Gladius: Kybernetická bezpečnost ICO se hlásí SEC a vyplatí investorům

SEC

20. února americká Komise pro výměnu cenných papírů (SEC), přední hlídací pes v Americe, oznámil že hra kybernetické bezpečnosti Gladius Společnost Network nahlásila svůj prodej tokenů z roku 2017 jako neregistrovanou nabídku zabezpečení a spuštění by podniklo nápravná opatření k nápravě svých porušení amerických zákonů o cenných papírech.

Gladius, společnost se sídlem ve Washingtonu, zaměřená na využití blockchainu Ethereum ke zmírnění útoků Distributed Denial of Service (DDoS), vyzvedla více než 12 milionů USD v počáteční nabídce mincí v blízkosti vrcholu býčího běhu kryptoměny v roce 2017.

SEC

SEC udržuje pozici v ICO

Během posledních několika let však SEC opakovaně tvrdila, že mnoho takových tokenů se podle federálních zákonů USA kvalifikuje jako neregistrované nabídky cenných papírů. Vzhledem k tomu, že úzkosti z regulačních opatření v oblasti cenných papírů dosáhly v americkém koutku kryptoverse v roce 2018 horečky, tým Gladius se obrátil k opatrnosti a minulý rok v létě hlásil Komisi neregistrovanou ICO..

Společnost spolupracovala na následném šetření hlídacího psa a zavázala se k nápravě. Nyní, „bez připuštění nebo popření zjištění“, Gladius souhlasil s registrací svého tokenu jako cenného papíru u SEC a vrátí prostředky kterémukoli z jeho investorů ICO, kteří požadují jejich investice zpět.

“SEC je jasné, že společnosti musí při vydávání digitálních tokenů, které jsou cennými papíry, dodržovat zákony o cenných papírech,” uvedl šéf SEC Cyber ​​Unit Robert Cohen. „Dnešní případ ukazuje výhodu vlastního hlášení a přijetí proaktivních kroků k nápravě neregistrovaných nabídek,“

Poslední flexibilita v oblasti prosazování předpisů přichází poté, co Komise v posledních měsících podnikla řadu donucovacích opatření vůči podnikům v prostoru kryptoměny. Loni v listopadu agentura uhradila poplatky zakladateli EtherDelta Zacharymu Coburnovi poté, co regulátor zjistil, že EtherDelta začala jako neregistrovaná burza cenných papírů.

Téhož měsíce Komise vyrovnala poplatky s dalšími dvěma tokenovými projekty, Airfox a Paragon Coin, protože jejich ICO byly považovány za neregistrované nabídky cenných papírů. A v prosinci 2018 SEC pokutoval hudebního producenta DJ Khaleda a boxera Floyda Mayweathera za nelegální marketing Centra Tech za to, že nezveřejnili, že byli placeni za propagaci tokenu.

Nedávno společnost Kik v sociálních médiích minulý měsíc uvedla, že očekává, že SEC přijme donucovací opatření týkající se nabídky kin tokenů společnosti od roku 2017. Generální ředitel společnosti Kik Ted Livingston uvedl, že společnost je připravena bojovat proti jakémukoli nadcházejícímu regulačnímu flexi u soudu, což je možnost, která by označit ostrý zlom ve stylu odpozornějších pozic menších projektů vůči Komisi za poslední rok.

Regulační krajina v Americe zůstává paradoxní

Existuje několik amerických vládních agentur, které vykonávají dohled nad různými aspekty obchodu v zemi a doposud měly všechny různé věci, které by mohly říci o tom, jak by tam měly být kryptoměny regulovány.

Například Internal Revenue Service (IRS) zasílá kryptoměny jako „majetek“ pro daňové účely, který nese důsledky kapitálového zisku a ztráty. SEC prozatím tvrdí, že většina tokenů jsou cenné papíry. Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) vítá kryptoměny jako komodity. A americká finanční síť pro vymáhání trestných činů (FinCEN) považuje kryptoměny za peníze, na které americké soudy začaly častěji poukazovat.

I v této labyrintové nejednoznačné krajině je zjevně více prostoru pro debatu. Koncem loňského roku napadl federální soud v Kalifornii označení SEC pro Blockvest, nadcházející burzu kryptoměn, jako neregistrovanou burzu cenných papírů. Soud navrhl, že výklad cenných papírů ze strany Komise je příliš rozsáhlý.

Kromě schválení federálního zákona, který stanoví formální status kryptoměn, bude regulační zmatek pokračovat pouze v Americe. Přesto se teprve uvidí, zda bude jakýkoli takový návrh zákona v dohledné budoucnosti schopen realizovat.

Mezitím ve Velké Británii zveřejnil Financial Conduct Authority (FCA) minulý měsíc konzultační dokument, ve kterém předběžně tvrdil, že tokeny utility nejsou cennými papíry, které jsou v jeho kompetenci, což je tolerantnější pozice než to, co bylo vidět z SEC přes rybník.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me