Pokles cen BTC a vnímaný bitcoin Hash Rate Slide: Co dává?

Míra bitcoinové těžby

Cena bitcoinů zaznamenala 24. září značný výprodej a v jednom dni klesla přibližně o 15 procent z 9 700 $ na 8 250 $, protože drtivá většina z top 100 kryptoměn akutně vklouzla hluboko do červených čísel ve stejném rozpětí.

Bez přímého vztahu k úternímu výkonu ceny bitcoinů došlo 24. září také k diskusi komunity o nedávném vnímaném poklesu předpokládané bitcoinové hash rychlosti – „odhadovaný počet tera hashů za sekundu … bitcoinová síť funguje“, podle definice poskytovaná webem Blockchain.com, který publikuje a populární tracker pro metriku.

Míra bitcoinové těžby

Pokud jde o nominální hodnotu, ani jedna z těchto událostí není věcí, které bitcoiny dosud nikdy nepodstoupily, protože projekt kryptoměny OG zaznamenal svůj spravedlivý podíl výprodejů a rychlých odhadovaných výkyvů hash rate. Přesto akutní ostrost posledních epizod vyvolává otázku: co dává?

Nejprve promluvme o hashovací rychlosti – skutečně klesla?

Od 20. září do 22. září klesla odhadovaná bitcoinová hash sazba z více než 98 kvintilionů hashe za sekundu (TH / s) na něco málo přes 67 kvintilionů hashe za sekundu s poklesem o 31 procent na Blockchain.com.

Přesto navrhované hnutí nemusí znamenat přesně to, co si mnozí mysleli, konkrétně spekulace, že jediná masivní těžební operace nebo oblast těžebních operací náhle přešla do režimu offline.

Podle Dana McArdle, spoluzakladatele a technického ředitele řídicího panelu dat kryptoměny Messari, jsou odhadované hodnoty hash přesně takové – odhady – a jako takové by měly být přesné hodnoty hash považovány za „nepoznatelné“. McArdle také uvedl, že tyto nedokonalé odhady jsou „extrémně hlučné v krátkých časových rámcích“ a že velké výkyvy v nich nejsou neobvyklé.

Jinými slovy? Tento pokles hash rate nemusí být kolapsem, který někteří ve vesmíru dokázali.

Hašovací sazby jsou nepoznatelné!

1) Neexistuje žádná tabulka hashrate. Jsou to všechny grafy * odhadované * hashovací rychlosti na základě pozorovaných časů bloků

2) Jsou extrémně hlučné v krátkých časových rámcích

3) Velké pohyby, jako je tento, vidíme v * odhadu * často https://t.co/UEfuoW9D8j

– Dan McArdle (@robustus) 24. září 2019

Ale s nedostatkem jistoty a realitou rozptylu kolem bitcoinové hashovací rychlosti přetrvával u nováčků zmatek, protože poslední vnímaný pokles dokonce podle některých odborníků vypadal povrchně strmě..

“Je to rozhodně na širší straně a souhlasím s tím, že to vyžaduje další oko,” poznamenal na Twitteru Christopher Bendiksen, vedoucí výzkumu ve společnosti CoinShares pro správu digitálních aktiv..

Je to rozhodně na větší straně a já bych souhlasil, že to vyžaduje další oko. Dalo by se spočítat, jak často lze očekávat odchylku na této velikosti. Bylo by to zajímavé cvičení (že nebudu dělat lol).

– Christopher Bendiksen (@C_Bendiksen) 24. září 2019

Nakonec tedy zatím není zcela jasné, zda byl pokles zcela výsledkem nepřesných odhadů nebo takových odhadů v kombinaci s určitým hashovým výkonem opouštějícím síť.

The "pád hashrate" není skutečný. Dlouhé intervaly bloků jsou při vzorkování s pevnou periodou značně nadměrně zastoupeny

Je to proto, že interval je dlouhý. 18minutový blok má přibližně stejnou pravděpodobnost jako 2minutový blok, ale ovlivňuje časově závislé vzorkování 9x více (!!!)

– James Prestwich (@_prestwich) 24. září 2019

Pozoruhodný je pokles pouze několik dní poté, co bitcoinová síť 17. září dosáhla milníku své nejvyšší hašovací rychlosti – 102 TH / s. Kurz obecně roste od prosince 2018. Pro odhad, současná odhadovaná bitcoinová hash sazba 67 TH / s odpovídá úrovním naposledy viděným před několika týdny v polovině srpna.

Cena BTC rychle zasáhne

Někteří vědátoři tvrdí, že cena bitcoinu volně sleduje hashovací rychlost sítě. Rozumní lidé se zde mohou shodnout na smyslu nebo smysluplnosti korelace, ale přinejmenším nejnovější pokles cen bitcoinů nastal rychle z jakéhokoli důvodu.

Poté, co 22. září překročil 10 000 USD, cena BTC ustavičně poklesla na přibližně 9 400 USD k 13:40 ET v úterý. V následující hodině cena stoupla o dalších 1 000 $ pod 8 400 $.

Kryptoměna se od té doby mírně vzpamatovala a v době psaní tohoto článku se obchodovala kolem 8 700 $. To bitcoiny snižuje o pět procent za týden a o čtyři procenta za měsíc, i když oproti loňskému roku zůstává o 45 procent vyšší.

Navíc, jak se stane, kdykoli se cena bitcoinů prudce posune dolů, byly „dlouhé“ sázky BTC mnoha obchodníků na burzách derivátů kryptoměny, jako je BitMEX, zlikvidovány. Během hnutí BitMEX sám viděl téměř 400 milionů dolarů v likvidaci smluv XBT Perpetual Swap. Chalk to až do ceny zaplacené za uzavírání sázek s pákovým efektem na rodící se aktivum, které může být stejně nepředvídatelné jako BTC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me