SWIFT, „JAV iždo departamento karinis skyrius“, sako „BlockTower“ vadovas

Greitas

SWIFT – finansinis tinklas, padedantis apdoroti bankų pervedimus JAV doleriais, matyt, yra JAV iždo departamento karinis padalinys. Tai yra, bent jau pasak Ari Paul, vyriausiasis informacijos pareigūnas „BlockTower Capital“, investicijų ir prekybos kriptovaliuta įmonė. Bet ką jis tiksliai tuo nori pasakyti ir ar yra tiesos? Šiame straipsnyje bus gilinamasi į tą tvirtinimą ir pažiūrėkite, kokia yra Pauliaus pretenzija.

Finansinė atskirtis

Per pastaruosius kelerius metus finansinė įtrauktis buvo populiarus madingas žodis. Iš esmės, finansinės įtraukties idėja yra ta, kad reikia imtis veiksmų, kad visi, nesvarbu, kur gyventų, galėtų naudotis banko paslaugomis. Vienas iš to pavyzdžių yra „Ethereum“ projektas „OmiseGO“, kurio tikslas iš dalies sutelkti dėmesį į finansinės įtraukties veiklą tokiose vietose kaip Pietryčių Azija.

„Omise Go“ vadovas pradedantiesiems

Taip pat skaitykite: „OmiseGO“ pradedančiųjų vadovas

Bet kas tai per finansinė atskirtis? Paprasčiau tariant, tai reiškia, kai vyriausybė ar bankas imasi priemonių finansiškai izoliuoti šalį ar žmonių grupę.

Pagalvokite apie tai tokiu būdu. Norėdami gauti JAV banko sąskaitą, greičiausiai turėsite turėti bent adresą ir tam tikrą asmens tapatybės dokumentą. Kai kuriose srityse reikalavimai gali būti dar didesni. Galima teigti, kad tai yra finansinės atskirties forma, nes bankai riboja, kas gali gauti banko sąskaitas, net jei įvažiavimo reikalavimai gali atrodyti maži. Kiti tvirtins, kad leidimas kiekvienam susikurti banko sąskaitą be identifikavimo reikalavimų būtų garantuotas pinigų plovimo ar sukčiavimo receptas.

SWIFT, palyginti su pasauliu

Taigi, ką visa tai turi bendro su SWIFT? Pradžiai, kas yra SWIFT?

SWIFT yra sena sistema, sukurta JAV doleriams perkelti iš vieno banko į kitą. Sistema yra labai tarptautinė, ir prie jos gali naudotis dauguma didžiųjų bankų visame pasaulyje. Taip yra todėl, kad didelė dalis pasaulinės prekybos yra išreikšta JAV doleriais, o doleris taip pat yra daugelio skirtingų tautų rezervinė valiuta. Galima teigti, kad prieiga prie SWIFT sistemos yra būtinas komponentas norint dalyvauti pasaulinėje komercijoje.

Pasak Pauliaus, JAV vyriausybė turi naudojo SWIFT sistemą kaip spaudimo skirtingoms grupėms priemonė.

Pirmasis jo pavyzdys yra tai, kad dar 2000-ųjų pradžioje sistema buvo naudojama duomenims apie įvairius Europos sistemos vartotojus rinkti.

1 / Atrodo, kad tai minkštos ir kietos jėgos mišinys. JAV dirbo su SWIFT, kad gautų sandorių duomenis apie Europos piliečius 2001–2006 m. Kai tai buvo paviešinta, JAV perėjo prie įsilaužimo ir pranešimų perėmimo: https://t.co/V4XEDGD6VL

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 2018 m. Birželio 27 d

Remiantis Paulo cituojamu straipsniu, sistema yra dažnas NSA tikslas stebėti ir ji renka didžiulį kiekį duomenų apie finansinius judėjimus visame pasaulyje. Sistema, matyt, yra taip gerai kontroliuojama JAV, kad ją būtų galima panaudoti sulaikant ir areštuojant turtą jiems judant tarp užsienio šalių.

Tai dar ne viskas. Prieigos prie sistemos ribojimas taip pat gali būti ekonominės atakos forma, nes tai daugeliu atžvilgių gali apriboti prieigą prie pasaulinės finansų sistemos. Paulius ypač nurodo dvi vietas – Šiaurės Korėją ir Iraną – neabejotinai labiausiai izoliuotas šalis pasaulyje. Jei JAV vyriausybė leistų šioms dviem šalims prisijungti prie SWIFT sistemos, jos nebebūtų finansiškai atskiriamos nei blogai, nei blogai..

2 / JAV kontroliuodama SWIFT, JAV gali ekonomiškai izoliuoti tokias šalis kaip Iranas ir Šiaurės Korėja. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl išlieka visiškai pasenusi ir švaistanti sistema. Jei pasaulio šalys sukurtų naują sistemą nuo nulio, JAV tokios kontrolės nebūtų.

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 2018 m. Birželio 27 d

Štai kodėl mums reikia kripto

Viena iš didžiausių su centralizuotomis sistemomis susijusių klausimų, kuriems norint gauti prisijungimą reikia leidimo, yra tai, kad finansinė atskirtis tampa neišvengiama. Kas atsakingas už sistemą ir prieigos suteikimą, neabejotinai ateis prie stalo su savo šališkumu ir darbotvarkėmis, kurias norės stumti visais įmanomais būdais. Pavojinga vienai šaliai (t. Y. JAV) kontroliuoti vieną iš svarbiausių, nors ir beveik pasenusių, finansinių sandorių sistemų.

„Quantum Computing Bitcoin“

Galima teigti, kad iki šiol JAV pirmiausia veikė, atsižvelgdama į geriausius pasaulinės bendruomenės interesus. Tai vis dar nereiškia, kad jiems turėtų būti suteikta visa nuosavybė už kažką panašaus. Pati JAV vyriausybė yra sukurta taip, kad jos vadovas dėl rimtų priežasčių neturėtų absoliučios valdžios.

Čia reikia įsitraukti į decentralizuotas finansų sistemas. Kaip mes visi žinome, kriptovaliutos kenčia nuo nė vieno iš šių problemų, nes joms nėra leidimo ir nereikia jokių įgaliojimų sąmoningai įtraukti žmones, be to, daugeliui trūksta įgaliojimų specialiai nukreipti žmones ar juos pašalinti.