Finanční zpráva Q3 Square: Maloobchodní úroky za bitcoiny stále vysoké

Bitcoin

Začátkem letošního roku Blockonomi uvedl, že řada dat naznačuje, že růst bitcoinů z 3150 $ na 14 000 $ byl krokem katalyzovaným institucemi.

Příkladem je analytická firma TokenAnalyst zabývající se analýzou kryptoměn, která zjistila, že počet jedinečných adres, které odesílají bitcoiny společnosti Bitfinex, dosáhl dvouletého minima, z čehož vyplývá „nedostatek obecného zájmu v současné době o kryptoměny“.

Další analytik, TIE, podpořil tento sentiment a napsal, že relativně nízké zmínky o sociálních médiích o kryptoměně je přimějí věřit, že to byly instituce, které v první polovině roku 2019 posunuly bitcoiny výše.

Bitcoin

Poslední zpráva o zisku fintech gigantu Square však ukázala, že drobní investoři – jako vy nebo já – zůstávají nadšeni prostorem pro kryptoměny, i přes to, co výše uvedené statistiky mohou naznačovat.

Maloobchod stále chce bitcoiny

Ve středu Square odhalil statistiku týkající se odvětví kryptoměn: vlajkový produkt společnosti, Cash App, prodal ve fiskálním Q3 roku 2019 BTC v hodnotě 148 milionů USD.

Krypto analytik Kevin Rooke vypíchnut že toto je šesté přímé čtvrtletí růstu pro tento aspekt podnikání Square. Rooke také poznamenal, že výnosy bitcoinů na náměstí nyní rostou meziročně o 244%, a to navzdory skutečnosti, že BTC zůstává o 50% pod předchozím historickým maximem 20 000 $.

Zákazníci společnosti Square koupili v loňském čtvrtletí bitcoin za bitcoinovou aplikaci 148 milionů $!

To je 6. čtvrtletí za sebou a meziročně 244% růst.

NA MĚSÍC &# 128640; pic.twitter.com/dplqYCwM3b

– Kevin Rooke (@kerooke) 6. listopadu 2019

Zatímco objem nákupu bitcoinů v hodnotě 150 milionů dolarů není sám o sobě příliš velký, zejména s ohledem na proces výměny bonafidů v celkových objemech denně kolem 1 miliardy dolarů, zpráva Square uvedla, že první kupující bitcoinů jsou na vzestupu, což je samo o sobě docela býčí signál.

Spoluzakladatel Delphi Digital Anil Lulla napsal o významu této statistiky: „Vždy skvělé získat impuls k maloobchodnímu zájmu o BTC prostřednictvím výdělků Square. Moje oblíbené jídlo v tomto čtvrtletí: Poprvé kupující bitcoinů se od září přibližně zdvojnásobili. “

Samozřejmě, klientela společnosti Square sídlí v západním světě, ale rostoucí poptávka po bitcoinech na místě, jako jsou USA, může ukázat, že svět začíná znovu toužit po kryptoměnách, protože se po posledním krachu široce otřásl.

Zpráva Square potvrzuje online sentiment, že bitcoiny se stávají stále více lákavou investicí. Bývalý texaský kongresman Ron Paul – jeden z nejotevřenějších liberálních politiků – nedávno provedl níže uvedený průzkum, přičemž zjistil, že 59% z přibližně 77 350 respondentů by upřednostnilo HODLing v hodnotě 10 000 USD v bitcoinech před zlatem v hodnotě 10 000 USD, bankovkami Federální rezervy nebo 10letou státní pokladnou vazby.

Bohatý člověk vám dá 10 000 $. Můžete si vybrat, jakou formou přijmete dárek.

Má to však háček: Dárek si musíte uchovat v podobě, kterou si vyberete, po dobu 10 let, aniž byste se ho dotýkali.

V jaké formě byste dar přijali?

– Ron Paul (@RonPaul) 4. listopadu 2019

Bullish Demand Shock

150 milionů USD v BTC nemusí znít jako spousta bitcoinů, ale analytici zjistili, že prodej kryptoměny společnosti Square měl mít na trhu bitcoinů poměrně výrazný býčí poptávkový šok..

Po spuštění čísel – zohlednění průměrných nákladů na BTC ve 3. čtvrtletí, počtu vytěžených mincí a hodnoty vyprodukovaných mincí ve 3. čtvrtletí – Friar Hass zjistil, že uživatelé aplikace Cash App pohltili 8,7% veškerých zásob vytěžených v Q3.

Pokud jde o tuto statistiku, makroanalytik Alex Krüger poznamenal, že jde o „vynikající zprávu“. Jelikož bitcoiny jsou aktuálně inflační aktiva s roční mírou inflace téměř 4%, kupující, kteří absorbují inflaci jako investici, by měli pomoci časem tlačit ceny výš.

To je vynikající zpráva &# 128071; https://t.co/QN46cRaTbt

– Alex Krüger (@krugermacro) 6. listopadu 2019

Krügerův vtip přišel krátce poté, co v rozsáhlém příspěvku o vyprávění o bitcoinech poznamenal, že si myslí, že BTC je aktivem založeným na poptávce, a dodal, že poptávkové šoky – věci jako spuštění fondů obchodovaných na burze, regulace a kontroly kapitálu – jsou klíčem pro obchodníci, na které byste měli dávat pozor.

S tak velkým úspěchem v prostoru kryptoměny by nemělo být překvapením, že Square buduje svůj vlastní tým pro toto odvětví, Square Crypto, který nedávno najal řadu vývojářů blockchainu, aby byl bitcoin použitelný jako forma platby.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me