Nový protokol na ochranu soukromí Zether může zakrýt transakce s etherem

Ochrana soukromí Ethereum

Pozornost tento měsíc roste Zether (PDF), protokol ochrany osobních údajů, který byl vyvinut a navržen pro kryptoměny chytrých kontraktů založených na účtu, jako je Ether, tokeny ERC20 a Stellar lumens.

Protokol usnadňuje skrývání hodnot transakcí šifrováním, takže platební mechanismus by mohl umožnit, aby se špičkové kryptoměny, které v současnosti nejsou soustředěny kolem soukromí, staly de facto coiny pro ochranu soukromí.

Ochrana soukromí Ethereum

Zether Privacy Protocol

Systém inteligentních smluv, nejprve předložený v a Papír z roku 2018 která byla revidována do roku 2019, má několik důvěryhodných podporovatelů. Dva z jeho autorů, Shashank Agrawal a Mahdi Zamani, pocházejí z Visa Research. A dalšími dvěma autory článku jsou kryptografové Stanfordské univerzity Dr. Dan Boneh a Benedikt Bünz, kteří již dříve publikovaná klíčová práce na protokolu o ochraně soukromí Bulletproofs.

„Zether popisujeme jako chytrý kontrakt, který lze realizovat buď jednotlivě, nebo jinými chytrými kontrakty za účelem výměny důvěrných množství tokenu, označeného ZTH,“ napsali autoři.

Na Ethereu se skrytý ether stane zetherem (ZTH) prostřednictvím inteligentní smlouvy zvané ZSC a má pět veřejných funkcí:

Fond – vytvořte zth uložením et

Vypálit – získat Eth zpět

Transfer – převod z

Lock-lock zth k chytré smlouvě

Odemknout – odemknout zth z chytré smlouvy 3 / pic.twitter.com/SXyeMAe2AW

– Jordan Clifford (@ jcliff42) 25. února 2019

Uživatelé by tedy financovali smlouvu ZSC kompatibilním tokenem a obdrželi ekvivalentní částku v ZTH, která by pak mohla být provedena se skrytou hodnotou. Uživatelé mohli později „vypálit“ ZTH, aby získali zpět původní kolaterál kryptoměny.

Vědci také výrazně podpořili Zether pomocí Σ-Bullets neboli Sigma Bullets, optimalizace Bulletproofs, která prokazuje „šifrované transakce jsou správné“. Platební mechanismus by tedy mohl být použit k zajištění „aukcí, platebních kanálů, hlasování atd. [Jsou] důvěrné“ na platformách inteligentních smluv.

Zether ale není jediným systémem s nulovými znalostmi, který by mohl posunout soukromí Etherea na další úroveň.

Minulý podzim, podporovatelé Protokol AZTEC získal 2,1 milionu USD v rámci kola financování, aby pomohl přinést značnou část transakcí s nulovými znalostmi projektu. Protokol, který je již aktivní v síti Ethereum, používá šifrování a kontroly rozsahu jako Zether ke skrytí hodnot transakcí etheru. Rozdíl mezi těmito dvěma přístupy k ochraně soukromí spočívá v tom, že AZTEC využívá důvěryhodný zážitek z nastavení, zatímco inteligentní smlouva Zetheru Zether může být důvěryhodně ovlivněna.

Přibližně ve stejném časovém horizontu „velká čtyřka“ účetní jednotka Ernst & Mladý (EY) oznámil vlastní systém ověřování nulových znalostí pro Ethereum, tzv. EY Ops Chain Public Edition.

„Tato technologie […] umožní společnostem soukromě a bezpečně vytvářet a prodávat tokeny produktů a služeb na veřejném blockchainu se soukromým přístupem k jejich záznamům o transakcích,“ uvedla EY ve svém oznámení.

Další vývoj ochrany osobních údajů

Zoomování na obecný vývoj v oblasti ochrany osobních údajů, ethereum-based tumbler Möbius byla také představena v roce 2018. Decentralizovaná směšovací služba navrhla použití inteligentní smlouvy Ethereum v kombinaci s prstencovými podpisy a tajnými adresami (a la Monero) k usnadnění soukromého obchodu.

Spolutvůrce společnosti Ethereum Vitalik Buterin v loňském roce poznamenal, že pokrok v blockchainovém soukromí postupoval, ale v budoucnu je třeba udělat ještě hodně práce.

“V současné době neexistují žádné dobré způsoby, jak používat blockchain při zachování soukromí,” řekl Buterin.

“Bylo vynaloženo značné úsilí, abychom to vyřešili například pomocí Zcash, spolu s výzkumem na vrcholu Etherea.” Stále však existuje způsob, jak jít, pokud jde o zachování soukromí na blockchainu. “

Přesto nejvyšší mince na ochranu soukromí Monero a Zcash v poslední době skutečně udělaly působivé skoky vpřed. V říjnu 2018 společnost Monero zaznamenala aktivaci Bulletproofs, což je vývoj, díky kterému byly transakce XMR podstatně menší a podstatně soukromější. A téhož měsíce přijala komunita Zcash upgrade Sapling, který zavedl stíněné adresy a drasticky snížil paměť a čas potřebný k provedení transakcí ZEC.

Samozřejmě, pokud Ethereum a další platformy inteligentních kontraktů mohou pokračovat v dalším pokroku v oblasti ochrany soukromí, pak by jejich pozice v horní části kryptoekonomie měly být posíleny. Časem by vylepšené možnosti ochrany osobních údajů v kombinaci s jejich dalšími výpočetními schopnostmi mohly tyto projekty inteligentních kontraktů učinit atraktivnějšími než čisté hry na ochranu soukromí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me