Tether uvádí zprávy o požadavku solventnosti, ale mnoho z nich má pochybnosti

Tether Report Audit

Tether je rozpouštědlo. Tedy alespoň podle právnické firmy, kterou Tether vyzvala, aby o nich podala zprávu. Zpráva uvádí, že v současné době má Tether po ruce rezervy USD, které jsou „nezatížené“ a rovnají se něco přes 2,5 miliardy USD. Fiat-reprezentativní mince vydaná společností Tether, USDT, byla kryptoměnovou veřejností téměř neustále sledována. Bylo podezření, že podvodně vytvořilo více coinů USDT, než by jejich rezervy dokázaly ospravedlnit.

Co je Tether a USDT?

Než se pustíme do této nejnovější zprávy, pojďme rychle zkontrolovat, co jsou Tether a USDT. Pokud jste již obeznámeni, pokračujte a přejděte k další části.

Tether

Jedním z hlavních problémů (nebo výhod, v závislosti na tom, o co se snažíte) kryptoměn spočívá v tom, že mají velkou volatilitu cen. To znamená, že jejich ceny nejsou nikdy stabilní. Druhým problémem pro investory do kryptoměny je, že téměř veškeré ocenění altcoinů je vázáno na bitcoiny. Díky tomu může být zablokování obchodních zisků velmi obtížné.

Jedním z řešení by bylo použít takzvanou stabilní minci, jejíž dnes existuje několik možností. Tether vytvořil kryptoměnu zvanou americký dolarový token neboli USDT. Myšlenka je, že každý z nich by byl podpořen rezervou amerických dolarů v držení společnosti.

S ohledem na tuto skutečnost mohou aktivní obchodníci používat USDT jako bezpečné útočiště před volatilitou kryptoměny, aniž by je museli úplně vydělávat na fiat.

Podrobnější analýzu USDT najdete v našem článku na toto téma zde.

Advokátní kancelář provede kontrolu

Zpráva zveřejněná společností Tether a datovaná jako dokončená 1. června tohoto roku obsahuje prohlášení, která naznačují, že advokátní kancelář FSS je plně přesvědčena, že „nezatížená aktiva převaděčů převyšují zůstatek plně zajištěných USD provazců v oběhu k datu 1. června 2018 ”.

I když se to některým může zdát jako úleva, jiní si nejsou tak jistí a mají pocit, že tato zpráva ve skutečnosti dokazuje opak.

Jeden uživatel na Redditu, který tvrdí, že je certifikovaným veřejným účetním a bývalým auditorem jedné ze čtyř nejlepších společností na světě vyjádřil několik obav v komentáři reagujícím na oznámení.

Podle jednotlivce používajícího název sniper24usa se zdálo velmi nepravidelné, aby byla právnická firma pověřena touto prací. K tomu napsali:

“Je mi divné, že právní firma plní roli účetní firmy.” Subjekt, který je tak velký, si může snadno dovolit účetní společnost Big 4 provádět tyto postupy. Nebo dokonce středně velká firma, která by investorům poskytla větší důvěru ve zprávu. I když postupy pro potvrzení hotovosti nejsou příliš obtížné, raději byste měli mít doma instalatéra nebo elektrikáře? “

I když tento uživatel Redditu neposkytl žádný důkaz o svém předchozím zaměstnání, zdá se, že jeho argument má určitou platnost bez ohledu na to. A určitě si vznáší otázku, proč Tether nevyužil řádnou auditorskou firmu a místo toho k tomu použil právnickou firmu?

Sniper24usa uzavřel svůj komentář slovy:

“Tato zpráva mi nedává žádnou další nebo sníženou důvěru v Tether.” Otázky, které vyvolává v souvislosti s nedostatkem celého auditu, spolu s výběrem firmy, ve mně zanechávají jen málo důkazů a pro mě toho moc nedělají. “

Attack of Bitfinex’ed

Neslavný uživatel Twitteru Bitfinex’ed vydává téměř nekonečný proud zpráv o údajných přestupcích a jednáních mezi burzou Bitfinex a Tether od loňského roku. Anonymní uživatel Twitteru tvrdí, že má interní informace o protiprávních jednáních těchto dvou společností, a tvrdí, že Tether je zapojen do toho, co označují jako „podvod nebo praní špinavých peněz“.

V reakci na zprávu vydanou společností Tether sdílel Bitfinex’ed několik snímků obrazovky, které by mohly být dojemné.

https://twitter.com/Bitfinexed/status/1009664758784634880

První je citát z článek od Coindesk ve kterém v lednu řekl hlavní zástupce společnosti Tether Stu Hoegner: „Závěrem je, že nelze získat audit.“ Poté pokračoval: „Překážky auditu jsou prostě příliš velké na to, abychom je překonali právě teď, nejen pro nás“.

Anonymní oznamovatel poté obsahuje řádek z bílé knihy Tether, který zní: „Profesionální auditoři budou pravidelně ověřovat, podepisovat a zveřejňovat náš podkladový bankovní zůstatek a finanční převod.“

Nakonec zahrnovali snímek obrazovky ze samotné zprávy právnické firmy, který zní „FSS není účetní firma a neprovedla výše uvedenou kontrolu a potvrzení pomocí Obecně přijímaných účetních zásad.“ A „Výše uvedené potvrzení zůstatků bank a tetherů by nemělo být vykládáno jako výsledky auditu a nemělo by být prováděno v souladu s obecně platnými auditorskými standardy.“

Fog of Tether

Jaká je pravda v tomto příběhu? Dozvíme se někdy, zda Tether ve skutečnosti říká pravdu, nebo konspirační teorie nikdy neskončí? V tuto chvíli je podle Hoegnera odpověď ne.

Z jakéhokoli důvodu společnost tvrdí, že nemohou být auditováni, a to navzdory skutečnosti, že jejich bílá kniha zjevně říká jinak. S ohledem na to je nejlepší, aby ti, kteří chtějí používat USDT, porozuměli možným rizikům.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me