Fidelity Investments: Instituce se stále více snaží expandovat do kryptoměny

Věrné investice

Nová výzkumná studie sponzorovaná společností Fidelity Investments, správci aktiv v hodnotě téměř 7,5 bilionu USD a podporovatelé rodící se kryptoměny ve společnosti Fidelity Digital Assets, zjistila, že 40 procent institucionálních investorů je souhlasí s investováním do kryptoměn během příštího půl dekády.

Věrné investice

Studie provedená firmou Greenwich Associates mezi koncem listopadu 2018 a začátkem března 2019 pro Fidelity Center for Applied Technology (FCAT) zjistila, že 22 procent těchto investorů již přidělilo určité investice do prostoru kryptoměny. FCAT je křídlo Fidelity zaměřené na pomoc podnikům přijmout nové technologie, jako je umělá inteligence a blockchain.

Prezident společnosti Fidelity Digital Assets Tom Jessop ocenil tato zjištění jako znamení toho, že se kryptoměna vyvíjela ze svého rodícího se a adolescentního stavu:

“Zaznamenali jsme zrání zájmu o digitální aktiva od prvních uživatelů, jako jsou krypto-hedgeové fondy, po tradiční institucionální investory, jako jsou rodinné kanceláře a nadace.” Více institucionálních investorů se zabývá digitálními aktivy, a to buď přímo, nebo prostřednictvím poskytovatelů služeb, protože potenciální dopad blockchainové technologie na finanční trhy – nové i staré – se stává zřetelnějším. “

47 procent respondentů studie uvedlo, že investice do kryptoekonomiky by byly vhodné pro jejich portfolia, zatímco 72 procent uvedlo, že by raději investovalo do „investičních produktů“, které kryptoměny vlastní.

Institucionální investice se pravděpodobně v příštích 5 letech zvýší. Nový #digitalassets výzkum: https://t.co/3Lq5h5ITbT pic.twitter.com/9FTypatN8b

– Fidelity Digital Assets (@DigitalAssets) 2. května 2019

A co láká příjemnější investory? 46 procent účastníků studie uvedlo, že nedostatek korelace mezi cenami kryptoměny a jinými aktivy hlavního proudu byl bod zájmu, zatímco 47 procent respondentů označilo kryptoměny za inovativní.

Nedostatek regulační jistoty v oblasti kryptoekonomiky a volatilita cen kryptoměn byly běžně uváděny jako překážky institucionálním náladám, ale u některých subjektů více než u jiných. Studie Fidelity zjistila, že například působivých 80 procent firem v rodinné kanceláři vidělo kryptoměny v příznivém světle.

Celkově znamení směřují k tomu, že instituce stále více využívají skok v kryptoměně, řekl Jessop:

“Institucionální sentiment odráží mnoho pozitivního vývoje, který jsme zaznamenali v základním ekosystému.” Rizikové investice do sektoru pokračují zdravým tempem, doplněným rostoucím počtem nabídek bezpečnostních tokenů (STO), a globální regulační prostředí zůstává opatrně konstruktivní. “

Jak vypadá Fidelity Digital Assets?

Když Fidelity odhalila své nadcházející „full-service„Kryptoměnová platforma loni na podzim podporovali krypto ekosystémy vývoj jako jeden z největších titulků přijetí v celém roce 2018.

V oznámení týmu společnost Fidelity Digital Assets uznala, že se v budoucnu snaží stát se titanem kryptoměny pro podnikové klienty:

“Brzy si představíme svět, kde jsou všechny typy aktiv nativně vydávány na blockchainu nebo reprezentovány v tokenizovaném formátu.” Řešení otázek úschovy pro institucionální investory je jedním z klíčových kroků, aby se tyto trhy mohly nadále rozvíjet. Budováním nativní odbornosti v těchto technologiích doufáme, že budeme mít dobrou pozici, abychom dlouhodobě sloužili potřebám našich klientů. “

Od té doby společnost Fidelity Digital Assets tvrdě pracovala na aktualizaci této „dobře umístěné“ výhody. V lednu tým vydal aktualizace stavu což odhalilo, že již obsluhovali několik nezveřejněných klientů v rámci „období konečného testování a upřesnění procesu“.

Pokud vše funguje podle plánu, pak Věrnostní platforma bude sloužit jako prostředek, kterým se bude stále více mainstreamových společností cítit pohodlně při účasti v kryptoekonomii.

Tato dynamika se pravděpodobně projeví reflexivně, pokud jde o výše zmíněné institucionální sentimenty vůči krypto: čím více institucionálně zaměřených her, jako jsou Bakkt, ErisX a Fidelity Digital Assets, tím větší podniky budou příznivé pro investování do kryptoměny.

Společnost ErisX spustila tento týden svoji tržní platformu pro kryptoměny, ale Bakkt a Fidelity Digital Assets se prozatím stále angažují v souvislosti s jejich spuštěním.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me