Thomson Reuters: Přináší inteligentní smlouvy do hlavního proudu pomocí Etherea a Chainlink

Thomson Reuters

Mediální konglomerát Thomson Reuters, jedna z předních kanadských značek, se dívá na příležitost přenést možnosti smart kontraktů Ethereum do hlavního proudu.

Úsilí přichází jako součást a partnerství s OpenLaw, ConsenSys podporovaní tvůrci otevřeného zdroje a protokolu peer-to-peer pro automatizaci právních dohod.

Odhaleno 17. října, prvním výsledkem partnerství je systém konceptu (PoC) nazvaný Smart Contract Express, který spojuje službu automatizace dokumentů Thomson Reuters Contract Express s funkcemi inteligentních kontraktů pomocí Ethereum a decentralizovaného Oracle projektu Chainlink.

Thomson Reuters

Zásobník OLE

PoC umožňuje uživatelům, aby si vzali šablonu smlouvy se společností Practical Law Company a spustili ji prostřednictvím nástroje Contract Express, kdy lze nejdůležitější data ze smlouvy – jako jsou data a platební závazky – trvale hašovat na Ethereum.

Smyslem systému PoC tedy není vykládat celou tradiční právní smlouvu na blockchain, ale spíše učinit konkrétní smlouvy „hybridními“ v tom, že mají jak off-chain, tak on-chain komponenty.

Chytré smlouvy jdou do hlavního proudu.

OpenLaw a Thomson Reuter @ContractExpress / Praktické právo nakreslilo vizi toho, jak velké advokátní kanceláře & domácí poradce může snadno využívat chytré smlouvy s #ole zásobník:

– OpenLaw

#řetěz

#ethereum https://t.co/kebePXrzC5

– OpenLaw (@OpenLawOfficial) 17. října 2019

Tento druh hybridní dynamiky by mohl být obzvláště užitečný v kontextu mezinárodního obchodu nebo v případech, kdy se společnosti konkrétně zabývají kryptoměnami.

Je pozoruhodné, že pokud bude systém později zaveden dále, mohl by běžným právníkům poskytnout pohodlný způsob interakce s inteligentními smlouvami, Andy Wishart, globální ředitel pro navrhování a produktivitu řešení společnosti Thomson Reuters:

“Tento systém přenáší data do OpenLaw a spojuje dva světy dohromady.” Zároveň budou právníci velmi dobře obeznámeni se smlouvou Express. “

Vzestup LAO

Decentralizované autonomní organizace neboli DAO nezažily v komunitě Ethereum v roce 2019 nic menšího než obnovení. Od MolochDAO, přes MetaCartel, až po novější skupiny jako OrochiDAO a Trojan DAO, je v současné době spousta inovací kolem těchto nových druhů organizací..

Jedním z takových podniků, které si nedávno získalo pozornost, je LAO, „první DAO se ziskem s omezeným ručením“, který OpenLaw oznámil minulý měsíc. LAO umožní svým uživatelům strukturu vyhovující právním předpisům, prostřednictvím které bude moci nabízet granty a investovat do projektů v komunitě Ethereum.

“Stejně jako Coinbase pomohl přivést obchodování s tradičními aktivy na miliony pokusů o splnění různých zákonných požadavků, OpenLaw pomůže vzkřísit původní vizi DAO způsobem, který je v souladu s právními předpisy USA,” uvedl tým OpenLaw na čas.

OpenLaw skoky ve vlaku Dai

Ether (ETH) je králem kopce, pokud jde o peníze v ekosystému Ethereum. Druhým nejoblíbenějším projektem je nepochybně Dai stablecoin.

Proto v srpnu nepřekvapilo, když stavitelé OpenLaw odhalili, že ve svém protokolu objímají stablecoin jako „prostředek výměny pro finanční transakce on-chain“. Jak tým poté vysvětlil:

“Za tímto účelem jsme integrovali Dai do OpenLaw Finance, abychom ukázali, jak lze Dai použít jako prostředek výměny za legálně vyhovující tokenizované cenné papíry, produkty s pevným výnosem, tokenizované nemovitosti a inteligentní deriváty … Dai může pokračovat v cestě k dosažení status globální měny. “

Právní inovace jsou tady

Tento měsíc vzbudilo vzrušení nové demo z Lexon projekt, který vyvíjí lidsky čitelný programovací jazyk, který je „navržen tak, aby byl kód blockchainových inteligentních smluv čitelný i pro neprogramátory.“

DevconV začíná oficiálně zítra, ale moje mysl je už vyfouknutá (a není to jen jet lag). Podívejte se na tento kód: je to jak čitelný pro člověka (a právně závazná smlouva), ale je to také kompilovatelný kód, který exportuje do solidity!

Úžasný.https://t.co/157UG7crEk pic.twitter.com/nATsBEZrI4

– Alex Van de Sande (avsa.eth) (@avsa) 7. října 2019

Nejen, že je ukázka čitelná pro laika, ale její kód lze také snadno exportovat do Solidity, programovacího jazyka Etherea.

Je to zajímavá dynamika, která v následujících letech jistě povede k dalším inovacím na křižovatce několika různých oborů. Zatímco platformy jako Ethereum mění způsob, jakým lze provádět digitální obchod, mohou stále více přesouvat i to, jak přistupujeme k právním dohodám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me