Zeme, spēles, māksla, ak mans! Intro ceļvedis Rising NFT ekosistēmai Ethereum

Ethereum

Decentralizētā finansēšana jeb DeFi pēdējā laikā ir dusmas Ethereum kriptoekonomikā, pateicoties nesenam “ienesīguma lauksaimniecības” memētiskajam pieaugumam, t.i., peļņas gūšana par naudas izmantošanu DeFi platformās.

Tomēr ir vēl viens karsts Ethereum sektors, kas arī šogad uzņem daudz tvaika, un tas ir NFT sektors.

Lielākā daļa ļaužu, kuri ir gudrāki par kriptogrāfiju, bet daudz nezina par NFT, kuri tiek nosaukti, piemēram, nepieņemami žetoni, nifti vai kriptogrāfijas kolekcionējamie materiāli, 2017. gada beigās, kad Ethereum lietotāji ieguldīja franšīzes digitālie komplekti baros.

Kopš tā laika NFT arēnā ir notikusi eksplozija, un 2020. gads šai ainai ir bijis kaut kas uzplaukuma gads. To pierāda fakts, ka NFT tirgus tikko sasniedza savus pirmos 100 miljonus ASV dolāru kopējā pārdošanas apjomā 2020. gada jūlijā.

Tas ir iespaidīgs agrīnais pavērsiens, kas liecina, ka debesis varētu būt NFT ierobežojums. Lai labāk izprastu, ko šis pagrieziena punkts nozīmē turpināt, iedziļināsimies NFT pamatos un to, cik tālu viņi ir tikuši.

NFT 101

Kas padara NFT par NFT?

Teiksim tā: ir gan aizstājami, gan neaizvietojami aktīvi. Apgrozāmie aktīvi ir savstarpēji aizvietojami. $ 1 faktiski neatšķiras no citiem $ 1, un tas pats attiecas uz 1 BTC, salīdzinot ar citu 1 BTC.

Un otrādi, aktīvi, kas nav aizstājami, ir tādas lietas kā mākslas darbi vai zeme, kas ir viegli atšķirama. Marķieri, kas nav aizstājami, ir ar blokķēdi darbināmi digitālie aktīvi, kuru pārbaudāmi ir maz un unikāli.

Tā kā Ethereum līdz šim ir vispopulārākā platforma NFT kalšanai, līdz šim vispopulārākais NFT standarts ir Ethereum ERC721 specifikācija, kas pirmo reizi tika publicēts 2018. gada janvārī. ERC721 žetoni kopš tā laika ir kļuvuši par visplašāk izmantotajiem NFT.

OG: CryptoPunks & CryptoKitties

Jūs varat novilkt taisnu līniju no vietas, kur šodien atrodas NFT ekonomika, līdz diviem arēnas agrākajiem hītiem – CryptoPunks un CryptoKitties.

CryptoPunks, kas uz skatuves parādījās 2017. gada sākumā, ir kolekcionējamas pikseļu rakstzīmes, kuru maksimums ir 10 000 vienību, un tās visas ir vizuāli unikālas viena otrai. Sākumā šie CryptoPunks bija bez maksas, bet kolekcionāri nolaidās neprāts ap žetoniem pēc tam, kad Mashable publicēja stāstu par projektu.

Neapstiprināmie žetoni

Šis interešu smaile deva NFT ekosistēmas inerci, kas turpinās līdz šai dienai. Inerce bija pietiekami nozīmīga, ka CryptoPunks joprojām ir modē, un daži no tiem šī gada sākumā tika pārdoti par 60 ETH.

Vēl viens galvenais agrīnais NFT uzņēmums bija CryptoKitties, kas ļāva spēlētājiem audzēt un tirgot unikālas (un burvīgas) digitālās kitties. Projekts īsā laikā pārspēja miljoniem dolāru vērtu pārdošanas apjomu un parādīja, ka sekundārie tirgi ap NFT ir dzīvotspējīgi.

Ņemot vērā visu teikto, CryptoPunks un CryptoKitties jau agri parādīja to, kas bija iespējams, un iedvesmoja tos desmitiem projektu. Kopš tā laika izstrādātāji, uzņēmēji un kolekcionāri ir veidojuši NFT ekonomiku.

NFT pārdošanas apjomi: 100 miljoni ASV dolāru

Saskaņā ar NFT tirgus vēstures vietni Neuzliesmojošs, šī raksta rakstīšanas laikā visu laiku USD NFT pārdošanas apjoms Ethereum bija virs 99,5 miljoniem ASV dolāru. Tas nozīmē, ka 100 miljonu ASV dolāru lielais sasniegums tiks papildināts dažu dienu laikā.

Tālinot, ir neticami, cik tālu NFT ekonomika ir tik ātri sasniegta. Kā NFT eksperts un Polynexus Capital partneris Endrjū Šteinvolds atzīmēts nesenajā Bankless numurā, šī ekonomika ir praktiski jaundzimušais.

