Kas ir V-ID (VIDT)? Blockchain izmantošana digitālo aktīvu sertificēšanai un drošībai

Kas ir V-ID?

Bitcoin pamatā esošā tehnoloģija, blokķēde, pēdējos vairākus gadus ir izmantota daudzās nozarēs un tirgos, cenšoties uztvert vērtības veidu, ko tehnoloģija piešķir mantotajai kriptovalūtai. Daudzas no šīm iniciatīvām joprojām ir agrīnā stadijā, un būs nepieciešams zināms laiks, līdz tās pilnībā izspēlējas, pirms to rezultāti tiek atklāti kā likumīgi vai nē, savukārt citas piedāvā tūlītējus uzlabojumus salīdzinājumā ar tradicionālajām sistēmām.

Piemēram, līguma dzīves cikla pārvaldība darbojas kā mūsdienu uzņēmējdarbības pamatsastāvs, sākot no veselības aprūpes nozarēm līdz lielām tehnoloģijām – un blokķēdēm var būt nozīmīga loma tirgus turpmākajā attīstībā.

Dokumentu pārvaldības problēmas galvenokārt ir saistītas ar endēmisku krāpšanu un manipulācijām ar materiāliem, kas citādi būtu jāpaliek nemainīti vai vismaz saturētu kaut kādu zvaigznīti, atzīmējot tā izmaiņas. Tā kā potenciāli ir miljoniem dolāru lielākiem uzņēmumiem vai pacientiem tiek gaidīta medicīniskā palīdzība, kas ir atkarīga no dokumenta dzīves cikla pārvaldības precizitātes, likme ir acīmredzami augsta.

Kas ir V-ID?

Blokķēdes, īpaši publiskās blokķēdes, nodrošina unikālu informācijas nesēju indeksēšanas un uzglabāšanas līdzekli, jo tie ir balstīti uz cenzūras pretestības jēdzienu. Tas ir apgabala projekti, piemēram, V-ID ir mērķtiecīgs līdzeklis kā reāls veids, kā ātri pārbaudīt informācijas autentiskumu dažādās lietojumprogrammās.

Kā darbojas uz blockchain balstīta validācija

Viena no tehnoloģijām, kuras pamanāmība ir pieaugusi paralēli blokķēdēm, ir IPFS, P2P hipermedijas protokols, kas dabiski saskan ar blokķēdēm. Saderība rodas, izmantojot uz hash balstītu datu pirkstu nospiedumus ar IPFS, kurus var triviāli glabāt blokķēdē, piemēram, izmantojot bitcoin OP_RETURN funkciju vai indeksējot datus viedajos līgumos par ethereum.

IPFS palīdz izkraut lielu daļu datu no pašas blokķēdes, vienlaikus nodrošinot datu (t.i., satura) laika zīmogu un drošību, kas ir raksturīga publisko blokķēžu priekšrocība. Izmantojot identifikatorus, kuru pamatā ir hash, visas datu failu izmaiņas ir uzreiz pamanāmas, jo datu kopai atbilstošā hash ir pilnīgi atšķirīga no sākotnējās.

V-ID saviem dokumentu pārvaldības un apstiprināšanas pakalpojumiem piemēro līdzīgu koncepciju, koncentrējoties uz pirkstu nospiedumu iegulšanu 5 dažādās blokķēdēs:

  1. Bitcoin
  2. Ethereum
  3. DigiByte
  4. IBM HyperLedger
  5. KO tīkls

Ir vērts atkārtot, ka, lai nodrošinātu maksimālu drošību, dokumentu pārvaldība, kuru validē un nodrošina blokķēdes, tiek optimāli veikta ar publisku blokķēdi. Pretējā gadījumā kritika par blokķēdes nepieciešamības trūkumu šādos gadījumos un drīzāk vienkārša datu bāzes prasība ir pamatota.

Ideālā gadījumā bitcoin vai ethereum būtu vislabākais veidlapa dokumentu pārvaldībai, kas attiecas uz publiskām blokķēdēm, taču patvaļīgas datu glabāšanas jēdziens Bitcoin blockchain ir jau polarizējas.

Viena no intriģējošajām priekšrocībām, ko V-ID nodrošina dokumentu blokķēdē balstītas validācijas ieviešanā, ir tā harmonija ar esošajām darbplūsmām – īpaši CRM. Manāmi trūkst lietotāju bloku ķēdēs, un integrēta produkta veida nodrošināšana, kas ir saderīgs ar populārajiem CRM, palīdz pārvarēt vienu no blokķēdes kardinālajiem ierobežojumiem, kādi tie pastāv šodien.

V-ID pat ievieš API, kas var piesaistīt CRM un kuru reģistrētie subjekti (t.i., darbinieki) var pašpārbaudīt, izmantojot KYC apstrādi.

