Jautājuma “Melnais gulbis” izpēte ap Ethereum DeFi

Melnā gulbja notikums ir katastrofa, kas var notikt vai nenotikt, bet, ja tā notiks, iepriekš būs gandrīz neiespējami paredzēt tā precīzu ceļu un rašanās laiku..

Kriptoekonomikā Ethereum kopienā arvien biežāk tiek apspriesti melnie gulbji, jo pēdējos divos gados projekta decentralizētā finanšu arēna jeb DeFi ir uzplaukusi. Kāpēc?

Tā kā DeFi pieaugot, tā dažādajos protokolos bloķētā ētera (ETH) daudzums ir kļuvis arvien ievērojamāks, padarot tos par arvien pievilcīgākiem potenciālajiem balvu podiem ļaunprātīgiem dalībniekiem.

Tāpat ir godīgi teikt, ka ap Ethereum valda kolektīvās piesardzības gaiss, jo projekts jau ir izturējis vienu melno gulbi, izmantojot 2016. gada uzlaušanu “The DAO”, kas strauji nomāca ETH cenu un noveda pie Ethereum Classic šķelšanās.

Tādējādi daudzas Ethereum ieinteresētās puses vēlas izvairīties no turpmākām katastrofām. Protams, bažas par jaunu melno gulbi ir apliecinājums Ethereum nepārtrauktajai izaugsmei un panākumiem. Tomēr šos panākumus visefektīvāk veicinās, ja DeFi celtnieki turpinās plānot un aizsargāties pret sliktākajiem.

Nirt nedaudz dziļāk, lai izpētītu dažas plašākas sekas potenciālajam DeFi melnajam gulbim un sniegtu vairāk perspektīvas tam, ko šādu notikumu rēgs nozīmē jaunai un atvērtai finanšu sistēmai, kas zied Ethereum virsotnē.

Neizvēlieties DeFi!

DeFi uzņēmība pret melnajiem gulbjiem nav unikāla. Tātad arī parastā banku nozare vai jebkura nozare ir tikpat neaizsargāta, vispārīgi runājot. Tātad tas nav jautājums par Ethereum izvēli. Projekts tikai dažu gadu laikā ir progresējis neticami daudzās jomās, un tam ir daudz vairāk iespēju augt, liedzot lielas neveiksmes. Tas ir nenoliedzami.

Tomēr ar to teica, ka daži Ethereum kritiķi izmanto tikai DeFi melnā gulbja iespēju nākamajos gados, lai nomelnotu Ethereum un DeFi dzīvotspēju kopumā. Tā ir pārliecināta partizānu nostāja.

“Es vienlaikus apšaubu projekta, kas balstīts uz Melnā gulbja notikumiem, novērtēšanu – patiesi, ir maz produktu vai uzņēmumu, kas nav uzņēmīgi pret kaut kādu Melnā gulbja formu,”

Matteo Leibovics, talantīgs grupas The Block analītiķis, trāpīgi atzīmēja pagājušo gadu.

Un viņam ir pilnīga taisnība. Pat joprojām Ethereum kopiena ir tā, kas tieši saskaras ar izaicinājumiem, nevis tā sakot galvas apglabāšanu smiltīs..

Ja DeFi ir potenciāls melnā gulbja ievainojamība, Ethereum lielākie atbalstītāji vēlas uzzināt un vēlas strādāt, lai pēc iespējas ātrāk padarītu lietas pēc iespējas pareizākas, pat ņemot vērā daudzus kompromisus..

Kas ir DeFi? Decentralizētās finansesKas ir DeFi? Izpratne par decentralizēto finanšu ainavu

Kāpēc Defi? Jo ETH ir nauda

Jaunizveidotā DeFi kopiena kļūst par lielāku slikto aktieru mērķi, jo, vienkārši sakot, ETH ir nauda.

Citiem vārdiem sakot, tur, kur nopelnīt naudu, vienmēr spēlēs slikti aktieri. Ēteris pēc tirgus kapitalizācijas pašlaik ir otrais lielākais kripto aiz bitcoin (BTC), tāpēc tas ir pietiekami labs mērķis daudziem “melnās cepures” hakeriem. Šie aģenti nodarbotos ar jebko, pat gliemežvākiem, ja otrā pusē ir peļņa.

Turklāt, tā kā Ethereum dApps pēc savas būtības ir atvērta programmatūra, ļaunprātīgie aģenti var tos dziļi un brīvā laikā izpētīt un izpētīt, piemēram, to, kas notika ar “DAO” incidentu. Šai dinamikai ir savas priekšrocības. 

Vēl viens aspekts, kas šeit jāapsver un kuru es īsumā pieskāros iepriekš, ir tas, kā DeFi ir pieaugošs ceļš lielu ETH daudzumu bloķēšanai.

Patiešām, tagad DeFi protokolos ir ieslēgta vairāk nekā USD 750 miljonu vērta vērtība, un nedaudz augstāka atzīme par USD 1 miljardu šķiet īsā secībā tikai neizbēgama.

