Kryptografické profily: dvojčata Winklevoss, zakladatelé burzy Gemini

Profil dvojčat Winklevoss

Cameron Winklevoss a Tyler Winklevoss, všeobecně známí a označovaní jako dvojčata Winklevoss, se vydali neobvyklou cestou k dosažení své slávy. Málokdo může do svých životopisů zahrnout, že jsou olympionici, absolventi Harvardu a bitcoinoví miliardáři, ale to jsou přesně ty typy úspěchů, pro které jsou dvojčata Winklevoss známí.

Winklevoss Twins

Cameron a Tyler Winklevoss, obrázek z Mashable.

Winklevoss Twins Early Years

Narodil se v Southamptonu v New Yorku a vyrůstal v Greenwichi v Connecticutu. Jako mladí studenti přípravné školy Brunswick pro všechny chlapce se těmto dvěma chlapcům dařilo v klasice a projevovali zálibu v latině a starověké řečtině. Pod vedením souseda a přítele Ethana Ayera a trenéra Jamese Mangana se oba chlapci přiblížili k řediteli jejich střední školy a zeptali se, zda by mohli vytvořit veslařský tým1. Dodnes existuje stejný tým veslování na Brunswick School.

V tomto bodě obě dvojčata pochopila, že jsou něčím zvláštním. V druhém ročníku střední školy dvojčata podstoupila několik testů ergometru a zjistila, že se umístila v nejlepších dvaceti juniorských veslarech v zemi. V následující sezóně dvojčata soutěžila v juniorském národním veslařském týmu. Poté, co jejich středoškolská kariéra skončila, pokračovali ve vzdělávání na Harvardu, kde vedli hvězdnou kariéru; vyhráli národní šampionát v letech 2003 a 2004 a během své vysokoškolské kariéry utrpěli jen jednu ztrátu.

Olympiáda ve Winklevossu

Dvojčata veslování pro USA, obrázek z Dailybeast.

Cameron a Tyler Winklevoss pokračovali v postgraduálním výcviku a soutěžili na mezinárodní úrovni. Jejich první mezinárodní úspěch se dostavil na panamerických hrách v roce 2007, kdy se dvojice Winklevossů po boku spoluhráčů Sebastiana Bea a Gabe Winklera umístily na druhém místě a získaly stříbrnou medaili2 Poté, co se oba absolventi zavázali k olympijským hrám v Pekingu v roce 2008, pokračovali v tréninku na univerzitě v Clemsonu v Jižní Karolíně. Po experimentech s dvoučlennými, čtyřčlennými a osmičlennými čluny se trenéři rozhodli, že jejich dovednosti nejlépe využije dvoučlenný člun.

Soutěžící v soutěži mužských párů bez bratří nedokázali bratři ve své první rozjížďce skončit mezi prvními třemi a nekvalifikovali se do následujícího kola. V Repechage – poslední šanci postoupit do semifinále – se umístili na prvním místě a postoupili je do semifinále. Dobrý finiš ve druhém semifinále je umístil ve finále, kde se umístili na šestém místě ze čtrnácti zemí, které se kvalifikovaly na olympiádu3.

Facebookové drama

Tolik slávy, kterou získali jako olympionici, jsou Cameron a Tyler Winklevoss mnohem slavnější díky rané spolupráci s Markem Zuckerbergem na Harvardově univerzitě. V juniorském ročníku na Harvardu obě dvojčata spolu s Divyou Narendrou načrtly koncept Harvard Connection, později přejmenovaného na ConnectU4. Práce na projektu začaly v prosinci 2002, kdy Narendra stanovil plány před dvojčaty Winklevossovými. Uznali potenciál této myšlenky a pomohli Narendrovi tento koncept přivést k životu.

Vzhledem k tomu, že žádný z nich neměl potřebné znalosti v oblasti kódování, aby mohl projekt spustit, byl k urychlení návrhu přiveden další tým programátorů. V listopadu 2003 dosáhli tito tři kodéři – Sanjay Mavinkurve, Joe Jackson a Victor Gao – významného pokroku ve vývoji kódu. Front-end stránky, registrační systém, databáze a back-end kódování, to vše bylo v tuto chvíli připraveno k implementaci. Skupina měla v úmyslu expandovat na jiné univerzity, ale nemohla tak učinit, dokud nebyl nahrazen Victor Gao.

Winklevoss Facebook

Dvojčata na premiéře filmu „The Social Network“, Obrázek z TheNextWeb

Přichází Mark Zuckerberg. Dosáhl vážné proslulosti v celém kampusu jako tvůrce filmu „Facemash“, který zobrazil vedle sebe dva obrázky harvardských studentů a umožnil uživatelům hlasovat o tom, koho považují za atraktivnějšího. Ačkoli jeho pochybná integrita zanechala ve správě nevkus, vážně zapůsobila na dvojčata Winklevoss a posádku, kterou shromáždili. Zuckerberg dostal otěže od Gao a stal se zodpovědným za kódování projektu.

