Inside Fuse: Projekt napájející mikroekonomie na etherea
Ethereum je v současné době průkopníkem v kryptoekonomii, protože posiluje nejen decentralizované finance, ale také decentralizovanou kulturu. Tato dynamika připravila půdu pro dílčí projekty k experimentování na křižovatce financí a kultury způsoby, které nikdy dříve nebyly možné.
Mezi tyto zajímavé snahy patří Pojistka, protokol zaměřený na napájení mikroekonomik na vrcholu Etherea.
Proto v dnešním příspěvku prozkoumáme, co je Fuse: jak funguje, proč je to důležité a kde se projekt v současné době nachází v kryptoekonomii. Kdo ví, co se bude dít dál, ale Fuse může být projekt, který se podle toho sleduje.
Co je to pojistka?
“Pojistka umožňuje podnikům a komunitám po celém světě uvolnit sílu mobilních plateb,” FAQ projektu vysvětluje.
Stručně řečeno, Fuse poskytuje open-source, nevázací infrastrukturu pro značky a online komunity pro upgrade „na prosperující mikroekonomie tím, že jim poskytne nástroje k budování a údržbě vlastní mobilní peněženky a měny na míru“.
Tento druh tahu tlačí přímo do sektoru kultury Ethereum, který se v poslední době osvědčil v patách nedávného značného pokroku v oblasti DAO, osobních tokenů a NFT arén platformy.
Vytvořte si vlastní peněženku a razte si vlastní značkovou měnu
Pojistka má 3 základní prvky
Projekt Fuse má tři hlavní pilíře: Pojistková peněženka, pojistkové studio a pojistkový řetěz.
Prvním produktem je „mobilní platforma pro různé platformy“, která je navržena tak, aby vyhovovala „oběma
kryptoměny a fiat měny. “ Tato peněženka je klíčová, protože pomáhá uživatelům komunikovat s celkovým ekosystémem Fuse.
Pak přichází Fuse Studio, které funguje jako efektivní samoobslužná smlouva, která dává podnikům možnost „vytvořit si vlastní měnu a peněženku pod vlastní značkou v několika jednoduchých krocích.“
A konečně je tu Fuse Chain, blockchain Distributed Proof of Stake (DPoS), který je navázán na a spolupracuje s Etheruem, což znamená, že tokeny se mohou snadno pohybovat mezi Fuse Chain a Ethereum. Tvůrci projektu dále vysvětlili:
„Uživatelská data v síti Fuse ukládají uživatelé na svá zařízení a pomocí standardních rozhraní Web 3.0 se rozhodují, s kým je budou sdílet. Uživatelé se mohou připojit ke komunitám a komunitní smlouvy definují jejich zásady pro správu dat a správy.
Historie projektu
Společnost Fuse, kterou vytvořili Mark Smargon a Tal Beja v roce 2019, má ústředí v izraelském Tel Avivu.
Zastřešující operace, Fuse.io, je fintechová společnost, která si klade za cíl usnadnit maloobchodní platby na blockchainu, aniž by postrádala důvod, pokud jde o uživatelskou zkušenost (UX). Jak již projekt uvedl:
„Společnost využívá infrastrukturu Decentralized Finance (DeFi) k vytvoření platformy pro podnikatele a umožňuje jim přeměnit stávající komunity na prosperující mikroekonomiky. Studio Fuse umožňuje snadné spuštění a provoz nových ekonomik s přístupem do úložiště pluginů, které jim umožňuje spouštět nové funkce a integrovat služby. V 1. ledna 2019 společnost Fuse.io získala nezveřejněnou částku / Pre Seed z fondu zakladatelů Blockchain. “
Rozteč pojistek
Jedním z největších prodejních míst společnosti Fuse, stejně jako jiných decentralizovaných řešení, je to, že nemá ústřední orgán ani zprostředkovatele.
Ve skutečnosti s laskavým svolením blockchainu DPoS společnosti Fuse tým vysvětlil:
Na pojistce neexistuje žádný ústřední orgán ani zprostředkovatel. Nikdo kromě uživatele nedrží své prostředky. Ověřeno blockchainem DPos společnosti Fuse, není potřeba důvěry v třetí stranu. A protože do vydělávání peněz není zapojena žádná třetí strana, poplatky v síti Fuse jsou extrémně nízké. Na rozdíl od 2–5% poplatků, které si mnoho platebních systémů účtuje, nejvýše 1 cent USD za transakci.
Mnoho platebních systémů, jako je PayPal, navíc neumožňuje žádné přizpůsobení. Musíte použít jejich platformu s předdefinovaným rámcem, který pro vás vytvořili.
