Evropské orgány zahájily bezprecedentní zastavení šíření bitcoinů

Evropa

V rámci toho, co Europol oslavoval jako „první akci svého druhu v oblasti vymáhání práva“, oznámili úředníci z nejvyšší policejní agentury EU ve spolupráci s úřady a vyšetřovateli v Lucembursku a Nizozemsku sundat služby směšovače bitcoinů.

Mixér, společnost Bestmixer, pracoval na převracení sdílených bitcoinů uživatelů, aby zachoval soukromí účastníků.

Evropa

Koordinační agentury pro zastavení šíření, které 22. května deklarovaly zabavení šesti serverů podporujících platformu, zahájily donucovací akci poté, co se zjistilo, že mixér se stal populárním zdrojem pro praní peněz.

V související tiskové zprávě Europol poznamenal, že mixér zamlžil tisíce bitcoinů, zatímco služba byla stále v provozu:

“Bestmixer.io byla jednou ze tří největších směšovacích služeb pro kryptoměny a nabídla služby pro směšování kryptoměn bitcoiny, bitcoinové peníze a litecoiny.” Služba byla zahájena v květnu 2018 a za rok dosáhla obratu nejméně 200 milionů USD (přibližně 27 000 bitcoinů) a zaručila, že zákazníci zůstanou v anonymitě. “

Je ironií, že se služba zaměřená na ochranu soukromí nevyhýbala tomu, aby na sebe upozorňovala. Dave Jevans, výkonný ředitel blockchainové vyšetřovací firmy CipherTrace, si od té doby všiml, že provozovatelé mixu tuto platformu otevřeně uváděli na trh pracím prostředkům. Ve zprávách Jevans řekl:

“Bestmixer očividně inzeroval služby praní peněz a falešně tvrdil, že má bydliště na Curacau, kde tvrdili, že se jedná o právní službu.” Realita je taková, že působili v Evropě a poskytovali služby zákazníkům z mnoha zemí po celém světě. “

V souladu s tím byl Bestmixer poměrně zjevným špatným hercem a epizoda opět vrátila směšovače kryptoměny zpět do popředí. Někteří prominentní bitcoiners se obecně postavili proti démonizování mixérů a tvrdili, že mnoho uživatelů služeb chce jednoduše chránit své soukromí, spíše než skrývat zločiny.

Coinjoin je zásadně odlišný – jak z hlediska právního, tak z hlediska prosazování – než centralizovaná vazební směšovací služba, která se inzerovala přímo zločincům jako služba praní špinavých peněz.

Ochrana osobních údajů není nezákonná. Soukromé používání bitcoinů z vás nedělá zločince. pic.twitter.com/4S3CWipLxR

– Matt Odell (@matt_odell) 22. května 2019

BestMixer dříve způsoboval problém s „kryptoprášením“

Busta BestMixer není poprvé, co služba získala nelichotivé titulky v kryptoverse.

Minulý podzim operátoři mixéru dočasně hromadně rozesílali malé transakce na výběr bitcoinových adres. Účel? Generovat zájem o platformu od potenciálních nových uživatelů.

Problém takového marketingového manévru spočívá v tom, že znečišťoval BTC adresy uživatelů bez jejich souhlasu. Je to proto, že systémy boje proti praní špinavých peněz (AML) kryptoměnových burz obvykle monitorují transakce usnadněné směšovači. To znamená, že ohrožené adresy mohou být vystaveny faktickému černému seznamu.

Jak v té době uvedla společnost CipherTrace v posmrtné zprávě, tento druh kryptoměny lze v budoucnu použít k úmyslnému zvýšení adresy uživatelů:

“Postupem času ve světě kryptoměn se tato forma spamu může brzy stát primární technikou pro špatné herce, jak šířit nakažlivé a kontaminovat legitimní uživatele v masivních poprašovacích kampaních.”

Vzhledem k novým donucovacím opatřením Europolu je však jasné, že BestMixer nebude odpovědný za další další kryptoměnu do budoucna.

Mixéry samozřejmě nejsou jen pro zločince

V kryptoekonomii existuje skutečná poptávka po směšovacích službách od uživatelů, kteří chtějí, aby jejich hlavní peněženky byly použitelné, ale nebyly veřejně známé.

Tato realita se ve středu objevila v ekosystému Ethereum, když člen týmu Gnosis a hostitel Into the Ether Eric Conner požadovali vytvoření „základní směšovací služby“ pro Ethereum, která by posílila soukromí uživatelů blockchainového projektu.

Ethereum potřebuje základní směšovací službu, kterou lze bez problémů integrovat do peněženek kvůli soukromí. Jsem tak unavený z toho, že musím být opatrný, když posílám zprávy lidem.

Pustím se do pokusu o to, aby se to stalo.

– eric.eth (@econoar) 22. května 2019

Je pozoruhodné, že během několika minut od Connerovy výzvy k akci zveřejnil spolutvůrce Ethereum Vitalik Buterin minimální designovou specifikaci pro takový mixér.

Když @econoar poukazuje na to, že potřebujeme snadno integrovatelnou směšovací službu Ethereum a @VitalikButerin odpoví novou specifikací o 10 minut později. &# 128516;&# 128526;&# 128293; https://t.co/iwnIKGpqY3

– Mihailo Bjelic (@MihailoBjelic) 22. května 2019

Koncept rychle získal trakci. Netrvalo dlouho a výkonný ředitel SpankChain a tvůrce MolochDAO Ameen Soleimani vznesl myšlenku zahájit návrh MolochDAO na financování vytvoření designu mixéru Buterin.

Kdo chce, abych předložil @MolochDAO návrh, aby postavili onchainový mixer navržený @VitalikButerin?

Potřebujeme šampióna ochrany osobních údajů!

Prosím RT! https://t.co/iMGnZAdk9g

– ameen.eth &# 128121; (@ameensol) 22. května 2019

Connerova „základní směšovací služba“ jako taková může přijít raději dříve než později.