WeChat zakazuje bitcoinové a kryptoměnové transakce v nejnovější změně politiky

Wechat

WeChat, čínský gigant v sociálních médiích, zakázal platební kanály pro bitcoiny a kryptoměny v nově aktualizovaném dokumentu zásad služeb. Tato zpráva přijde jako rána pro mimoburzovní (OTC) obchodníky s kryptoměnou a makléře, kteří se spoléhají na službu pro své podnikání.

Zákaz WeChat je nejnovější snahou Pekingu zakázat obchodování kryptoměn v celé zemi. Mezitím si trh s kryptoměnami v současné době užívá den pozitivního růstu cen, přičemž většina z top 100 mincí zaznamenává 24hodinové zisky.

Wechat

WeChat zakazuje bitcoiny

V aktualizaci zásad zveřejněné v úterý (7. května 2019) oznámil čínský šéf sociálních médií zákaz platebních kanálů pro kryptoměny. Obchodníci již nemohou zveřejňovat žádné emise tokenů ani aktivity obchodování s bitcoiny a kryptoměnami.

Urgh, Wechat právě aktualizoval své platební zásady .. obchodník nemůže poskytovat žádné emise tokenů / získávání fondů ani kryptoobchodní aktivity, jinak bude účet ukončen

Vzhledem k tomu, že většina OTC transakcí probíhá ve wechatu, může to do určité míry ovlivnit místní likviditu pic.twitter.com/TdNIO6cggS

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 7. května 2019

Uživatelé WeChat, kteří nebudou dodržovat směrnici, budou mít své účty ukončeny. Podle oznámení vstoupí změna politiky v platnost koncem května 2019.

Tento vývoj není první akcí proti bitcoinům, kterou podnikla platforma sociálních médií vlastněná společností Tencent. V srpnu 2018 společnost začala vyřazení ze seznamu uživatelům za poskytování zpráv a aktualizací o nejnovějších událostech v odvětví kryptoměn a blockchainových technologií.

V rámci cenzury jsme viděli účty WeChat populárních zpravodajských platforem, jako jsou Caixin, Huobi Zixun a Caijing, abychom zmínili několik, které byly z platformy odstraněny. WeChat na svou obranu uvedl, že některé z účtů porušují zákony dané země týkající se služeb okamžitých zpráv.

Více problémů s likviditou pro kryptoměnu v Číně

Tweeting o novinkách, Dovey Wan, zakladatel společnosti Primitive a známý důvěryhodný zdroj pro zprávy o kryptoměnách z Číny, odsoudil negativní dopad, který by tento krok měl na OTC likviditu bitcoinů v zemi.

Od všeobecného zákazu obchodování s kryptoměnou čínskými úřady v roce 2017 byli obchodníci nuceni záviset na OTC platformách. Tyto platformy využívají WeChat, který má více než miliardu předplatitelů jako komunikační kanál.

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, prohlásil, že účinky budou pouze dočasné a že trh přijde s alternativou. Zhao dále komentoval, že taková omezení obvykle přinutila více lidí k přijetí kryptoměny.

Upřímně řečeno, bylo by těžké porazit výplatu WeChat, pokud jsou relativně otevřené. (UX je dobrý). Vnucuje se jim však stále více omezení (pravděpodobně ne jejich vlastní volba). Jít # krypto!

– CZ Binance (@cz_binance) 7. května 2019

Šéf Binance také škádlil možnost, že rozhodnutí WeChat mohlo být vynuceno. Peking se soustavně snaží potlačit všechny formy aktivit souvisejících s kryptoměnou a má historii cenzury platforem sociálních médií.

Čína nezanechává kámen v antikrypto postoji

Oznámení WeChat je jedním z mnoha důsledků postoje Číny proti bitcoinům. V září 2017 regulační orgány zakázaly ICO, než zakázaly obchodování s kryptoměnami.

Výměna platforem založených na pevnině se musí přesunout do přátelštějších jurisdikcí, protože vláda pokračovala ve svém omezování. Několik platforem se původně přesunulo do Japonska, díky čemuž se země stala de facto obchodním centrem v asijském divadle kryptoměn.

Čínské úřady nezastavily zákaz místních burz s kryptoměnou. V srpnu 2018 Blockonomi oznámil, že regulační orgány zablokovaly přístup ke 120 zahraničním platformám pro výměnu kryptoměn.

V dubnu 2019 se objevily zprávy, že čínské úřady chtějí zakázat těžbu bitcoinů. Jak uvádí Blockonomi, Národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC) zahrnula těžbu kryptoměn na seznam činností, které by měly být ze země vyloučeny.

V té době však několik komentátorů jako Dovey Wan tvrdilo, že tato zpráva neznamenala umíráček pro těžbu bitcoinů v zemi. Podle Wana se doporučení NDRC nerovnalo okamžitému vládnímu zásahu v této věci.

Přes omezování bitcoinů a kryptoměn obecně čínská vláda soustavně vyjadřuje příznivou dispozici k blockchainové technologii. Několik provincií a vládních agentur v zemi vyvinulo řešení založená na blockchainu.