Skupina EU Blockchain bude uvedena do provozu: členové Barclays, SWIFT, Ripple a IOTA

Evropa

Vyhlídky na budoucnost blockchainové technologie v EU rostou.

Je to proto, že Mezinárodní asociace důvěryhodných blockchainových aplikací (INATBA) právě spuštěno tento týden v hlavním městě bloku v Bruselu. Plodnost INATBY vyplynula z kulatého stolu EU Blockchain Industry Round, skupiny pořádané Evropskou komisí, která je nejdůležitější správní a legislativní institucí EU.

Evropa

Při svém oznámení o zahájení asociace uvedla, že se bude snažit spojit zúčastněné strany ze všech oblastí EU, aby pomohla přenést blockchainovou technologii do evropského hlavního proudu:

„Aby se uvolnil plný transformační potenciál a využily výhody blockchainu a DLT pro podniky, veřejný sektor a společnost jako celek, INATBA si klade za cíl vyvinout rámec, který podporuje spolupráci veřejného a soukromého sektoru, sbližování předpisů, právní předvídatelnost a zajišťuje integritu systému a transparentnost. “

Mezi členy orgánu patří zejména tradiční obchodní velmoci jako Accenture, Barclays a SWIFT, jakož i kryptoverské skupiny jako Ripple Labs a IOTA Foundation.

Gratulujeme #INATBA členové! Společně můžeme pomoci uvolnit plný potenciál #blockchain & #DLT a dát to do služby našim občanům & podniky. Veřejnost & soukromé nyní mohou lépe spolupracovat spolu s integritou a transparentností zvyšující důvěru našich občanů pic.twitter.com/ytXAHB4NMd

– Mariya Gabriel (@GabrielMariya) 3. dubna 2019

Prohlášení o podpoře bylo tedy podepsáno účastníky INATBA a zveřejněno na špičkových blockchainech, nebo v případě IOTA na Tangle projektu, systému řízeného acyklického grafu (DAG), který může fungovat podobně jako distribuovaná účetní kniha.

Spoluzakladatel Nadace IOTA Dominik Schiener volala formální aktivace sdružení znamením, že technologie podporující kryptoekonomiku mají dostatek prostoru pro růst směrem k hlavnímu proudu:

“Založili jsme vlastní tým pro veřejné regulační záležitosti, který vede toto úsilí, a jsme nadšení, že můžeme být jedním ze zakládajících členů INATBA.” Síla a velikost tohoto sdružení, stejně jako podpora Evropské komise a dalších vlád, jen dále ukazuje budoucí neomezený potenciál společnosti Distributed Ledger Technologies. “

Nárůst oficiálního zájmu o blockchain v Evropě

Zahájení iniciativy INATBA přichází několik měsíců poté, co se sešli ministři sedmi jižních států EU, aby vydali řešení deklarují svůj záměr spolupracovat na prosazování svých příslušných a kolektivních objetí blockchainové technologie.

Ministři Kypru, Francie, Řecka, Itálie, Malty, Portugalska a Španělska vydali společné prohlášení o svém záměru učinit z jižní Evropy lídra v blockchainové technologii. O bitcoinech nebo veřejných řetězcích zatím není žádná zmínka, ale pozitivní odkaz na soukromí.https://t.co/gfQekW8vqB

– Balaji S. Srinivasan (@balajis) 7. prosince 2018

Mezi účastníky deklarace byli ministři dopravy z předních evropských ekonomik, včetně Itálie, Francie a Španělska. Tato dynamika nepochybně ovlivnila menší evropské země, aby dbaly a začaly aktivněji řešit blockchainové iniciativy.

Ve svém oznámení ministři uvedli, že tato technologie má schopnost zlepšit život Evropanů, zejména s ohledem na jejich soukromí:

„Vzhledem ke své povaze zastáváme názor, že technologie Distributed Ledger Technologies může mít za následek zvýšenou transparentnost, odpovědnost a soukromí koncových uživatelů. V tomto smyslu věříme, že podpora soukromí prostřednictvím řešení vylepšených blockchainem by mohla být cestou vpřed, která by občanům umožnila mít kontrolu nad svými osobními údaji. “

Prísnější soukromí v Evropě: PayPal právě investoval do spuštění blockchainu, který může pomoci

Když už mluvíme o soukromí, pokrok v obecnějších nařízeních EU o ochraně osobních údajů (GDPR) přinesl tomuto tématu spoustu nedávné pozornosti, protože nová pravidla ukládají společnostem působícím v bloku prosazovat mnohem přísnější ochranu údajů uživatelů.

Pro uživatele jsou samozřejmě lepší přísnější předpisy o ochraně osobních údajů, ale prosazování pravidel GDPR znamená pro společnosti v EU mnohem zdlouhavější práci.

To je místo, kde přichází startup jako Cambridge Blockchain. Cambridge, která tento týden udělala vlny kvůli účasti PayPal Ventures na jeho sérii A, využívá blockchainovou technologii pro správu identit, což znamená, že jejich platforma zajišťuje a ověřuje identity uživatelů, aby podniky mohly mít přístup k příslušným údajům bez nutnosti přístupu ke konkrétním identitám uživatelů.

To je jedna společnost a jeden případ použití. Tento příklad však ukazuje, že Dominik Schiener z IOTA měl možná pravdu, když řekl, že distribuované účetní knihy mohou mít v nadcházejících letech velký potenciál pro přijetí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me