Next Gen: Vládnoucí DeFi Champs Maker odhaluje nové „V2“ blockchainové věštce

Maker Dai

Tento týden společnost Maker, tým, který stojí za populárním Dai stablecoinem, oznámila svou další generaci „V2“ věštci.

Jedná se o velký vývoj pro ekosystém Ethereum DeFi, protože na první vlnu Oracles společnosti Maker – původně zahájenou v létě 2017 – se mohla spolehnout řada populárních Ethereum dApps. To znamená, že se V2 stane mnohem populárnější.

Maker Dai

Laicky řečeno, Oracle je speciální datová služba, která umožňuje blockchainovým inteligentním kontraktům interakci s off-chain „reálnými“ daty, jako jsou cenové kanály. Původní Oracles společnosti Maker sloužil jako základ pro automatické půjčování dApp společnosti Maker CDP, které se stalo rostoucím hitem v kryptoekonomii: více než 50 procent všech hodnot aktuálně zamčených v dApps je zamčeno v Maker CDP, za DeFi Pulse.

Samozřejmě, jeden související problém? Inaugurační Oracles výrobce jsou potenciálním jediným bodem selhání pro CDP a další dApps. Při odhalení svého Oracles V2 tak Maker ukázal cestu k tomu, jak ještě více decentralizovat svůj ekosystém a optimalizovat svou technologii „pro škálovatelnost, decentralizaci, odolnost, latenci a náklady“.

Decentralizace infrastruktury Oracle je zásadní pro snížení systémového rizika v zásobníku DeFi. Tým 0x Core je nadšený, že podporuje @MakerDAO ekosystém spuštěním externího zdroje! &# 128302; https://t.co/BGLHTBWmIV

– 0x (@ 0xProject) 3. září 2019

Čtyřdílná evoluce

Ve svém oznamovacím příspěvku Maker uvedl, že do uskutečnění Oracles V2 budou zahrnuty čtyři návrhy správy komunit.

Návrhy se zabývají možným přidáním nových zdrojů DeFi Partner Feeds a vývojem „Oracle Team Mandate“, „Oracle Governance Framework“ a „Oracles Incentive Restructuralisation“.

Pozdravte naši příští generaci Věštců &# 128526;

S pomocí některých z nejlepších projektů v ekosystému chceme, aby se Maker Oracles stal páteří decentralizovaného financování. https://t.co/V9iYESjmpC

– &# 128121; Mariano Conti | conti.eth (@nanexcool) 3. září 2019

Pokud jde o partnery, Maker uvedl, že požádá voliče MKR, aby rozhodli, zda by se projekty Ethereum 0x, Gnosis, dydX a Set Protocol měly stát novými poskytovateli datových kanálů v systému V2. Dříve se společnost Maker spoléhala na 14 pseudonymních osob pro své datové kanály. Pokud by se hlasovalo, tyto čtyři projekty by mohly systém Maker dále zpevnit a decentralizovat.

„Organizace jsou mnohem odolnější proti nátlaku, mají zdroje pro boj se zákeřnými aktéry a mají ohroženou reputaci,“ vysvětlili tvůrci Dai.

Návrh Oracle Team Mandate uvidí voliče MKR, kteří si vyberou, jaké odpovědnosti bude mít „delegovaná strana“ při usnadňování „správy a technického rozvoje věštců“. Návrh rámce Oracle Governance Framework rovněž pomůže nastínit „práva a povinnosti správy Maker ve vztahu k Oracles.“

A konečně, návrh restrukturalizace společnosti Oracles se snaží upravit způsob, jakým jsou Maker’s Feed Partners kompenzováni za jejich úsilí.

Generální oprava Oracle přichází zejména jako jeden z nezbytných kroků, které Maker nastínil pro přechod své komunity na Multi-Collateral Dai (MCD), který umožní uživatelům kolateralizovat CDP – nebo zajištěné dluhové pozice – s kryptoměnami nad rámec etheru (ETH). Některé z úvodních tokenů v prvním kole MCD zahrnovaly 0x (ZRX), Augur (REP) a token základní pozornosti (BAT).

Going Off the Chain: Key Change Under the Hood

V nových komentářích Camily Russo k bulletinu The Defiant vysvětlil Makerův Oracle maestro Mariano Conti, jak bude systém V2 podstatně efektivnější než V1 díky technologii mimo řetězec:

“V aktuální verzi pro každou změnu ceny musí každý z kanálů odeslat transakci do blockchainu a je velmi neefektivní.” V nové verzi existuje síť mimo řetězec, kde všechny tyto kanály komunikují a existují přenosy, které agregují tato data a odesílají jednu transakci s cenami všech, takže je levnější, odolnější a mnohem důvěryhodnější, zvláště když je síť přetížená. “

Na otázku Russo, zda budou tyto předávající subjekty motivovány, Conti uvedl, že bude na držitelích MKR, aby si nakonec vybrali, jak je odškodnit, přestože byl navržen systém whitelistů, který by se mohl spoléhat na platby předplatného Oracle pro platby předávajícím. Prozatím Maker Foundation vyplácí původním 14 poskytovatelům dat měsíčně.

“Nadace nakonec chce ustoupit stranou,” poznamenal Conti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me