Hongkongská SFC oznamuje nová pravidla pro výměnu kryptoměn

Hongkongský SFC

Hongkong je paradoxem čínského politického modelu. Kryptoměny jsou v Číně pevně zakázány, ale zdá se, že Hongkong je otevřený pro podnikání!

Doposud byla pravidla pro krypta v Hongkongu docela uvolněná. Není překvapením, že finanční centrum se stalo útočištěm pro kryptoburzy a společnosti zabývající se vývojem blockchainu. Nyní to vypadá, že hongkonský regulátor cenných papírů pracuje přísnější kontroly pro kryptoburzy.

Hongkongský SFC

Hongkongská komise pro cenné papíry a futures (SFC) právě oznámila, že vytvoří formálnější regulační prostředí pro kryptoburzy a investice, které nazývají „pokyny k regulačním normám“.

Šéf SFC Ashley Alder uvedl, že „trh s virtuálními aktivy je stále velmi mladý a obchodní pravidla nemusí být transparentní a spravedlivá,“ uvádí Bloomberg. Dále řekl: „Výpadky nejsou neobvyklé, stejně jako manipulace a zneužívání trhu. A obávám se, že existují i ​​přímé skandály a podvody. “

Hongkong je stále připraven jednat

Na rozdíl od postoje, který zaujala pevninská Čína, se zdá, že hongkonský SFC směřuje k pevnějšímu regulačnímu prostředí, nikoli k úplnému zákazu. SFC má povinnost chránit investory a správce fondů na jednom z nejvýznamnějších světových finančních trhů, a jak se krypta stávají populárnějšími, bude v tomto odvětví muset existovat vyšší úroveň odpovědnosti.

SFC vydala prohlášení, které podrobně popisuje některé z jejich motivací: „S cílem poskytnout investorům lepší ochranu se SFC domnívá, že všichni licencovaní správci portfolia, kteří mají v úmyslu investovat do virtuálních aktiv, by měli dodržovat v zásadě stejné regulační požadavky, i když portfolia (nebo části portfolií) pod jejich správou investují výhradně nebo částečně do virtuálních aktiv, bez ohledu na to, zda tato virtuální aktiva představují „cenné papíry“ nebo „futures kontrakty“. “

Manažeři fondů, kteří se rozhodnou držet více než 10% svých aktiv v kryptoměnách, budou navíc muset dodržovat nové předpisy a chystá se také karanténa, která profesionálním obchodníkům pomůže vyvinout nové nástroje. Mohou také existovat nové licenční postupy pro výměnu nepřátel, i když se zatím nezdá, že by existovaly nějaké pevné termíny nebo předpisy.

SFC dodává, že „… Navrhuje se, aby standardy regulace chování pro provozovatele platforem obchodování s virtuálními aktivy byly srovnatelné s těmi, které platí pro stávající licencované poskytovatele automatizovaných obchodních služeb,“ což naznačuje, že SFC právě přináší kryptografické předpisy do řádek se stejným kódem, který platí pro jiné cenné papíry.

Velké peníze na burzách

Navzdory skutečnosti, že ceny kryptoměn byly po celý rok mimo, zdá se, že globální kryptoburzy vydělávají hodně peněz. Coinbase je na správné cestě, aby generovala tržby více než miliardu USD, a Binance v loňském roce (do konce ledna 2018) vydělala téměř 200 milionů USD, což je stejně jako u některých velkých bank.

Agentura Bloomberg Julie Verhage uvedla: „Tržby společnosti (Coinbase) za rok 2018 ve výši 1,3 miliardy USD pocházejí z provizí z obchodů na její platformě, jakož i ze zisků a ztrát z jejích vlastních kryptoměn. Protože se firma zaměřuje na několik interních měřítek příjmů, přesné údaje se mohou lišit. “

Bez ohledu na to, jak jsou měřeny jejich výsledky, jsou miliardové tržby hromadou hotovosti. Je snadné pochopit, proč Hongkong hledá způsoby, jak udržet stávající kryptoburzy šťastné a podporovat prostředí, které podporuje budoucí růst.

Jiné menší národy, jako je Malta a Singapur, soutěží s Hongkongem o blockchain a kryptoobchod, takže zajistit, aby předpisy nebyly omezující, bude pro SFC velmi důležité mít na paměti.

Další projekty se připravují

Hongkong se právě stal domovem platformy eTrade connect, která funguje již měsíce. Platformu pro financování obchodu původně navrhla čínská společnost na pevnině Ping-An. Nová platforma pro financování obchodu je založena na Hyperledger Fabric a její předchůdce se již úspěšně používá na čínských trzích.

Podle zprávy od HSBC byla platforma již používána s Pricerite. Předseda společnosti Pricerite, Bankee Kwan, uvedl, že „Blockchain přeměnil těžkopádný a složitý proces na jednodušší, ale bezpečnější a efektivnější způsob obchodování.“

Některé z největších bank na světě na tomto projektu spolupracují s hongkonským měnovým úřadem (HKMA), včetně HSBC, Standard Chartered, Agricultural Bank of China of Beijing a BNP Paribas.

Hongkong je určitě jedním z nejlepších míst na světě, kde se může chytit platforma pro financování obchodu založená na blockchainu. Nabízejí hluboký a rozvinutý kapitálový trh globálnímu podnikání a některé z nejlepších přístavních zařízení na světě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me