Zakladatel OKEx v policejní vazbě kvůli obviněním z podvodů

Zakladatel OKEx

CEO a zakladatel čínských kryptoměnových burz OKCoin a OKEx, Xu Mingxing je v policejní vazbě a čelí obvinění z podvod o tom, co popisuje jeden zdroj jako „málo známá měna“. Mingxing – známý také jako Star Xu – prý spolupracuje s policií a není zatčen.

Zakladatel OKEx

Během včerejších časných ranních hodin byla na Twitteru vydána následující zpráva:

“Sina News: Star Xu, zakladatel OKCoin / OKEx, je vyšetřován šanghajskou policií.” Podle Lu Jun, úředníka místní PD, byl Xu podezřelý z podvodu obviněného investory. Policie SH případ přijala. “

Sina News: Star Xu, zakladatel OKCoin / OKEX, je vyšetřován šanghajskou policií. Podle Lu Jun, úředníka místní PD, byl Xu podezřelý z podvodu obviněného investory. Policie SH případ přijala.

Zdroj (v KN): https://t.co/Y6fIt8Sz49https://t.co/ItVfMZ8ZoD pic.twitter.com/Gquv9n7iKs

– cnLedger (@cnLedger) 11. září 2018

Zatím existuje velmi málo informací

Obvinění pramení z investorů WFEECoin, kteří říci, že Xu je primárním akcionářem. Xu tato tvrzení popírá, i když není jasné, jak nebo dokonce jaké potenciální podvody mohly být spáchány. Policisté v Šanghaji původně souhlasili s převzetím případu, ačkoli nyní zprávy uvádějí, že k podvodu mohlo dojít v Pekingu. Případ se tak přesouvá tam.

Zdroj Twitter cnLedger vysvětluje:

“Údajný podvod nebyl veden v Šanghaji, ale v Pekingu.” Proto budou dokumenty předány pekingské policii. “

Má Čína trik v rukávu?

Fotografie z dohledu ukazují, jak se Xu pohybuje a pracuje s úřady. Je pod maximálně 24 zadrženími (nejdelší úřady mohou někoho zadržet, aniž by je oficiálně zatkly), které vyprší přibližně v 22:00 místního času.

Tento krok může být jednoduše dalším krokem v Číně probíhající zákrok kryptoměny-založené činnosti a podniky. Země v poslední době postavila mimo zákon všechny počáteční nabídky mincí (ICO) a digitální burzy zákaz jakýchkoli činností, které by mohly být považováno za „propagační“. ICO získaly ve světě kryptoměn velkou proslulost poté, co se odhadovalo, že falešné snahy o získávání peněz mohly odejít s téměř 500 miliony dolarů těžce vydělané hotovosti.

ICO jsou velká útočiště pro podvody

Zdánlivě existuje mnoho nových podniků zahájil ICO v naději na sbírání kapitálu pro zahájení jejich obchodních operací. Lidé tak investují do digitální mince, kterou mohou použít k získání přístupu ke službám a / nebo produktům společnosti. Zhruba v polovině projektu však společnost zdánlivě mizí a žádné operace nikdy nepřijdou. Není stoprocentně jasné, zda se těmto společnostem jednoduše nepodařilo získat finanční prostředky, které potřebovaly k udržení podnikání, nebo zda byly jejich záměry od samého počátku škodlivé. Ať tak či onak, několik investorů do těchto ICO bylo donuceno ustoupit, protože zažili obrovské finanční ztráty.

K podvodům může docházet také mnohem tajnějším způsobem. Pokud jde o kryptoměnu, většina uživatelů nyní ví, že je možné prakticky cokoli.

Když přijde na krypto, někteří lidé jsou záludní

Profesor financí z University of Texas John Griffin nedávno zjistil, že s cenou bitcoinu manipulovali lidé za zavřenými dveřmi, kteří pomocí Tetheru zvyšovali cenu, kdykoli klesla. Li bitcoin klesl dokonce o malý kousek zlomek, tito investoři by použili Tether – údajnou stabilní minci krytou USD – ke zvýšení ceny a dalšímu stoupání na finanční žebříček.

Zjištění Griffina byla později zveřejněna ve zprávě a organizace jako Komise pro cenné papíry (SEC) začaly vyšetřovat obvinění stojící za společností Tether, ačkoli manažeři tvrdí, že se nedopustili žádného nesprávného jednání a že měna nebyla nikdy použita k podvodným účelům.

Když získáme více, dáme více

Jak uvádí cnLedger, předběžné vyšetřování jednání společnosti Xu v Šanghaji naznačuje, že ani podnikatel, ani žádný z jeho podniků nemá žádné vazby na podvodné aktivity.

Blockonomi poskytne další podrobnosti týkající se tohoto příběhu, jak se budou vyvíjet.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me