I když se věci zdály zpočátku slibné, Zuckerberg poslal e-mailem skupině s uvedením, že „většinu kódování mám hotové a myslím si, že jakmile sehnám grafiku, budeme schopni tuto věc spustit.“ 5 Brzy však profesionální vztah mezi Zuckerbergem a dvojčaty Winklevossovými zakysalo. Odmítl ukázat svou práci a často se omlouval, proč ho nebylo možné zastihnout. Následné setkání potvrdilo zájem Zuckerberga pokračovat v práci se skupinou. O měsíc později Zuckerberg informoval skupinu, že je zapojen do jiného projektu. V únoru 2004 byl Facebook živý a dvojčata Winklevoss se rychle žalovali.

Bitcoinová investice

Debakl s Markem Zuckerbergem by dal jiné zpět, ale Winklevossova dvojčata ze situace vytěžila maximum. Poté, co vyhráli 65 milionů dolarů ze soudního sporu na Facebooku, se dvojčata rozhodla investovat 11 milionů dolarů do bitcoinu. Zatímco mnozí považovali investici za zbytečně riskantní a mnozí se smáli jejich takzvané hazardní hře, Cameron a Tyler přesně věděli, co dělají6. Nákup přibližně 120 000 bitcoinů, když byly nižší než 10 USD, jejich investice nyní exponenciálně vzrostla a společně mají dvojčata hodnotu více než 1 miliarda USD.

Někteří z těchto nově vyrobených kryptomilionářů inkasovali a investovali do jiných zdrojů příjmů, včetně automobilů, profesionálních sportovních týmů nebo nízkorizikových dluhopisových fondů. Dvojčata Winklevoss se však zdvojnásobila. Bratři nashromáždili investice v hodnotě přibližně 350 milionů dolarů do dalších kryptoměn, konkrétně do Etherea, vytvořeného Vitalikem Buterinem. Koneckonců, dvojčata jsou „… velmi pohodlná ve vysoce rizikových prostředích s absolutně žádnou zárukou úspěchu… Nemyslím tím, že v tomto prostředí existují dny, týdny nebo měsíce. Myslím rok co rok. “7

Dnes dvojčata vynakládají značné úsilí, aby zajistily bezpečnost svého majetku. Zatímco většina by souhlasila s tím, že by stačilo použití studené peněženky se soukromým klíčem, případ Winklevoss je opravdu výjimečný. Jak uvádí Business Insider, posouvají to o krok dále; rozřezali papírový výtisk soukromého klíče a uložili jej v různých bankách rozmístěných po celé zemi8. Opatření, která dvojčata Winklevoss dělají, jsou typická. Ale jejich štěstí není ani zdaleka typické.

Gemini Exchange

Dvojčata Winklevoss se také zapojili do online výměny Gemini. V návaznosti na svou osobní filozofii řádného zabezpečení finančních prostředků vytvořila Gemini high-tech verzi svého klíčového distribučního plánu. Gemini navíc získalo licenci od státních regulačních orgánů v New Yorku, což jim umožnilo držet bitcoiny pro regulované banky a správce aktiv.

Webové stránky Gemini Exchange

Toto změnilo Gemini na důvěryhodnou burzu pro investory a „nedoceněnou burzu“ podle Ari Paula, řídícího partnera pro hedgeový fond BlockTower pro virtuální měnu. Gemini není bez zlomů, ale to nezastavilo dvojčata Winklevoss v rozšiřování svých starých kanceláří o rozloze 5 000 čtverečních stop na zařízení o rozloze 35 000 čtverečních stop v Midtownu na Manhattanu.

Podívejte se na naši úplnou recenzi Gemini Exchange a zjistěte více o této stránce jejich podnikání.

Závěr

Dodnes mají dvojčata Winklevossové řadu kritiků, kteří tvrdí, že jejich investice jsou špatná rozhodnutí. Navzdory jejich úspěšným výsledkům stále existují vážné pochybnosti o chytrosti investic Winklevossů. Kritika je však nikdy nezastavila a Tyler Winklevoss v rozhovoru prohlásil, že „… [oni] proměnili ten smích a výsměch na kyslík a vítr [jsou] zpět.“ Po mantře „žít mečem a zemřít mečem“ budou obě dvojčata pokračovat ve vysoce rizikových a neobvyklých investicích, přičemž se budou smát těm, kteří zpochybňují jejich finanční zdatnost.

Reference

  1. http://www.27east.com/news/article.cfm/Quogue/155336/Twin-rowers-headed-to-Olympics
  2. http://articles.latimes.com/2007/jul/19/sports/sp-panbox19
  3. http://www.espn.com/oly/summer08/results?eventId=360
  4. http://www.informationliberation.com/?id=24402
  5. http://www.informationliberation.com/?id=24402
  6. http://www.businessinsider.com/winklevoss-twins-cut-up-key-to-protect-their-bitcoin-fortune-2017-12?r=UK&IR = T
  7. https://www.nytimes.com/2017/12/19/technology/bitcoin-winklevoss-twins.html
  8. http://www.businessinsider.com/winklevoss-twins-cut-up-key-to-protect-their-bitcoin-fortune-2017-12?r=UK&IR = T

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me