieku un cerīgo dalībnieku tīklā. Tāpat kā lielākajai daļai uz spēles balstīto protokolu, arī nekvalificētu pretendentu nepareiza validācija reģistrā noved pie validatoru (marķieru īpašnieku TCR gadījumā) likmju samazināšanas.

Tenfoldā katrai dapp (spēlei) ir valsts reģistrs (TCR), kurā tiek glabāts dapp atbilstošais stāvoklis. Svarīgi ir tas, ka valsts reģistrā ir norādīts lietojumprogrammas īpašais stāvoklis. Attiecībā uz Etheremonu tas būtu kaut kas līdzīgs kaujas rezultātiem.

Žetonu kūrētie reģistri

Lasīt: Kas ir žetonu kūrētie reģistri?

Validatoru tīkls

Validatori ir mezgli, kas uzrauga valsts reģistra stāvokli. Viņi nodrošina, ka valsts reģistrā tiek lietoti tikai autentiski atjauninājumi, un balso par valsts priekšlikumiem, kas mēģina atjaunināt reģistra stāvokli.

Tāpat kā citi uz likmēm balstīti mehānismi, lai noteiktu, vai atjauninājumi ir derīgi, ir jāizmanto jēdziens štata mašīnas. Valsts mašīnas – it īpaši deterministiskās stāvokļa mašīnas – ir programmas, kuru vērtība vienmēr ir vienāda, ja tām ir vienādas ieejas un sākuma vērtība.

Deterministiskās programmas ir ārkārtīgi noderīgas, un Tenfold tās izmanto, modelējot katru dapp kā savu stāvokļa mašīnu. Rezultātā validatori var lejupielādēt valsts mašīnu, izmantojot decentralizētus failu glabāšanas tīklus, un pārraidīt valsts mašīnas ievadi autentificētā P2P tīklā. Pašlaik Tenfold decentralizētajai failu sistēmai izmanto IPFS.

Validatori pēc tam var neatkarīgi pārbaudīt atjauninājuma pareizību, jo tie uztur dapp blokķēdes neatkarīgu kopiju un var atsaukties, vai atjauninājums atspoguļo dapp stāvokli.

Tenfold izmanto divu marķieru sistēmu, lai stimulētu validatorus rīkoties godīgi:

  1. Lietojumprogrammu marķieri (AT) – lietojumprogrammu izstrādātāja izsniegtie marķieri, kas tiek izmantoti validētāja procesā valsts reģistra atjaunināšanai.
  2. Protokola žetoni (PT) – Tenfold izdoti žetoni, kas tiek izmantoti kā daļa no likviditātes tirgus, kas ļauj AT īpašniekiem aizdot AT validatoriem likmju iegūšanai. Tas mazina bažas par AT turētāju un validatoru neatbilstību.

Tenfold protokolā ir dokumentācija, kas gaida viņu likviditātes tirgus tokenomikas specifiku.

Tenfold ir agnostiķis gan pamatā esošajam viedo līgumu blokķēdei, gan izmantotajai programmēšanas valodai. Šāda veida elastība ir ļoti svarīga, lai ņemtu vērā, jo īpaši tāpēc, ka bloku ķēdes tīklu sadarbspēja ir pie redzesloka, un plug-and-play risinājumi piedāvā daudz efektīvākas alternatīvas lielākiem un sarežģītākiem uz platformu orientētiem risinājumiem.

Arī Tenfold ir veidots tā, lai tas būtu saderīgs ar plazmu, galu galā cerot izveidot platformu, kas ļauj atjaunināt valsti un pārvietot aktīvus ārpus ķēdes.

Tenfold priekšrocība, ka tā ir saderīga ar jebkuru valsts mašīnu, kas rakstīta jebkurā valodā, kā arī tā spēja ieviest pamatloģiku jebkurā programmēšanas valodā nāk ar tās negatīvajām pusēm. Zīmīgi, ka Tenfold ir kriptoekonomiski drošs, nevis kriptogrāfiski drošs, tāpat kā citi divu slāņu risinājumi, piemēram, valsts kanāli. Kriptogrāfijas dizains ir pazīstams izaicinošs ieviest reālās pasaules sistēmās, un Tenfold gaidāmais dokuments par viņu likviditātes tirgu daudz labāk izskaidros tā risinājuma mehāniku.

Neskatoties uz to, daudzām dapps spēlēm nav nepieciešama maksimāla ķēdes kriptogrāfijas drošība, un var būt pietiekami, lai kriptokonomiskie modeļi tiktu izpildīti, kamēr ķēdē tiek nokārtoti īpaši darījumi, kuriem nepieciešama maksimāla drošība.

Viens no lielākajiem nopelniem, novērtējot Tenfold, ir tas, ka tas ir pieejams tagad. Tas nozīmē, ka dapps izstrādātāji var tagad savos projektos integrēt desmitkārtīgo protokolu, nevis gaidīt citu mērogojamības risinājumu attīstību. Tā rezultātā dapps var mazināt daudzas bažas, kas saistītas ar to izmantošanu īstermiņā.

Pieteikumi

Desmitkārtīgi skaidri atsaucas uz partnerību ar Ethereum dapp spēli HyperDragons. Savas sadarbības ietvaros HyperDragons – The MixMarvel Universe daļa – integrēja desmitkārtīgo protokolu ar dažiem daudzsološiem rezultātiem.

Saskaņā ar Tenfold:

  • HyperDragons vienlaicīgais rakstzīmju skaita ierobežojums pirms Tenfold bija 32. Pēc Tenfold integrēšanas vienlaicīgais rakstzīmju ierobežojums bija 2048 rakstzīmes. Tas ir 64 reizes vairāk rakstzīmju.
  • Pirms Tenfold gāzes izmaksu samazinājums spēlē bija 0 procenti. Pēc Tenfold integrēšanas gāzes izmaksu samazinājums sasniedza 95 procentus.

Kopumā desmitkārtīgais protokols izstrādātājiem sniedz unikālu iespēju veidot sarežģītus dappus, kas citādi ir neefektīvi un nav ilgtspējīgi, lai izveidotu ķēdi.

Secinājums

Mērogojamības problēmas ar blokķēdēm pēdējā laikā ir izraisījušas dažus niecīgus dApps lietošanas numurus. Tomēr ir pieejams daudz un daudzsološu risinājumu. Tādi risinājumi kā Tenfold Protocol piedāvā elastīgu un gudru risinājumu dApps, lai izveidotu mērogojamu vidi uz vairākām platformām un vairākās valodās.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me