Ar „Ethereum“ ir „Blockchain“ technologijos gali padėti atsakyti į cenzūros problemas?

Cenzūra

„Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas mano, kad „blockchain“ gali būti kitas svarbus dalykas bendraujant be cenzūros.

Dėl įvykių Amerikos Kapitolijoje masinis „Facebook“ ir „Twitter“ vartotojų pasitraukimas buvo jų sprendimas uždrausti prezidento kozirį ir kelias „pakraščio“ grupes.

Dauguma „Twitter“ tremtinių žvelgė į „Parler“ kaip geriausią platformą, į kurią reikia pereiti dėl savo požiūrio į laisvą žodį ir anticenzūrą..

„Ethereum“ įkūrėjas mato „Blockchain“ kaip sprendimą

Tačiau tokios kompanijos, kaip „Amazon Web Services“, svetainėje iškart įsilaužė į savąją, nes, jų teigimu, nesugebėjo efektyviai moderuoti savo platformos.

Tai privertė „Parler“ atsisakyti savo paslaugos, neleisdama tūkstančiams vartotojų naudotis socialinės žiniasklaidos platforma ir sulaukė kritikos iš žodžio laisvės gynėjų visame pasaulyje..

Vienas iš tokių pranešėjų yra „Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas, kuris išreikštas jo idėjos apie cenzūros pavojus viešai.

Šiais susirūpinimais pasidalijo keli aktyvistai, manantys, kad šios privačios įmonės gebėjimai ilgainiui gali tapti didesne problema, net ir pripažįstant sunkumus, kuriuos jie patiria moderuodami turinį savo platformose..

Buterinas tai pakomentavo,

„Tai, kad tiek daug žmonių, kurie niekada niekada nepalaikytų tokios korporatyvinės valdžios, dabar džiugina technologijų vadovus, besisukančius už demokratiškai išrinktų pareigūnų, nusipelno tam tikros savistatos“,.

Skaitmeninio išėjimo pradžia

Jei pastarieji įvykiai ką nors įrodė, tai, kad jokia centralizuota platforma negali likti neutrali politiniam ir socialiniam kontekstui, būtent tai trukdo sukurti nepasitikinčią sistemą, kai ji remiasi centrine valdžia..

Hudsonas Jamesonas, taip pat „Ethereum“ įkūrėjas, interviu „Decrypt“ teigė, kad šie pastarieji įvykiai „visiškai padidina decentralizuotų, atsparių cenzūrai sistemų poreikį“..

Nors šios decentralizuotos socialinės žiniasklaidos platformos jau egzistuoja, ekosistemoje, kurioje valdo keli žaidėjai, sunku pritraukti naujų vartotojų.

Tiesą sakant, tokios kompanijos kaip „Facebook“ pastarąjį mėnesį buvo tikrinamos, kai JAV vyriausybė pradėjo milžinišką ieškinį technologijų milžinei..

Tačiau ne tik vyriausybė pradeda svarstyti neigiamą didelių technologijų poveikį visuomenės ateičiai, bet ir viso pasaulio vartotojus, kurie pastarosiomis dienomis pradėjo ieškoti alternatyvų tradicinėms programoms, tokioms kaip „WhatsApp“..

„Blockchain“ socialinės žiniasklaidos platformų galimybė

Šie didėjantys susirūpinimai dėl privatumo ir socialinių platformų monopolizavimo gali būti derlingos dirvožemio „blockchain“ platformos, kurių jie laukė, leisdami jiems užfiksuoti kai kuriuos vartotojus, kurie dėl pastarųjų įvykių nusprendė palikti savo ankstesnes platformas..

Ponas Buterinas nurodė, kad „blockchain“ technologija gali būti sukurta kuriant pasaulinę komunikacijos terpę tweetingu:

7. Bandymai nuversti Parlerį kelia didelį nerimą. „Apple“, „Google“, AWS yra daug panašesni "infrastruktūros teikėjai" nei socialinių tinklų svetainė. Parleris turi teisę egzistuoti, tašką.

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 2021 m. Sausio 12 d

Decentralizuotas „blockchain“ tinklų, tokių kaip „Ethereum“, pobūdis neleistų vienam subjektui ar asmeniui nutildyti kalbos iš bet kurios politinio šmėklo pusės, nes tai būtų beveik neįmanoma ir prieštarautų tinklo idealams..

Tačiau tai sukuria ploną ribą, kaip būtų galima moderuoti neapykantą kurstančią kalbą ar neteisėtą veiklą, tačiau decentralizuotam valdymui ir bendruomenei apskritai būtų priimtini tokie sprendimai ir mechanizmas, nesusidūrus su privačios įmonės spaudimu gali patirti.

Naujas atviro bendravimo poreikis

Akivaizdu, kad didžiosios technologijų įmonės perjungia pavaras. Nebėra turinio, leidžiančio leisti skirtingas nuomones išsivysčiusiose platformose, atrodo, kad čia yra nauja socialinės žiniasklaidos plėtros era.

Nors šis judėjimas nuo nusistovėjusių platformų yra labai naujas, esamų platformų valymo mastas paskatins kurti sistemas, kurios turi kur kas daugiau atvirumo, net jei tai kelia pavojų, kad bus apsaugotos nepopuliarios idėjos (žodžio laisvės įstatymai visada darė tai, beje …).

Pasaulyje, kuriame idėjos tampa visiškai nepriimtinos, žmonės praranda galimybę kalbėti įvairiomis temomis, iš kurių daugelis svarbios viešajam diskursui. Tikėtina, kad decentralizacija rado naują sritį, į kurią galėtų išaugti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me