Flashback: Cena bitcoinu dosáhla před dvěma lety 20 000 $

Bitcoin

Může se to zdát jako před životem, ale před dvěma lety se bitcoiny (BTC) obchodovaly poblíž 20 000 dolarů a po tomto víceměsíčním nárůstu cen, který přinesl kryptoměny z neúčinnosti do popředí kolektivního vědomí veřejnosti, se dostaly na tento cenový bod..

Během této doby před dvěma lety nemohli spotřebitelé zavřít bitcoiny a blockchain na sváteční večeři a slova „kryptoměna“ zdobily zdánlivě každý nový titulek den za dnem.

Bitcoin

Přestože od vrcholu 20 000 $ uběhlo více než 700 dní, stojí za to věnovat nějaký čas ohlédnutí a vzpomínat na cenovou akci podobnou horské dráze kryptoměny: Co přineslo trh s kryptoměnami tak vysoko? A co je důležitější, co se od té doby pro trh změnilo?

Velkolepý nárůst a zhroucení bitcoinů

V roce 2017 byly kryptoměny doslova vzteky. Z nějakého široce neznámého důvodu vedly bitcoiny a ethereum na začátku téhož roku k prudkému nárůstu digitálních aktiv, přičemž obě aktiva zaznamenala silné zisky, přilákala investory z veřejnosti a vytvořila takovou virovou smyčku.

Zpočátku byl nárůst relativně mírný, bitcoiny končily v červnu 2017 v tisících, kolem 2 000 nebo 3 000 $. Kryptoměna pokračovala stále výš, dokud nenarazila na překážku negativní regulace související s bitcoiny z Číny, která poté ovládala většinu tržní činnosti a těžby (moc se nezměnilo), což vedlo k dramatickému 30% poklesu ceny BTC.

Ale po tomto krátkém zátarasu pokračovala kryptoměna výš a překonala 10 000 $ těsně kolem Díkuvzdání v tomto roce. A jakmile byla tato úroveň překročena, nastoupilo FOMO, přičemž přední kryptoměna brzy překonala 20 000 dolarů působivým způsobem.

Retrospektivně to vypadá, jako by masová maloobchodní mánie pro kryptoměny, tažená příležitostmi „vydělávání peněz“, zejména v altcoinové části průmyslu, a institucionální vzrušení způsobené vstupem tradičních finančních hráčů, jako jsou CME a CBOE, posílily bitcoiny výše.

Pak, stejně rychle, jak kryptoměna vystřelila, zhroutila se a klesla rychle pod 10 000 dolarů jen o několik měsíců později, přičemž vzduch rychle opustil bublinu.

Vydejte se s námi na cestu dolů po paměti. Před dvěma lety dnes, #Bitcoin dosáhla tak vysoké hodnoty 20 000 $. pic.twitter.com/ek7PGQnPgc

– Rychlé peníze CNBC (@CNBCFastMoney) 17. prosince 2019

Co se změnilo od roku 2017?

Od roku 2017 se hodně změnilo. Jako hodně, hodně. A je pravděpodobné, že mnoho věcí, které se změnily, bylo pozitivních pro prostor kryptoměny jako celek.

Stručně řečeno, maminky a popoví investoři z velké části opustili bitcoiny na zelenější pastviny, nyní existuje výraznější a existující regulace týkající se kryptoměnových firem a daní, ale celkově je v tomto odvětví větší institucionální a vládní zájem než kdykoli předtím.

  • Letos byl spuštěn dlouho očekávaný Bakkt, který vydal institucionálnímu publiku sadu bitcoinových futures a derivátových produktů. Rovněž zahájila divizi profesionálního úschovy, která má usnadnit investorům vstup na tento trh.
  • Facebook představil svou iniciativu Libra, která byla vystavena velkému odporu regulačních orgánů z celého světa.
  • Řada běžných společností, včetně Ernsta & Young, Fatburger Brands a Banco Santander, začali používat technologii Ethereum.
  • Čína začala formálně přijímat blockchainové technologie a další inovace v tomto zásobníku, přičemž státní banky, technologické společnosti, mediální společnosti a další subjekty v zemi využívající tuto technologii.
  • Fondy obchodované v bitcoinových burzách (ETF) jsou stále americkými finančními regulačními orgány považovány za verbotované, s odvoláním na obavy z manipulace trhu a podobně.
  • A mnohem víc.

Stručně řečeno, základy prostoru kryptoměny jsou prokazatelně lepší než kdykoli předtím, a to navzdory skutečnosti, že bitcoin zůstává nad 60% ze svého historického maxima 20 000 $.

Jistě, roste tlak na bitcoiny a veřejná digitální aktiva jako na třídu z Číny a dalších regulačních režimů, i když se zdá, že lidský a finanční kapitál nadále vstupuje do tohoto prostoru zlomovým tempem, což naznačuje, že technologové a akademici věří, že tato technologie stále má vzestupný potenciál.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me