Ethereum on Fire: Vidí denní záznam o využití plynu a Chainlink spouští Mainnet

Ethereum

Síť Ethereum zpracovává tolik aktivity, kolik kdy měla, a to díky stálému trendu rostoucí poptávky.

29. května, web sledování Etherscan ukázal, že Ethereum zpracovávalo více než 49 miliard jednotek plynu v den plateb operátorům uzlů, což je nový rekord pro druhý největší veřejný blockchain za bitcoinem.

Ethereum

Plyn je základní cenová jednotka používaná v ekosystému Ethereum, která pomáhá uživatelům zjistit, kolik stojí provádění transakcí a inteligentních smluv. Jedna jednotka plynu se skládá z 20 Gwei, což je označení etheru (ETH), původního aktiva a obrazného paliva sítě projektu. Jeden gwei je 10 ** 9 wei, zatímco jeden wei je 1/10 ** 18 jednoho etheru.

Včera překonala síť Ethereum rekord v celkovém denním použití použitého plynu. pic.twitter.com/c4ybS3vcoQ

– ETHGasStation (@ETHGasStation) 30. května 2019

Rostoucí síťová aktivita nevedla k akutnímu přetížení, protože transakční poplatky a časy zůstaly tento týden nízké. Doporučená cena plynu za transakce na čerpací stanici ETH na čerpací stanici ETH byla jeden gwei v době tisku – zhruba 0,005 USD – a střední doba čekání na potvrzení transakce byla jeden blok nebo přibližně 12 sekund.

Takové výkony byly výrazně lepší, než když v minulosti došlo k nárůstu aktivity na Ethereu, konkrétně když popularita CryptoKitties poprvé explodovala v roce 2017 a transakce v síti blockchainu byly akutně zpomaleny, což vedlo k tomu, že uživatelé platili atypicky vysoké poplatky, aby získali rychlejší potvrzení.

Co se týče toho, co vedlo k současné vlně aktivity, býčí hnací silou byl bezpochyby býčí optimismus vracející se do kryptoekonomie. Vzhledem k tomu, že ceny bitcoinů, etherů a dalších špičkových mincí v posledních měsících rostly, rostl kolem těchto projektů tlak na nákup.

Takže když se kupuje více etheru, používá se více etheru – a v některých případech je takový ether uzamčen v decentralizovaných finančních aplikacích, jako jsou MakerDAO CDP, aby si vzaly půjčky se stabilními penězi, jen aby koupily více etheru. V poslední době dosáhla výše objemu nesplacených půjček na nejlepších platformách DeFi společnosti Ethereum poprvé v historii hodnoty 100 milionů USD, což svědčí o rostoucí poptávce.

https://twitter.com/max_bronstein/status/1134095369783169024

Kromě pouhého využití a spekulací je ale blockchain hraní podporované Ethereem také na vzestupu. Například podporovatelé CryptoKitties, Dapper Labs, nedávno představili nový bitevní royale v Cheeze Wizards, který již viděl 1 000 etherů odeslaných jako platby za splatné tokeny čarodějů hry.

Co se teprve uvidí, je, zda bude odpovídajícím způsobem zaznamenáno více špiček přetížení sítě, než se uskuteční upgrade Serenity „ETH 2.0“ Etherea.

Další milník? Decentralizované věštci na etherea, díky ChainLink Mainnet

Aktivace mainnetu ChainLink 30. května nepřekonala žádné rekordy, ale znamenala milník pro širší ekosystém Ethereum.

Je to proto, že spuštění mainnetu přineslo společnosti Ethereum decentralizované schopnosti věštců, což je realita, která může dokázat, že inteligentní smlouvy blockchainu budou „chytřejší“ než kdy dříve, protože tyto věštkyně budou schopny dodávat data z reálného světa jinak záměrně dovnitř vypadajícímu smartphonu Ethereum smlouvy.

Průvodce řetězy

V přidruženém oznámení, Vedoucí komunity ChainLink a výkonný ředitel SmartContract.com Sergey Nazarov vysvětlil, jak projekt využíval decentralizaci k prověřování externích dat, která její věštci přijímají a odesílají:

„Přístup společnosti Chainlink k řešení problému„ jedné důvěryhodné třetí strany “využívá stejnou metodu, která zajišťuje samotné inteligentní smlouvy: decentralizovaný výpočet. Síť Chainlink umožňuje několika nezávislým uzlům provádět decentralizované výpočty přesnosti externího vstupu, než bude zapsán do inteligentní smlouvy. “

V tomto příspěvku Nazarov uvedl, že některé z prvních sítí Oracle na platformě Ethereum budou soustředěny na získávání „spolehlivých tržních cen“, např. směnný kurz ETH-USD.

Takže zatímco se Ethereum stále více využívá než kdy jindy, možnosti v blockchainu a jeho okolí také neustále dosahují nových výšin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me