Tas nenozīmē, ka katram DeFi dApp ir viegli uzbrukuma vektori, drīzāk tas, ka tie acīmredzami aug mērķtiecīgi.

Kas ir mērķi?

Labākie DeFi projekti, pareizi. Atkal, tas nenozīmē, ka šie projekti paši par sevi ir maz karājas augļi. Tikai tas, ka viņi ir lielākie DeFi centieni un pēdējā laikā ir novērojuši vērtības un uzmanības pieaugumu. Tie, kas ceļas, iegūst it kā vairāk acu.

Kā iespējamie mērķi pašreizējā situācijā ietilpst Maker, Compound, Synthetix, dYdX un Dharma projekti. Šie dApps, kuru kopējais protokols ir bloķēts vairāk nekā 685 miljonu dolāru ētera vērtībā, noteikti ir hakeru upuri..

Kā tas spēlē?

Pieņemsim hipotēzes dēļ tikai to, ka hakeru grupa galu galā atrod kāda DeFi projekta viedā līguma koda trūkumu, kuru var ļaunprātīgi spēlēt, kaitējot labticīgiem lietotājiem..

Varbūt projekts ir lielāks DeFi darbs vai varbūt mazāks. Jebkurā gadījumā, ja hakeri var atrast iespēju iztukšot ievērojamu daudzumu ētera no populāra viedā līguma, tas varētu novest pie tā, ka daudz ETH ātri nonāk sliktā aktiera (vai aktieru) makā..

Ja tas notiks, uzbrucējs, iespējams, varēs stabili “atmazgāt” savu naudu, lai slēptu pēdas, izmantojot Ethereum pieaugošos privātuma risinājumus, piem. Tornado.cash. Tad varētu būt kārtēja akūta pārdošanas spiediena lēkme.

Gaidiet, ka pieaugs tādi projekti kā Nexus

Nexus Mutual ir interesants Ethereum dApp, kas darbojas kā kopienas īpašumā esošs apdrošināšanas fonds.

Lai gan projekts tika tikko uzsākts 2019. gada pavasarī, tas jau ir izvirzīts DeFi apdrošināšanas sektora augšgalā kā iniciatīva, kas ir pirmais virzītājs. Viens no Nexus agrākajiem produktiem ir “Smart Conract Cover”, kas ļauj lietotājiem “nopirkt aizsardzību pret finansiāliem zaudējumiem, ko rada cita nepareiza viedā līguma izmantošana”.

Gaidiet, ka Nexus un ar to saistītie lietošanas gadījumi pieaugs, jo melnā gulbja rēgs joprojām ir kopienas bažas. 

Nexus MutualNexus Mutual: Cilvēku virzīta alternatīva apdrošināšanai

Nišas faktors 

Lai nebūtu satraucošs, ir vērts arī atzīmēt, ka DeFi joprojām ir salīdzinoši mazs, salīdzinot ar vispārējām finansēm. Tā kā tas ir, cilvēku pulks, kuriem ir nepieciešamās zināšanas, lai uzbruktu Ethereum balstītai programmatūrai, joprojām ir salīdzinoši neliels.

Vai ir vērts būt piesardzīgam? Protams. Bet vai ir arī skaidrs, ka šobrīd tur nav daudz cilvēku, kuriem ir nepieciešamās prasmes, lai uzbruktu Ethereum dApps? Jā.

Spēlē Aizsardzība

Galvenajiem DeFi projektiem publiskā revīzija ir norma. Šīs revīzijas, kuras veic trešās personas, kurām maksā par trūkumu novēršanu, ir Ethereum kopienas standarts..

Šim nolūkam galvenie DeFi projekti pastāvīgi nes sevi – un savu kodu – Ethereum kopienai, cerot, ka rīkosies ne tikai godprātīgi, bet arī ar prātu novērst vājās vietas vai neuzmanības, kuras, iespējams, ir pārspējušas iepriekšējos drošības pasākumus. 

Secinājums

Debesis pagaidām neiekrīt. Ethereum DeFi telpa ir ārkārtīgi iespaidīga un daudz optimisma vērta.

Bet melnā gulbja notikumu nekad nevar izslēgt, un DeFi ar agrīnām ievainojamībām šķiet vismaz nedaudz auglīgs pamats lielam, sliktam notikumam. Varbūt notiek saistīta katastrofa, vai varbūt ne daudzus gadus. Bet, kas notiek, neapšaubāmi ir atbildīgs par piesardzību.

Ja tuvākajā nākotnē kāds liels melnā gulbja notikums skar DeFi projektu, tas varētu radīt vairāk negatīvu pasaules finanšu regulatoru uzmanību.

Ethereum ieinteresēto personu interesēs ir izvairīties no jebkādām finanšu katastrofām. Neviens kods nav nekļūdīgs, tāpēc mēs nezinām, kas notiks nākotnē. Bet ir skaidrs, ka DeFi ir arēna, kurā galvenā uzmanība ir nepieciešama.