Projekty poznámky k pojistce
Společnost Fuse doposud pomohla usnadnit spuštění více než několika mikroekonomik. Tři takové projekty, které byly s Fuse dosud zapojeny, zahrnují Wikibank.eu, GoodDollar a Elrond. Pojďme každý krátce prozkoumat.
První na řadě je Wikibank.eu, což je aplikace poskytující „dary bez transakcí ohroženému riziku
společenství. “ Jednoduše řečeno, tato služba vám umožňuje předkupovat produkty, jako je ovoce, zelenina a další produkty z místních obchodů ve znevýhodněných čtvrtích.
Dalším projektem je GoodDollar, který se zaměřuje na generování programu univerzálního základního příjmu (UBI) prostřednictvím sítě Fuse Network a poskytuje toto UBI přímo uživatelům telefonů, vše zdarma.
A konečně je tu Elrond, blockchainová platforma, která se snaží budovat „novou internetovou ekonomiku“. Jako taková jsou Elrondova aktiva nyní k dispozici na Fuse, což znamená, že tato aktiva mohou být používána ve větší míře a přizpůsobitelně pro platby, pobídky a další věci, jako jsou věrnostní projekty.
„Elrondská infrastruktura a síť Fuse a UX se navzájem doplňují a vytvářejí výkonnou sadu platebních nástrojů,“ uvedl dříve ředitel společnosti Fuse Mark Smargon.
Uvnitř FUSE Token
FUSE je nativní měna sítě Fuse Network. Každý, kdo zajišťuje síť tím, že slouží jako validátor, je tedy odměněn v FUSE tokenech.
Tato struktura pomáhá sladit pobídky v rámci ekosystému Fuse, protože odměny Fuse motivují uživatele k zabezpečení sítě, projekt ve svých dokumentech vysvětlil:
“Aby bylo možné schválit transakce, je nutné zaplatit do sítě token pojistky.” Síť Fuse používá token k vytvoření oběhu mezi uživateli, kteří se snaží ověřit transakce v síti, a validátory, kteří investují výpočetní prostředky a udržují je. Každý blok vytvořený v řetězci Fuse vytváří nové žetony Fuse odměněné validátorům. Tím se vytvoří 5% roční míra inflace Fuse tokenů v oběhu. “
Vývoj barevných mincí bitcoinu
Bitcoin je OG v kryptoekonomii a komunita protokolu zavedla spoustu nových inovací. Jedním z nich byly barevné mince.
Co je to barevná mince? Je to vlastnost decentralizované platformy, která svým uživatelům umožňuje rolovat a distribuovat své vlastní tokeny, jak chtějí. Tyto tokeny lze použít ke správě komunitních médií, jako jsou písně, filmy, e-knihy a další.
Přesto barevné mince ve skutečnosti nikdy nezískaly na bitcoinu trakci. A to je místo, kde přichází Fuse: s více času a zkušeností pod opaskem se Fuse snaží stát optimalizovanější a přední platformou pro nové barevné mince, tj. Komunitní žetony.
Snadné vytváření tokenů
Jednou z nejvýznamnějších hodnotových hodnot Fuse Network je, jak snadné je použít projekt k vytvoření vlastního tokenu..
Ve skutečnosti při použití Pojistkové studio vytvoření tokenu je stejně snadné jako kliknutí na jediné tlačítko. Tvůrci samozřejmě budou chtít pečlivě zvážit nejlepší způsoby distribuce svých tokenů, ale díky Fuse je samotná logistika procesu velmi jednoduchá.
Pojistkové studio
Přístup „zahalené kryptoměny“
Fuse chce zvítězit nad běžnými uživateli. Bohužel, projekt získává přístup „Veiled Crypto“ k získávání nových uživatelů. Co to znamená??
Stručně řečeno, tato kampaň je o abstrahování od komplikovaných UX aspektů kryptoměny ve prospěch poskytování fiat-centric, známé zkušenosti pro každodenní uživatele. Backend společnosti Fuse bude tedy poháněn kryptografickou infrastrukturou, zatímco její rozhraní bude podobné mnoha běžným finančním aplikacím.
Závěr
Jedním z největších vláken v ekosystému Ethereum v letošním roce byl vzestup kulturní scény Ethereum. Za tímto účelem přichází Fuse ve zralý čas.
Lidé budou chtít hodit své vlastní žetony na nadcházející roky z různých důvodů. To je jasné. Fuse tedy nabízí něco zajímavého: schopnost vytvořit si svůj token, jakkoli chcete.