Kripto ir auksas: dvi stebuklingos kulkos, leidžiančios įveikti nuosmukį ir Fed sako Ronas Paulas
Jungtinių Valstijų federalinis rezervas, nevyriausybinis subjektas, kuris dažniausiai nepatenka į JAV vyriausybės jurisdikciją, vėl pateko į prezidento Donaldo Trumpo ugnį. Tai paskatino buvusį senatorių Roną Paulą parašyti smarkų tinklaraštį, kuris toliau atakavo Federalinį rezervą ir leido manyti, kad galbūt D.Trumpas yra teisus.
Prisijunkite prie mūsų, kai gilinamės į šią įspūdingą temą ir matome, kaip kriptovaliutos galėtų iš esmės pakeisti dabartinį finansinį kraštovaizdį. Ir gal net užkirsti kelią, kaip siūlo Ronis Paulas nuosmukiai, darant žalą įprastiems žmonėms.
Ronas Paulas: Centriniai bankai sukelia nuosmukį tikslingai
Prieš gilindamiesi į šią temą, turime šiek tiek pasidomėti, kaip veikia centriniai bankai. Kaip pavyzdį naudosime JAV federalinį rezervą. Tačiau dauguma šalių šiandien naudoja tam tikrą centrinės bankininkystės formą, todėl šie pavyzdžiai gali būti taikomi beveik bet kur.
Paprasčiau tariant, Federalinis rezervas išlaiko nepaprastai aukštą JAV ekonomikos kontrolę. Jie nustato palūkanų normas bankiniams produktams, pvz., Taupomosioms sąskaitoms ir kreditinėms kortelėms, taip pat kontroliuoja pinigų pasiūlą, kiekvienais metais spausdindami daugiau ar mažiau naujų kupiūrų..
D.Trumpas ir federalinis rezervas, vaizdas iš Ronis Paulas
Kontroliuodamas šiuos du finansų sistemos aspektus, Federalinis rezervų bankas gali sukurti sąlygas, lemiančias bumo ir žlugimo ciklus.
Anot Ronio Paulo naujausias straipsnis, dabartiniai teigiami ekonomikos judėjimai, kuriuos matome šiandien, yra Federalinio rezervo kišimosi rezultatas. Jis netgi nurodo, kad tai yra fantazija ar iliuzija.
Po žmogaus nykščiu
Šiandien dauguma žmonių užsiima tik ta šalies, kurioje gyvena, valiuta. Tai reiškia, kad amerikiečiai dažniausiai prekiauja doleriais, britai – svarais ir pan..
Dauguma žmonių nesupranta, kad tai yra pavojingas dalykas. Tai būtų tolygu, kad visas savo gyvenimo santaupas ir grynuosius pinigus įdėtumėte į tokius dalykus kaip „Litecoin“ ar „Ripple“. Tai nereiškia, kad tai yra blogi investicijų pasirinkimai, bet tai yra tarsi visų kiaušinių įdėjimas į vieną krepšį. Jei viena transporto priemonė, kurioje sukaupiate visą savo vertę, staiga nukris, tada galite pamatyti save labai keblioje padėtyje.
Nors kriptovaliutų investuotojai supras poreikį diversifikuotis, vidutinis žmogus paprastai nesuvokia rizikos, susijusios su visos jų vertės laikymu tik viename turte, būtent fiat valiutoje. Dar blogiau, kad daugelis žmonių greičiausiai gerai nesupranta, iš kur gaunami pinigai, kaip ir kodėl jie turi kokią nors vertę.
Rono Pauliaus argumentas
Anot buvusio senato Rono Pauliaus, nes centriniai bankai gali manipuliuoti finansų rinkomis pagal savo norą žmonės turi apsisaugoti įvairindami savo valdas, įtraukdami sveikas ne parduotuvių vertės dalis. Pavyzdžiai, kuriuos jis pateikė savo straipsnyje, buvo taurieji metalai ir, stebėtinai, bitkoinas ir kitos kriptovaliutos.
Ronis Paulas taip pat padarė įdomią, nors šiek tiek bauginančią prognozę. Tiksliau, jis prognozuoja, kad netrukus gali būti nauja recesija. Šią galimą recesiją, pasak Pauliaus, sukeltų pats federalinis rezervas.
Taigi kaip individai gali apsisaugoti? Atsakymas, žinoma, yra gana akivaizdus. Jei didelė dalis žmonių diversifikuoja savo turimą turtą, kuris nėra fiatas, tada jie būtų labiausiai apsaugoti nuo savo valiutos kritimo. Pavyzdžiui, jei federalinis rezervas imsis priemonių ekonomikai sulėtinti ar net pakenkti, šios priemonės būtų taikomos tik JAV doleriams, o ne auksui ar bitkoinui.
Dar labiau stulbina tai, kad Ronas Paulas pasiūlė, kad ši artėjanti recesija, kurią jis prognozuoja, taip pat gali baigtis fiat valiuta, kaip mes tai žinome.
Tikėtina, kad kita Fed sukurta recesija įvyks anksčiau nei vėliau. Tai gali būti pagrindinė katastrofa, dėl kurios baigiasi „fiat“ valiuta.
Kaip tuomet turėtų elgtis vyriausybė, pasak Pauliaus? Turtas, kurį vyriausybė turėtų atleisti nuo „visų brangiųjų metalų ir kriptovaliutų sandorių nuo kapitalo prieaugio mokesčių ir kitų mokesčių“. Tai galbūt padidintų jų pritaikymą platesniam investuotojų ratui.
„Bitcoin“, palyginti su pasauliu
Nors Ronio Pauliaus prognozės apie „fiat“ valiutos pražūtį greičiausiai pasirodys pervertintos, iš jo teiginių vis tiek reikia gauti vertingos informacijos.
Svarbiausia, kad visi turėtų išmintingai diversifikuoti savo santaupas ir turtą. Nors paprastai būtina didžiąją dalį savo pinigų laikyti „Fiat“ valiuta, asmenys turėtų turėti ir ne „Fiat“ turto.
Atmetus paskutinės dienos scenarijus, tarp ekspertų buvo įprasta susilaikyti, kad bent jau asmenys turėtų skirti bent jau savo pinigų dalį į kietąjį turtą, pavyzdžiui, auksą ir nekilnojamasis turtas. Galbūt dabar atėjo laikas vidutiniam investuotojui atidžiau pažvelgti į kriptovaliutas, kad įsitikintų, ar jos gali atitikti bendrą investavimo strategiją, ar ne.