Charlie Lee z Litecoinu vrhá po nedávném „útoku“ pochybnosti o ethernetové DeFi

DeFi

Pokud jste v posledních několika měsících sledovali vývoj společnosti Ethereum, pravděpodobně jste slyšeli (a potenciálně jste zažili) růst ekosystému decentralizovaného financování (DeFi) v blockchainu.

Decentralizované financování, což je efektivní migrace finančních služeb nabízených bankami na ekosystém založený na blockchainu (decentralizované půjčky, decentralizované obchodování s maržemi atd.), Je oslavováno jako „případ použití zabijáka“ společnosti Ethereum, protože má potenciál čerpat v kolosálním počtu uživatelů.

Například produktový manažer společnosti Coinbase uvedl, že DeFi bude pravděpodobně klíčovou součástí ekosystémů kryptoměny a blockchainu vpřed:

„DeFi nebo decentralizované financování je podstatnou součástí otevřeného finančního systému. Nástroje DeFi jsou odolné vůči cenzuře, nestranné, programovatelné a jsou k dispozici komukoli se smartphonem. Pro tento hackathon se zaměřujeme na uvedení DeFi do světa. “

DeFi neboli decentralizované finance jsou podstatnou součástí otevřeného finančního systému. Nástroje DeFi jsou odolné vůči cenzuře, nestranné, programovatelné a jsou k dispozici komukoli se smartphonem. Pro tento hackathon se zaměřujeme na uvedení DeFi do světa. (Kostýmy nejsou nutné.) pic.twitter.com/6zhnd8gCXa

– Coinbase (@coinbase) 9. prosince 2019

Bohužel ne všichni provozovatelé kryptoměn souhlasí s tím, že finanční služby na Ethereu a dalších blockchainech jsou skutečně budoucností.

Decentralizovaný finanční debakl

Tento víkend zprávy na Twitteru odhalily, že byl pojmenován protokol DeFi založený na etherea bZx utrpěl to, co někteří nazývali „hack“ nebo „útok“.

Za a rozdělení akce podle DeFi Pulse, poskytovatel dat sledující ekosystém DeFi na bitcoinech a ethereu a dalších blockchainech:

  • Útok viděl uživatele, který si vzal 10 000 ETH „výpůjčku“ z platformy DeFi a vložil prostředky do jiných protokolů.
  • 5 000 ETH bylo uloženo do Sloučeniny za půjčku na 112 mincí, která má být vybrána z Wrapped Bitcoin (velká část nabídky), což jsou zástupci BTC na bázi Etherea.
  • Zbytek mincí byl použit ke zkratování WBTC na Fulcrumu. WBTC byl poté prodán na Uniswap, aby stlačil cenu mince níže, napsal DeFi Pulse, aby umožnil pokrytí shortu se ziskem.
  • DeFi Pulse navrhl, že tato „situace“ umožnila transakčnímu subjektu vydělat s velkým ziskem přes 300 000 $.

Tvůrce litecoinů Charlie Lee není přesvědčen o slibu DeFi

Jelikož tato situace zahrnovala velké množství kapitálu, byla rychle zveřejněna na Twitteru. A tak si to všimli někteří významní jednotlivci v odvětví kryptoměn.

Charlie Lee, tvůrce Litecoinu a bývalý vedoucí týmu Coinbase, uvedl, že tato situace je „proč nevěřím v DeFi“, přičemž poznamenal, že skutečnost, že se bZx podařilo uzavřít své smlouvy v důsledku situace, je znamením že výraz „DeFi“ je jen nesprávné pojmenování.

Lee uzavřel svou myšlenku na situaci dotazem, zda je DeFi opravdu lepší než to, co dnes existuje ve financích.

Proto nevěřím v DeFi. Je to nejhorší z obou světů. Většinu DeFi lze vypnout centralizovanou párty, takže jde pouze o decentralizační divadlo. A přesto nikdo nemůže vrátit hack nebo zneužít, pokud nepřidáme další centralizaci.

Jak je to tedy lepší než to, co máme nyní? https://t.co/F1HMSeqb6q

– Charlie Lee [LTC⚡] (@SatoshiLite) 16. února 2020

Leeův skepticismus vůči DeFi se odráží v řadě dalších předních komentátorů z oboru.

I když existují všechny tyto kritiky v reakci na situaci bZx, někteří říkali, že tah s WBTC byl spíše funkcí než chybou nebo útokem. Někteří říkali, že to byl jen případ inteligentní arbitráže.

Ethereum DeFi roste rychlým klipem

I když již bylo zmíněno několik útoků a potenciálních zranitelností na protokolech DeFi, výše hodnoty uzamčené v tomto ekosystému založeném převážně na ethereu za poslední rok nebo dva silně vzrostla..

Ve skutečnosti jen minulý týden dosáhla hodnota hodnoty uzamčené v decentralizovaných finančních protokolech vůbec poprvé 1 miliardy dolarů a explodovala vyšší, protože cena bitcoinů se v posledních několika týdnech zotavila.

Růst byl patrný hlavně na platformě MakerDAO, decentralizované půjčování a stabilnícoin. Makerovi delegáti se nedávno dohodli na zvýšení úrokové sazby (rezervní sazby) DAI, nativního stabilcoinu protokolu, což mohlo urychlit růst kapitálu v protokolu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me