Privatumo monetų šypsena laikoma netinkama po ankstyvo „Bitcoin“ taikytojo palaikymo projekto

Kas yra „Grin Coin“ & amp; Mimblewimble?

Šių metų pradžioje kriptovaliutų bendruomenėje bangas sukėlė du altcoin projektai – „Grin“ ir „Beam“; Net kai kurie griežti „Bitcoin“ maksimalistai, žinomi dėl to, kad bjaurisi kriptovaliutomis, parodė tam tikrą susidomėjimą projektu.

Be to, daugelis teigė, kad šių naujų skaitmeninių išteklių paleidimas reikštų „ZCash“ ir „Monero“ – dviejų į privatumą orientuotų blokinių grandinių, kurios jau seniai turi savo problemas – pabaigą; ne visi „ZCash“ sandoriai pagal nutylėjimą yra privatūs, nes „ekranuoti“ sandoriai gali būti sudėtingi skaičiavimo požiūriu, o „Monero“ sandoriai, kai kurių tyrėjų teigimu, yra pažeidžiami atakų, kurios trukdo privačiam grandinės pobūdžiui..

Kas yra „Grin Coin“ & amp; Mimblewimble?

Paleistos panašiu metu, dvi blokų grandinės buvo įdiegtos naudojant technologiją, vadinamą „Mimblewimble“ – protokolu, kuris įgalina aukštesnį privatumo ir mastelio lygį. Ypač „Grin“ buvo parduodamas kaip „privatumą sauganti skaitmeninė valiuta, kurią atvirai sukūrė kūrėjai, platinami visame pasaulyje“.

Nors atrodo, kad „Mimblewimble for Grin“ integracija nepavyko, bet kuriuo atveju, anot „blockchain“ saugumo analitiko.

Šypsotis juk nėra toks privatus

Pirmadienį Ivanas Bogatyy, dabartinis „Dragonfly Capital Partners“ tyrėjas ir „Google“ dirbtinio intelekto absolventas, „Medium“ išleido straipsnį, kuriame atskleidė, kad „Mimblewimble“ nėra patikimas privatumo protokolas..

Tiesą sakant, buvęs „Google“ inžinierius pažymėjo, kad „nereikėtų pasikliauti„ Mimblewimble “dėl patikimo privatumo“, prieš pridurdamas, kad nemato perspektyvaus būdo išspręsti problemą..

Plati ataskaita, pavadinta „Pažeidžiant„ Mimblewimble “privatumo modelį“ atskleidė, kaip jis padarė šią išvadą ir kaip tiksliai paveiktas „blockchain“ protokolas.

Ką tik paskelbiau naują ataką, kuri pažeidžia „Mimblewimble“ privatumo modelį. Ši ataka realiuoju laiku aptinka 96% visų siuntėjų ir gavėjų adresų. Štai santrauka ir ką tai reiškia privatumo monetų ateičiai:https://t.co/tsIDLyfpzp

– Ivanas Bogatyy (@IvanBogatyy) 2019 m. Lapkričio 18 d

Trumpai pasakojant, Bogatyy išleido 60 USD per savaitę „Amazon Web Services“ skaičiavimo galiai, jungiančiai prie „Grin“ blokų grandinės mazgų, o tai leido jam panaudoti ataką, kuri atskleidė „tikslius siuntėjų ir gavėjų adresus 96%„ Grin “operacijoms realiuoju laiku“.

Tyrėjas teoriškai galėjo atskleisti „beveik visų“ tinklo vartotojų adresus, jei būtų prisijungęs prie visų 3000 mazgų, rašė jis ataskaitoje.

Kas beprotiška, tai, kad šios naujienos ateina pažodžiui praėjus dienoms po to, kai daugelis „Crypto Twitter“ pastebėjo, kad ankstyvasis „Bitcoin UTXO“, kuris datuojamas 2010 m. (Tada aplinkui buvo tik keli Bitcoineriai), buvo išsiųstas į Grino generalinį fondą.

Anoniminis aukotojas, kuris, tikėtina, yra banginis iš Bitcoin ir ankstyvas jo taikytojas, sakė, kad paleidus „Grin“ vėl jaučiasi „2009/2010“, prieš pridurdamas, kad lėšos turėtų būti naudojamos „Grin“ plėtrai “.

PRANEŠIMAS: Aukojimas „Grin General Fund“ – lapkričio 11 d .: @lehnberg rašė: Džiaugiuosi galėdamas pranešti apie gautą dar vieną monetų bazės auką „Grin’s General Fund“: https://t.co/hFpY9Zc7iL Aš turėjau privilegiją bendrauti … https://t.co/BwQtFFRCSc # Skelbimai per grin-forum $ GRIN

– &# 128566; (@grinMW) 2019 m. Lapkričio 11 d

Kadangi Bogatyy mano, kad jokiu būdu negalima išgelbėti „Mimblewimble“ protokolo, šios lėšos galėjo būti paaukotos už nieką.

Ne taip greitai

O gal ne … Netrukus po to paskelbta „Medium“ „Bogatyy“ straipsniai pasirodė tiesiogiai, keletas „Grin“ kūrėjų ir pagrindinių bendruomenės narių pažymėjo, kad teiginys, jog „Mimblewimble“ yra „iš esmės ydinga“, yra neteisingas.

Jie atkreipė dėmesį į šešis „faktinius netikslumus“, kuriuos paskelbė minėtas tyrėjas, tarp jų – mintis, kad „Mimblewimble“ neturi adresų ir kad aukščiau pavaizduotas susiejimas nėra sugadinto „Mimblewimble“ privatumo modelio šalutinis produktas..

Grupė tęsė, kad „Grin“ išlieka labiau privatus nei „Bitcoin“, „pasiekdamas lygiavertį saugumo modelį kaip„ Bitcoin “su geresniu privatumu, kuris pagal numatytuosius nustatymus įgalinamas, o grandinėje reikia laikyti mažiau duomenų“ – tai įvykdyta, nors nėra vidutinio tarpininkavimo plėtra arba ICO / išankstinė kasykla, skirta finansuoti projekto dalyvius.

Tada jie padarė išvadą, teigdami, kad „Grin“ dar neišnaudojo visų savo galimybių, o tai reiškia, kad privatumo pokyčius vis dar galima padaryti laikui bėgant ir juos priėmus:

„Vis dėlto Grinas yra dar labai jaunas ir dar neišnaudojo savo galimybių. Vienuolika mėnesių „Mainnet“ naudoja mažai tinklo. Per pastaruosius 1000 blokų 22% buvo tik vienas tx, o tai reiškia, kad jų įvestys ir išėjimai yra nereikšmingai susieti. Tai nepasikeis tol, kol nebus naudojama daugiau tinklo “.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me