Beyond DeFi: Chainlink dělá působivý průlom v herním průmyslu

Řetěz

Decentralizovaná Oracle síť Chainlink byla v roce 2020 na roztržce, protože dosah decentralizované finanční arény a dosah Chainlink do DeFi značně vzrostly.

Ještě jedna méně známá oblast, kde Chainlink v poslední době také trefně rozšiřuje svůj dosah, je v rodícím se blockchainovém herním průmyslu, ve kterém se ceny projektů a randomizační technologie začínají opravdu prosazovat a ukazují svůj potenciál.

Letos v létě se tým společnosti Chainlink skutečně zaměřil na to, aby se stal průkopníkem v herním sektoru kryptoekonomie, a právě to udělali. Zde je návod.

Čas na hraní

Nezaměnitelné tokeny neboli NFT explodovaly v popularitě za poslední dva roky. Jednou z oblastí, kde si tyto flexibilní, ale prokazatelně vzácné tokeny získaly seriózní přijetí, je hraní her, konkrétně vlastnictví herních aktiv.

Doposud byly NFT obecně statické a řetězové. Ale vzhledem k tomu, že decentralizované věštby společnosti Chainlink mohou inteligentní kontrakty „chytřejší“ tím, že jim poskytnou off-chain data, technologie společnosti Chainlink připravuje půdu pro to, aby se herní NFT staly dynamickými a vázanými na vnější faktory, jako je skóre během sportovní hry aktualizované na NFT hráče obchodní karta.

Pro další příklad si představte hru, kde si hráči musí udržovat konkrétní úroveň výkonu ve hře, aby si udrželi kontrolu nad speciálním herním předmětem. Jak tým Chainlink vysvětlil v související sloupek primeru před pár měsíci:

“Není těžké představit si hry, kde lidé soutěží o to, kdo se této položky udrží nejdelší.” Chainlink lze použít k načtení off-chain dat o výkonu hry a jejich přenosu do inteligentní smlouvy odpovědné za převod vlastnictví. “

Kromě toho, že jsou herní NFT dynamičtější, mohou také těžit z chleba Chainlink: ceny. Tato herní aktiva a aktiva v jejich okolí, jako je ETH, mají směnné kurzy a k zajištění efektivní herní ekonomiky jsou zapotřebí přesné kurzy. To je místo, kde cenové kanály společnosti Chainlink mohou nabídnout řešení typu plug-and-go pro projekty.

Dalším faktorem X od společnosti Chainlink je řešení Chainlink VRF pro „ověřitelnou funkci náhodnosti“. Tradiční řešení náhodnosti jsou nedokonalá a nejistá pro herní projekty v kryptoekonomii, a právě tam přichází Chainlink VRF: dává vývojářům her možnost zajistit náhodnost v řetězci, pokud jde o výsledky výkonu, mincovny aktiv a další.

„Hry založené na blockchainu mají potenciál rozšířit herní trh na biliony, zejména vydáváním ekonomických odměn prostřednictvím náhodnosti vstupů,“ řekl tým Chainlink.

Náhodnost je základní funkcí většiny blockchainových her dApps. #ChainlinkVRF nabízí vývojářům jedinečnou schopnost začlenit on-chain zdroj náhodnosti, který může být koncovými uživateli ověřen jako autentický. Další informace najdete v dokumentaci https://t.co/0KMCuH46nm pic.twitter.com/B6nZ9URi11

– Chainlink – Official Channel (@chainlink) 28. července 2020

V této žíle, loterie jsou další oblastí, kde může Chainlink VRF zářit. Například počátkem tohoto měsíce uspořádal projekt Oracle ve hře GameJam Hackathon ve spolupráci s loterií Colorado loto + VRF inovace téma akce.

Partnerské projekty rostou

Chainlink uzavřel doposud více než několik partnerství v herním sektoru NFT, protože projekt Oracle již podporuje nebo je nastaven na napájení následujících spojů:

Blockchain-agnostický pokrok

Vzhledem k tomu, že Chainlink je projekt middlewaru, je schopen uspokojit potřeby Oracle mnoha blockchainových sítí.

Samozřejmě, Ethereum je v současné době domovem velké většiny herních aktivit kryptoekonomie, ale Chainlink je již v dobré pozici, aby vydělával, pokud.

Chainlink má skutečně dohody, které budou sloužit řadě platforem, včetně Binance Smart Chain, NEAR Protocol, Blockhain Services Network a WAX, a budou tak těžit z růstu a aktivity na těchto platformách. Například právě tento týden EarnBet založený na WAX kasino přijalo datové kanály Chainlink a řešení VRF. Očekávejte, že v příštích měsících bude z kryptoekonomie následovat více projektů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me