Zakladatel indické burzy bitcoinů odstřeluje předsedu vlády kvůli zákazu kryptoměn

Kryptoměna Indie

Kunal Barchha, spoluzakladatel společnosti CoinRecoil – indická burzovní platforma pro bitcoiny, kritizovala předsedu vlády Narendru Modiho kvůli negativnímu postoji země ke kryptoměnám. Indie nadále zdvojnásobuje své anti-kryptografické sklony zprávami o hrozícím plošném zákazu. Mezitím ze země opouští více výměn kvůli nedostatečnému přístupu k bankovním službám.

Kryptoměna Indie

RBI Killing Crypto Commerce

V otevřený dopis premiérovi Modimu Barchha uvedl, že přístup centrální banky k sektoru kryptoměn zabíjí průmysl v Indii, protože vláda nepředložila regulační politiku týkající se kryptoměny.

Výňatek z dopisu zní:

O budoucnosti krypto průmyslu je ohlušující ticho, pokud jde o předpisy, a to zabíjí sny začínajících podnikatelů, jako jsme my. Chápu znepokojení vlády nad anonymní povahou kryptoměn a jejich možným využitím k praní peněz nebo financování terorismu.

V dubnu 2018 Reserve Bank of India (RBI) zakázala komerčním bankám poskytovat služby osobám nebo podnikům zapojeným do obchodování kryptoměn nebo obchodování s virtuálními mincemi. Zákaz přichází poté, co vrcholová banka opakovaně varovala občany před riziky spojenými s obchodováním nebo obchodováním s virtuálními měnami.

Oznámení RBI znamenalo, že kryptoburzy v zemi brzy skončí, protože uživatelé potřebovali banky, aby mohly provádět převod ze svých spořicích účtů do peněženek. Následně by zákazníci k obchodování s virtuálními měnami museli používat směnné platformy peer-to-peer (P2P), jako jsou LocalBitcoins a Bisq..

V důsledku toho několik burz a komunita kryptoměn v Indii napadly rozhodnutí centrální banky u soudu. Případ, který zaznamenal více tam a zpět za více než jeden rok.

V únoru 2019 však Blockonomi uvedl, že indický nejvyšší soud dal indické vládě čtyři týdny, aby přišla s definovanou regulační politikou ohledně kryptoměn. Pokud by ve stanovené lhůtě nebyla přijata politika, znamenalo by to, že by vrcholový soud vydal svůj rozsudek.

Bitcoinové podnikání opouští zemi

Zákaz RBI v roce 2018 měl svou daň na kryptoburzách, včetně Kunal Barchha. V dopise šéf CoinRecoil uvedl, že společnost se pokusila napadnout směrnici centrální banky právními prostředky. Barchha dále uvedl, že startupu se dařilo dobře, dokud vládní politika nevrhla do jejich prací klíč. Podle Barchhy soudní řízení zatlačilo do financí společnosti.

CoinRecoil je jednou z mnoha bitcoinových burz negativně ovlivněných zákazem RBI. V roce 2018 společnost Zebpay, největší směnárna virtuálních měn v Indii v té době, ukončila aktivity kryptoměny v Indii a přestěhovala se na Maltu. Společnost také v květnu 2019 rozšířila své služby do Austrálie.

Další indická burza kryptoměn, Coinme, se sbalila a opustila zemi tváří v tvář nejistým regulačním politikám. V poslední době zákaz RBI přinutil také Koinex vypnout kryptoměnové služby v Indii a připojily se k seznamu indických burz opouštějících zemi.

Vláda musí spolupracovat s kryptoměnami

Podle spoluzakladatele CoinRecoil vláda prováděla rozhodnutí týkající se tohoto odvětví, aniž by zkoumala nebo spolupracovala se zúčastněnými stranami v tomto odvětví..

Na podporu výše uvedeného bodu řekl Kunal Barchha:

“V loňském roce podané RTI vyšlo najevo, že RBI před vydáním oběžníku neprovedla žádný druh výzkumu.” Téměř 3 miliony lidí byly tím jediným papírem zcela zbaveny svých peněz. Několik vládních úředníků uvedlo, že ministr financí pan Arun Jaitely opakovaně varoval před jeho používáním. RBI o tom také uživatele varoval. “

Barchha dodal, že vláda byla závislá na rozhodnutích zahraničních regulačních agentur, místo aby s občany diskutovala o krypto prostoru.

Barchha však uvedl, že řešením vládních problémů byla potřeba otevřenosti vůči zúčastněným stranám kryptoměny, protože rigidita by nefungovala.

Spoluzakladatel dále uvedl, že kryptoburzy v zemi jsou ochotny zajistit, aby jejich platformy nebyly využívány k praní peněz. Adekvátní podpora vlády by také znamenala, že začínající kryptoměny v zemi by poskytly lepší způsoby, jak snížit vládní napětí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me