Litecoin pārstāvis Čārlijs Lī šaubās par Ethereum balstītu DeFi pēc nesen notikušā “uzbrukuma”

DeFi

Ja pēdējo mēnešu laikā jūs vispār esat sekojis Ethereum attīstībai, jūs, iespējams, esat dzirdējis par (un potenciāli pieredzējis) bloku ķēdes decentralizētās finanšu (DeFi) ekosistēmas pieaugumu.

Decentralizētā finansēšana, kas faktiski ir banku piedāvāto finanšu pakalpojumu migrācija uz blokķēdes balstītu ekosistēmu (decentralizēta kreditēšana, decentralizēta maržas tirdzniecība utt.), Tiek pasludināta par Ethereum “slepkavas lietošanas gadījumu”, jo tai ir potenciāls piesaistīt kolosālā lietotāju skaitā.

Piemēram, Coinbase produktu menedžeris teica, ka DeFi, iespējams, būs izšķirošā kriptovalūtas un blokķēdes ekosistēmu daļa, kas virzās uz priekšu:

“DeFi jeb decentralizētā finansēšana ir būtiska atvērtās finanšu sistēmas sastāvdaļa. DeFi rīki ir izturīgi pret cenzūru, objektīvi, programmējami un pieejami visiem, kuriem ir viedtālrunis. Šajā hakatonā mēs koncentrējamies uz DeFi parādīšanu pasaulē. ”

DeFi jeb decentralizētā finansēšana ir būtiska atvērtās finanšu sistēmas sastāvdaļa. DeFi rīki ir izturīgi pret cenzūru, objektīvi, programmējami un pieejami visiem, kuriem ir viedtālrunis. Šajā hakatonā mēs koncentrējamies uz DeFi parādīšanu pasaulē. (Kostīmi nav nepieciešami.) pic.twitter.com/6zhnd8gCXa

– Coinbase (@coinbase) 2019. gada 9. decembris

Diemžēl ne visi kriptogrāfijas izpildītāji piekrīt, ka finanšu pakalpojumi Ethereum un citās blokķēdēs patiešām ir nākotne.

Decentralizēta finanšu kļūme

Šajā nedēļas nogalē čivināt atklāja, ka nosaukts DeFi protokols, kura pamatā ir Ethereum bZx cieta tas, ko daži dēvēja par “uzlaušanu” vai “uzbrukumu”.

Per a pasākuma sadalījums pa DeFi Pulse, datu sniedzējs, kas izseko DeFi ekosistēmu Bitcoin un Ethereum un citās blokķēdēs:

  • Uzbrukumā lietotājs no DeFi platformas paņēma 10 000 ETH “ātro kredītu” un noguldīja līdzekļus citos protokolos..
  • 5000 ETH tika noguldīti savienojumā, lai izņemtu 112 monētu aizdevumu no iesaiņotā Bitcoin (liela daļa piegādes), kas ir Ethereum bāzes BTC pārstāvji..
  • Pārējās monētas tika izmantotas WBTC saīsināšanai Fulcrum. Pēc tam WBTC tika pārdots vietnē Uniswap, lai samazinātu monētas cenu, raksta DeFi Pulse, lai ļautu segt īso kredītu ar peļņu.
  • DeFi Pulse ieteica, ka šī “situācija” ļāva darītājam nopelnīt lielu peļņu, kas pārsniedza 300 000 USD.

Litecoin veidotājs Čārlijs Lī nav pārliecināts par DeFi solījumu

Tā kā šī situācija bija saistīta ar lielu kapitālu, to ātri publicēja vietnē Twitter. Un kā daži citi ievērojami kriptovalūtu nozares pārstāvji to pamanīja.

Litecoin veidotājs un bijušais Coinbase komandas vadītājs Čārlijs Lī sacīja, ka šī situācija ir “kāpēc es neticu DeFi”, norādot, ka fakts, ka situācijas ietekmē bZx izdevās bloķēt savus līgumus, ir zīme ka termins “DeFi” ir tikai nepareizs nosaukums.

Lī savu domu par situāciju noslēdza, apšaubot, vai DeFi patiešām ir labāks par to, kas šodien pastāv finanšu jomā.

Tāpēc es neticu DeFi. Tas ir vissliktākais no abām pasaulēm. Lielāko daļu DeFi var izslēgt centralizēta partija, tāpēc tas ir tikai decentralizācijas teātris. Un tomēr neviens nevar atsaukt uzlaušanu vai izmantot, ja vien mēs nepievienojam vairāk centralizācijas.

Tātad, kā tas ir labāk nekā tas, kas mums ir tagad? https://t.co/F1HMSeqb6q

– Čārlijs Lī [LTC⚡] (@SatoshiLite) 2020. gada 16. februāris

Lī skepsi pret DeFi ir apstiprinājis arī citu vadošo nozares komentētāju skaits.

Lai gan ir visas šīs kritikas, reaģējot uz bZx situāciju, daži ir teikuši, ka pārvietošanās ar WBTC bija vairāk iezīme nekā kļūda vai uzbrukums. Daži ir teikuši, ka tas bija tikai gudras arbitrāžas gadījums.

Ethereum DeFi aug ātrā klipā

Lai gan iepriekš minētie DeFi protokoli ir bijuši daži uzbrukumi un potenciālās ievainojamības, šajā lielākoties Ethereum balstītajā ekosistēmā bloķētās vērtības daudzums pēdējā vai divu gadu laikā ir strauji pieaudzis.

Faktiski tikai pagājušajā nedēļā decentralizētajos finanšu protokolos bloķētās vērtības summa pirmo reizi pārsniedza 1 miljardu ASV dolāru, kas eksplodēja augstāk, jo pēdējo nedēļu laikā Bitcoin cena ir atguvusies.

Izaugsme galvenokārt vērojama MakerDAO, decentralizētā kreditēšanas un stablecoin platformā. Maker delegāti nesen piekrita paaugstināt protokola vietējās stabilās monētas DAI procentu likmi (rezerves likmi), kas, iespējams, ir veicinājusi protokola kapitāla pieaugumu.