Microsoft má za cíl novou platformu pro těžbu tokenů u běžných uživatelů

Microsoft Azure

V roce, kdy došlo k více než několika vývojům blockchainu podporovaným společností Microsoft, technologický gigant pokračuje v prosazování tohoto zákona, tentokrát s ukázkovým zavedením nové platformy pro těžbu tokenů pro své rameno cloudových služeb Microsoft Azure.

Oznámeno 4. listopadu na konferenci Microsoft Ignite na Floridě, platformě přezdívané Azure Blockchain Tokeny – umožní podnikům razit a vypalovat žetony, nejprve ve schválené verzi Etherea a později ve správném Ethereu a dalších kompatibilních blockchainech.

Microsoft Azure

Systém ještě není plně funkční a nebude se soustředit pouze na případ použití plateb, ale místo toho umožní uživatelům snadno vybírat a nasazovat z řady šablon tokenů, včetně šablon od dluhopisů po odměnu, například.

Tyto šablony budou zejména kompatibilní s „blockchain neutral“ Token Taxonomy Initiative (TTI) v čele s Enterprise Ethereum Alliance (EEA) a za účasti dalších hlavních průmyslových zúčastněných stran, jako jsou IBM a JP Morgan. R3, tvůrce distribuované účetní knihy Corda, také spolupracoval na iniciativě podporující nové šablony tokenů společnosti Microsoft.

“Vytváříme platformu v cloudu, kde může jakýkoli token v rámci TTI zapadnout na své místo,” komentoval novinky hlavní architekt Azure Blockchain Marley Gray..

Rostoucí účastník v blockchainovém průmyslu

V letošním roce Microsoft provedl příval pohybů, které naznačují, že společnost má v úmyslu být klíčovým hráčem raného podniku v blockchainovém ekosystému.

Jen v červnu se firma připojila k podnikovému blockchainovému konsorciu Hyperledger, integrovala do své platformy Azure sadu nástrojů Truffle nástrojů Ethereum a uvedla VeriSol, ověřovací nástroj pro kontrolu zabezpečení inteligentních kontraktů Ethereum.

Na jaře společnost Microsoft také vytvořila vlny pro odhalení své práce na decentralizované platformě identity postavené na vrcholu bitcoinu, aktivaci podpory Azure pro schválené kvorum Ethereum fork kvora společnosti JP Morgan a pomohla zahájit výše zmíněnou iniciativu Token Taxonomy Initiative v čele agentury EEA, organizace Microsoft součástí od svého uvedení na trh v 1. čtvrtletí 2017.

Podobně iniciativě TTI předsedá od jejího začátku architekt Azure Blockchain Marley Gray.

Microsoft je samozřejmě obrovská společnost s mnoha dceřinými společnostmi a zaměřeními, ale tento nedávný vývoj v kombinaci ukazuje, že technologie blockchain a související inovace jsou netriviální součástí širších obchodních strategií firmy do budoucna.

EEA představuje první rámec tokenů

Když už mluvíme o TTI, EEA také 4. listopadu oznámila, že byla dokončena první verze jejího rámce Token Taxonomy Framework (TTF), což znamená, že organizace má nyní základní univerzální definice tokenů napříč různými platformami blockchainu.

Iniciativa Token Taxonomy Initiative (TTI) dnes oznámila vydání Token Taxonomy Framework (TTF) V 1.0, který umožňuje podnikům & vývojářům, aby všeobecně pochopili a definovali, co je token v netechnických podmínkách. https://t.co/xCbCTs3pUa #TTI #TFF #definingtokens pic.twitter.com/AOimZ5zwal

– Enterprise Ethereum Alliance (@EntEthAlliance) 4. listopadu 2019

V pondělní tiskové zprávě agentura EEA uvedla, že nový rámec značně usnadní podnikům využívat možnosti tokenů ve svých operacích, aniž by musely být přímými odborníky na tokenizaci sami:

„Uživatelé TTF mohou vytvořit nový typ tokenu ze sady opakovaně použitelných mezioborových komponent, včetně existujících definic tokenů, a vytvořit tak specifikaci, která zahrnuje všechny obchodní přísady pro jakoukoli implementaci. Pomocí standardizovaných termínů a definic k porozumění a vytváření systémů založených na tokenech umožňuje TTF podnikům a vývojářům univerzálně navrhnout novou generaci tokenového obchodního zboží a služeb – aniž by bylo nutné porozumět průmyslovému žargonu nebo kódování.

Ačkoli je TTF platformově neutrální, vydání prvního TTF přichází na paty společnosti Microsoft, která se účastní „Mainnet Initiative“ agentury EEA, která začala v srpnu 2019 jako „technická pracovní skupina“ na podporu práce podniků na mainnetu Ethereum.

S tím bylo řečeno, inaugurační rámec TTI bude přínosem pro více platforem, i když možná nejvíce Ethereum, přinejmenším zpočátku, pokud je platforma inteligentních kontraktů v současnosti největším domovem pro veřejné a soukromé snahy o tokenizaci.