S ohledem na možnosti rostoucí ekonomiky kolem ethereum

Ethereum

Pokud jsou ETH peníze, pak by rostoucí možnosti ekonomiky koncertů kolem Ethereum měly tuto dynamiku jen dále posílit.

Samozřejmě, stejně jako většina aspektů kryptoekonomie, mnoho inovací založených na ethereu, které jsou budovány směrem k pracovníkům gig ekonomiky, stále sami rodí. Proto jsou některé novinky těchto inovací stále v experimentálním stavu nebo prozatím na obzoru.

Ethereum

S tím se říká, že existuje potenciál změnit způsob, jakým se v našem stále více propojeném digitálním světě provádí kvetoucí aréna dočasných prací. A sázky se zvyšují, protože Harvard Business Review v loňském roce odhadoval, že 150 milionů pracovníků v západní Evropě a Severní Americe bylo nyní pracovníky koncertů.

Koncernová ekonomika je zralá pro další šíření

Faktem je, že v dnešním světě není žádný nedostatek centralizovaných společností zaměřených na nezávislé pracovníky, ale mnoho z těch nejpopulárnějších účtuje vysoké poplatky nebo provozuje nevysvětlitelné operace, a proto nechává pracovníkům mnoho.

Poměrně nechvalně známá epizoda se stala před několika lety, kdy se oblíbený web na volné noze Elance rebrandoval na Upwork. Tento přechod bohužel nebyl žádoucí nebo hladký pro mnoho lidí v komunitě platformy a tento posun v podstatě zničil profily více než několika nejlépe vydělávajících osob Elance i mimo ně.

Tato anekdota není v duchu nepodobná té, kterou poskytl spolutvůrce Ethereum Vitalik Buterin na své vlastní web, kde Buterin popsal, jak si poprvé uvědomil nesmírnou frustraci, kterou může centralizovaná společnost vytvořit:

“S radostí jsem hrál World of Warcraft v letech 2007–2010, ale jednoho dne Blizzard odstranil složku poškození z kouzla Siphon Life mého milovaného warlocka.” Plakal jsem, abych spal, a toho dne jsem si uvědomil, jaké hrůzy mohou centralizované služby přinést. “

A tak později přišlo Ethereum a nad ním postavené dApps a nabízejí nové decentralizované cesty vpřed. Jedním z těchto způsobů je efektivní vyloučení zprostředkovatelů z transakcí s gig ekonomikou, kde mohou být zprostředkovatelé vážní, např. při účtování nepřiměřeně vysokých poplatků za výběr.

Projekty ke sledování v aréně

V současné době se kolem ekosystému Ethereum děje několik zajímavých vláken, která mohou mít pro freelancery stále větší zájem.

Například tento měsíc projekt decentralizovaného zaměstnávání Opolis oznámil obdržela grant od tvůrců DeFi heavyweight a Dai stablecoinů MakerDAO, přičemž tento grant byl nastaven tak, aby pomohl Opolis integrovat Dai platby do její platformy pracovních míst.

S nadšením oznamujeme, že jsme obdrželi vývojový grant od @MakerDAO! Grant nám umožní přinést #Dai platební integrace do #Opolis“platforma zaměstnanosti k dalšímu posílení budoucnosti EU # sebeovládání pracovník. Přečtěte si celé oznámení: https://t.co/DJdC8hMYh0 pic.twitter.com/hIiCXzLTik

– OPOLIS (@opolis) 17. září 2019

Směrem k podpoře „budoucnosti samostatného pracovníka“ bude mít projekt zaměstnanosti tak brzy společnost Dai v širším zastřešení nabídek vhodných pro nezávislé pracovníky:

“Díky členství v jedné z cechů Opolis ‘nebo organizacích decentralizovaného zaměstnávání (DEO) mohou nezávislí pracovníci, kreativci, konzultanti a pracovníci koncertů získat přístup ke stejným vysoce kvalitním výhodám a službám jako pracovníci na plný úvazek, zatímco zůstávají nezávislí.” Opolis nabídne členům Guildu zdravotní pojištění, kryptoměnu a tradiční důchodové plány, automatizaci dodržování daňových předpisů a další. “

Dalším projektem, který zasahuje v podobném duchu, je Sablier, který byl poprvé představen v červnu. Účtováno jako dApp za nabízení nepřetržitých platů na Ethereum, Sablier – který byl nedávno snížen na Rinkeby testnet z opatrnosti – je navržen tak, aby nabízel pracovníkům platby v reálném čase – platby za minutu, dokonce.

2 / Plátce vloží částku peněz do inteligentní smlouvy a nastaví předem definovanou rychlost platby.

Poté smlouva přidělí části vkladu příjemci v průběhu času (čísla bloků jsou časovým proxy).

– Paul, Streamer of Money (@PaulRBerg) 1. června 2019

Ale dApp by se měl včas vrátit na mainnet, zvláště pokud Grant týmu MakerDAO úsilí minulý měsíc je jakýkoli náznak.

Opolis a Sablier jsou ale jen dva příklady možností, které by freelanceri mohli mít čím dál větší zájem využívat do budoucna. Dokonce i jednoduchá adresa Etherea a ověřený účet směnárny kryptoměny stačí, aby vzdálený pracovník mohl začít dostávat výplaty online, ale existují i ​​další kreativní možnosti.

Uvažujme například o tom, jak autor Týdne v éterických novinách Evan Van Ness nabízí komentované verze zpravodaje těm, kteří si zakoupili související nezastupitelné žetony jeho vlastní tvorby. Mohly by to být rané jiskry v novém druhu gigové ekonomiky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me