Sia: oznamuje dohodu SEC jeden den poté, co se tvůrci EOS usadí

Sia

Konec fiskálního roku pro Americkou komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) byl zaměřen na kryptoměnu, protože finanční hlídací pes uzavřel toto období dvěma vypořádáními kryptoměnových projektů za tolik dní.

Necelých 24 hodin poté, co se objevily zprávy, že Komise vynutila vypořádání ve výši 24 milionů dolarů s firmou EOS builders Block.one za neregistrovanou nabídku zabezpečení, Nebulous – společnost, která stojí za decentralizovanou sítí cloudového úložiště Sia a jejím dual-tokenovým ekosystémem – oznámil 1. října, že ano také vstoupil do osady s SEC.

Sia

Proč? SEC tvrdila, že prodej společnosti Sianotes v roce 2014 – který se liší od kryptoměny Siacoin (SC) obchodované na kryptoměnových burzách po celém světě – zahrnoval také neregistrovanou nabídku zabezpečení. Nabídka v té době vynesla 120 000 dolarů, přičemž Sianotes později přešly do takzvaných Siafundů.

Velké noviny! Uzavřeli jsme dohodu s SEC pro naši nabídku Siafunds (náš bezpečnostní token) z roku 2014 a SEC nepřijala žádná donucovací opatření proti Siacoins ani žádnou aktuální aktivitu v síti Sia. Přečtěte si tiskovou zprávu zde. Příchozí vlákno! https://t.co/XOWk9lmqG6 pic.twitter.com/oyCOMDwwfq

– Sia (@SiaTechHQ) 1. října 2019

Samozřejmě, že prodej a následná konverze bezpečnostních tokenů přišla dříve, než SEC zveřejnila svoji významnou zprávu DAO z roku 2017, v níž Komise oficiálně varovala ekosystém kryptoměny, že federální zákony o cenných papírech platí pro prodej tokenů, které byly v dosahu amerických investorů.

Pozoruhodné je, že hlídací pes nepodnikl žádná donucovací opatření proti skutečné kryptoměně Siacoin, což naznačuje, že regulační orgány nepodobají aktivu podobně jako cennému papíru.

“Aniž by Nebulous přiznal nebo popřel tvrzení SEC, souhlasil s urovnáním a zaplatí vyvrácení 120 000 $, úrok z předsudků 24 601,85 $ a pokutu za civilní peníze 80 000 $, celkem tedy přibližně 225 000 $,” uvedla společnost v síti Sia. webová stránka.

Fresh Off the Block.one News

Mlhavá dohoda vychází z dohody Block.one s SEC, která byla oznámena 30. září a viděla společnost souhlasit se zaplacením občanskoprávní pokuty ve výši 24 milionů dolarů.

Společnost držela ICO od léta 2017 do léta 2018 a nabídla investorům tokeny ERC20 Ethereum, které byly později převedeny na tokeny ve skutečné síti EOS. Block.one údajně při prodeji získal až 4 miliardy dolarů.

SEC tedy zjistila, že Block.one neregistroval tento předběžný token jako zabezpečení. Společnost souhlasila se zaplacením pokuty ve výši 24 milionů USD „aniž by přiznala nebo popřela zjištění [Komise].“

Někteří v kryptoverse přivítali flex jako příliš tvrdou, zatímco jiní byli překvapeni shovívavostí Komise. V každém případě vypořádání ukazuje, že používání přezdívky „ICO“ a nedostatečné distancování se od amerických investorů to pro SEC neprovede..

„Společnosti, které nabízejí nebo prodávají cenné papíry investorům z USA, musí dodržovat zákony o cenných papírech bez ohledu na odvětví, v němž působí, nebo štítky, které uvádějí na investičních produktech, které nabízejí,“ řekla Stephanie Avakian, co-ředitelka divize vymáhání Komise, řekl.

Směrem k minimálnímu průmyslovému standardu?

Z těchto dvou nejnovějších donucovacích opatření existuje několik klíčových kroků.

Za prvé, případ Sia ukazuje, že SEC je ochotna jít po projektech, které nabídly neregistrované cenné papíry ještě před DAO Reportem z roku 2017. Zadruhé, vypořádání Block.one naznačuje, že SEC zváží, zda byl token kdysi cenným papírem, ale již není, např. jak Komise určila token „IOU“ EOS ERC20, byla ve skutečnosti bezpečnost, ale neměla co říci o současném tokenu EOS, který žije na mainnetu EOS.

Jake Chervinsky, hlavní poradce pro půjčování dApp Compound Finance, uvažoval v souvisejícím twitterovém vláknu, že nové akce by mohly ukazovat na prahovou hodnotu decentralizace, které musí tokenové projekty dosáhnout, aby nemohly být zasaženy donucovacími akcemi SEC.

“[Tyto] tokeny by mohly představovat minimální průmyslové standardy pro … vyhýbání se regulaci cenných papírů,” řekl Chervinsky.

17 / Co když SEC opravdu věří EOS & Siacoiny nejsou cenné papíry?

Pak by tyto tokeny mohly představovat minimální průmyslové standardy pro negaci Howeyova testu & vyhýbání se regulaci cenných papírů – modely, podle nichž jiné projekty měří své "dostatečná decentralizace."

– Jake Chervinsky (@jchervinsky) 1. října 2019

Další bod ke zvážení?

Komise SEC tyto společnosti zcela nezničila donucovacími opatřeními, což naznačuje, že hlídací pes bude, pokud je to možné, shovívavý u projektů, které spolupracují s regulátorem. Totéž nelze říci o těch, kteří by raději než jít do války s SEC, jako v případě Kin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me