“Tā kā 2017. gada decembris bija mūsu sākuma punkts, NFT tirgus ir bijis tikai aptuveni 2,5 gadus, ārkārtīgi maz laika, salīdzinot ar bitcoin (11 gadi) vai tradicionālajiem tirgiem (simtiem gadu),” sacīja Steinwold.

Attiecīgi 100 miljonu dolāru atzīme parāda, ka NFT projekti patiešām ir kaut kas un uzvar lietotājiem, pat ja viss vēl ir agri un salīdzinoši runājot par mazu.

Agrīnie NFT veidi

Cilvēki eksperimentēs ar NFT nākamajiem gadiem, tāpēc putekļi gandrīz nav nosēdušies attiecībā uz to, kāda veida NFT var būvēt. Tomēr līdz šim ir bijuši daži dominējošie veidi. Iepriekšminētais Endrjū Šteinvolds šādus veidus slots šādi:

  • Kolekcionāri (domājiet par CryptoKitties un CryptoPunks)
  • Virtuālās pasaules (domājiet par VR pakām Cryptovoxels un Decentraland)
  • Spēļu aktīvi (piemēram, Gods Unchained tirdzniecības kartes vai Axie Infinity radības)
  • Kriptogrāfija (kā redzams tādās platformās kā SuperRare un Async Art)
  • Kultūras žetoni (piemēram, virtuālas drēbes kriptovokseliem vai tokenizēts mūzikas albums)
  • Cits (piem., Pasākumu biļetes, dalība abonementos, reālās lietas, profesionālie pakalpojumi)

Katram no šiem NFT veidiem ir raksturīgas unikālas iespējas. Jūs varat “izaudzēt” CryptoKitties, lai izveidotu jaunus. Jūs varat mitināt virtuālos notikumus Cryptovoxels, piemēram, WIP tikšanās. Jūs varat nopelnīt žetonus, cīnoties ar Axie Infinity, parādot Apple TV jaunāko programmējamo Async Art gabalu un daudz ko citu. Un atkal šī arēna ir tikai sākums.

Rocket NFTJauna grumbiņa Ethereum DeFi: kredīti, kurus atbalsta kriptogrāfijas kolekcionējamie materiāli

Ceļā uz mainstream

CryptoKitties 2017. gadā piedzīvoja izcilus panākumus, taču NFT aina un Ethereum kopš tā laika ir izveidojušies un ir daudz labāk sagatavoti, lai sāktu nopietni iebrukt galvenajā straumē.

Neapšaubāmi, problēmas joprojām pastāv. Ethereum vispārējā lietotāja pieredze (UX) bieži tiek minēta kā problemātiska, taču šī dinamika visu laiku uzlabojas, pieaugot lietotājiem draudzīgiem viedajiem makiem, piemēram, Argent.

Vēl viens sāpīgs punkts ir akūti augstās darījumu cenas, kuras Ethereum ir saskārusies pēdējā laikā.

Labā ziņa ir tā, ka Ethereum 2. slāņa mērogošanas risinājumu ekosistēma nekad nav bijusi tik dinamiska kā šodien, un vairāki tajā esošie mērogošanas projekti ir plašākas izvietošanas virsotnē. Tā kā šie centieni turpinās attīstīties, vispārējā adopcijas infrastruktūra tiek izveidota.

Ņemot to vērā, NFT uzņēmumiem būs jāturpina veidot arī cilvēki vēlamās lietas. Daži no šiem nesenajiem centieniem ir tieši saistīti ar tādām vispārējām interesēm kā profesionālais sports, lai piesaistītu regulāru cilvēku uzmanību.

Apsveriet Sorare piemēru, kas ir fantāzijas futbola spēle, kas ļauj apkopot, izlaist un tirgot dažu Eiropas lielāko futbola zvaigžņu marķētas versijas. Spēle pēdējās dienās bija aizdegusies NFT sektorā, par ko liecina fakts, ka tā pašlaik ir nedēļas lielākais NFT projekts pēc NonFungible. Tādi projekti kā šis runā NFT pret masām, un tos ir vērts attiecīgi noskatīties.

Interesanti sekojumi

Ap NFT telpu netrūkst izcilu prātu, tāpēc dažreiz vissmagākā daļa seko līdzi visu rezultātiem. Bet ir dažas personas, kuras noteikti iekļauj NFT ekspertu izlases sarakstu, kurus jūs varētu vēlēties redzēt savā radarā. Tie ietver:

Secinājums

Tagad, kad NFT pārdošanas apjoms ir pārsniedzis 100 miljonus ASV dolāru, nākamais lielais kārtas posms būs 1 miljards USD pārdošanas apjoma.

Nav zināms, kad tas varētu notikt, taču ekosistēmā ir jūtama sajūta, ka NFT tikai tagad sāk augt. Miljards USD un vairāk šajā brīdī šķiet tikai neizbēgami.

Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk vai pat ielēkt un pirmo reizi izmēģināt NFT, es iesaku NonFungible kā analīzes resursu un OpenSea kā lielisks visaptverošs NFT tirgus laukums. Izmēģiniet šīs vietnes izklaides nolūkos, un jūs, iespējams, vienkārši kādu laiku turēsieties!