Tā kā mūsdienu digitālajā laikmetā datu drošība un konfidencialitāte ir augstākā līmenī, spējai efektīvi apstiprināt dokumentus, kas satur kritisku informāciju, ir daudz pozitīvu seku.

Lietojumi un lietošanas gadījumi

Bloķēšanas ķēdē balstītas validācijas jēdziens pastāv jau kādu laiku, jo īpaši tā pielietojums piegādes ķēdes izsekošanas un loģistikas jomā, kur produktu apstākļus un atrašanās vietu var augšupielādēt bloku ķēdē, izmantojot tādu tehnoloģiju kā RFID tagi..

Tulkošanā, izmantojot dokumentu, iekšējo datu un augsta līmeņa līgumu pārvaldību, bloku ķēdes validācijai var būt pārliecinoša ietekme uz risku pārvaldību un vairāku nozaru uzņēmumu apakšējo līniju.

Piemēram, V-ID atsaucas uz sava produkta izmantošanu krāpšanas novēršanā informācijas sertifikātos, kur dokumenta (piemēram, diploma) datu iegultos pirkstu nospiedumus var ātri autentificēt. Līdzīgi rēķinus var salīdzināt ar to sākotnējiem finanšu datiem, kad klienti tos izsūta un saņem, palīdzot izvairīties no krāpnieciskiem darījumiem vai nokavētiem maksājumiem..

Lietot lietas

Visbeidzot, slepenas informācijas, piemēram, medicīnisko dokumentu, koplietošana ir ļoti ierobežota, izmantojot HIPAA likumus un citas riska pārvaldības problēmas pacientiem. Daudzas reizes šāda koplietošana notiek tikai lasīšanas režīmā, taču dokumentu apstrāde tiešsaistē var kļūt par sarežģītu procesu, ja, piemēram, Google dokuments tiek koplietots starp vairākām pusēm un ir nepieciešama uzticēšanās, ka netiek mainīta konkrēta informācija. Pat ja tas tiek mainīts, šādu pacientu datu sarežģītība var pieļaut kļūdas ikdienā un par tām netiek ziņots precīzi.

Šādos gadījumos V-ID var nodrošināt kritisku aizsardzību pret neprecīzu vai nokavētu ziņošanu par datu izmaiņām.

Augstā līmenī dokumentu pārbaude ar tādiem projektiem kā V-ID var darboties kā dzīvotspējīgs parasto notāru sistēmu aizstājējs, kas bieži vien ir apgrūtinošs un neērts. Pieskaitāmās izmaksas ar datu autentificēšanu var pieaugt ar lielām datu kopām, jo ​​īpaši ar medicīnas datiem, un, virzoties uz mobilāku digitālo laikmetu, bloku ķēdes verifikācijas risinājumi šķiet neizbēgama nākotne dokumentu dzīves cikla pārvaldībā.

Daži projekti pat ietver mākslīgo intelektu (AI) līgumu un dokumentu pārvaldībā. Piemēram, LawGeex, uz AI balstīts līgumu analīzes produkts, pārspēja advokātus identificējot neizpaušanas līgumu (NDA) riskus dažādos rādītājos, un tas ir izdevīgs daudzās kategorijās.

Projicējot integrāciju ar blokķēdēm, lai pārbaudītu dokumentu autentiskumu pirms AI analīzes materializācijas, jūs varat redzēt divu novatorisku tehnoloģiju automatizēto potenciālu un konverģenci.

Secinājums

V-ID iniciatīva ir reprezentatīva dažos agrīnajos virzienos uz praktiskākiem, tūlītējiem risinājumiem, kas izmanto blokķēžu priekšrocības. Papildu ieguvums ir tas, ka vienkāršais un intuitīvais lietotāja interfeiss, kas ir saderīgs ar CRM, var palīdzēt arī vairākiem lietotājiem, kuri, iespējams, vilcinās izmantot citus uz blokķēdēm balstītus risinājumus, pamatojoties uz viņu sarežģītību un berzi lietotāja pieredzē..

Kritika par blokķēdes lietošanu ārpus fiksētās monetārās politikas saglabāšanas un vienprātības Bitcoin noteikumiem ir pamatoti pierādījumi un impulss. Tomēr lietojumprogrammu veidošana no dažām bloka ķēžu papildu priekšrocībām (t.i., ieliekot tajās laika zīmoga datu pirkstu nospiedumus) ne vienmēr ir vairumtirdzniecības atšķirība no to sākotnējā, paredzētā lietojuma gadījuma – uzticības enkuri.

V-ID nav revolucionārs risinājums blokķēdes tehnoloģijas pielietošanai, taču tā tūlītējām praktiskajām priekšrocībām uzņēmumiem, kas vēlas uzlabot dokumentu pārvaldības dzīves ciklu, vajadzētu uzticēties atziņai, ka blokķēdēm ir paplašināti izmantošanas gadījumi, izņemot decentralizēto tīklu īpašo vienprātības noteikumu saglabāšanu.

Noderīgas saites

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me