Coinbase schváleno pro další kroky k obchodování s bezpečnostními tokeny

Obchodování s tokeny zabezpečení Coinbase

Bezpečnostní tokeny nebo blockchainová aktiva, která představují vlastnictví ve společnosti nebo představují právo na výplatu dividend od jedné, jsou po nějakou dobu citlivým předmětem. SEC pohrozila akcí a již jednala proti některým projektům, které již držely ICO pro tokeny, které SEC považuje za neregistrované cenné papíry. Registrované a legálně vyhovující tokeny cenných papírů by však mohly představovat další velkou vlnu investic a inovací pro blockchainová aktiva. Někteří dokonce předpovídají, že tokeny cenných papírů založené na blockchainu by mohly do značné míry nahradit obchodování s akciemi, jak je známe dnes.

Obchodování s tokeny zabezpečení Coinbase

Coinbase schváleno pro nákupy

Nekonečně úspěšná burza kryptoměn známá jako Coinbase má údajně byl schválen za pokus o koupi dalších tří finančních institucí. Konkrétně se jedná o instituce Keystone Capital Corp, Venovate Marketplace Inc a Digital Wealth LLC.

Je fakt, že získání bankovních licencí nebo stavu zprostředkování není zdaleka snadné. Dokončení může trvat roky papírování, drahých poplatků za právní služby a armády právníků. Existuje však dobře známý způsob, jak se tomuto požadavku vyhnout. To znamená, že společnosti mohou nakupovat nebo sloučit s existující firmou, která již tyto licence nebo registrace má.

Je to obcházení, které se zdá být plánem Coinbase. Díky akvizicím schváleným vládou bude mít Coinbase brzy stejné právní postavení jako plná makléřská firma a bude mít přístup k řadě bankovních služeb, které by jinak mohly být nedostupné nebo vyžadovaly třetí stranu.

Je Coinbase bezpečný?

Pohled na bezpečnostní opatření Coinbase

Zákony týkající se tokenů cenných papírů jsou nyní poněkud vágní a jsou z velké části psány tak, aby se vztahovaly na další tradičnější formy cenných papírů, jako jsou akcie a obligace. Zdá se však, že SEC je pro-bezpečnostní token a tvrdí, že jsou ochotni pomoci a poskytnout co nejvíce pokynů, pokud jde o to, aby společnosti legálně dodržovaly své tokeny cenných papírů.

Bye-Bye NASDAQ, Hello Security Tokens

Jedním z hlavních argumentů proti Wall Street a akciovým trhům obecně je, že se jedná o zapečetěné systémy podle neuvěřitelně přísných předpisů a ještě přísnějších zásad brány. Mít seznam společností na akciovém trhu je neuvěřitelně nákladné a časově náročné. Většina malých a středních společností se toho tedy úplně vzdává. Zapsání na seznam však může být neuvěřitelným zdrojem investičních fondů pro společnosti, které mohou upoutat pozornost veřejnosti.

Vše se však brzy může změnit, protože tokeny cenných papírů se stanou další vlnou investic. Je zcela možné, že tyto tokeny umožní alternativní metodu pro malé a střední společnosti (nebo dokonce velké), aby vyhovovaly potřebám nové generace investorů.

Ne tak rychle

I když byly výkupy schváleny, proces ještě zdaleka neskončil.

Dokončení fúzí a akvizic obvykle trvá roky. A pokud jde o komplexní bankovní a makléřské licence, není tomu jinak. Co však Coinbase dělá, je jednání o krok před poptávkou na trhu. Až budou společnosti a právní rámce vyspělejší a připravenější na uvedení tokenů cenných papírů od zavedených společností do provozu, bude tam společnost Coinbase v první linii se znalostmi, zkušenostmi a právními rámci, které jsou nezbytné k tomu, aby se ujaly vedení a šly příkladem pro ostatní makléřské společnosti, které se chtějí zabývat digitálními aktivy, musí udělat.

Dnes již existuje několik tokenů cenných papírů, ale je jich málo. Jedním z příkladů je Nexo, token uvolněný úvěrovou a úvěrovou společností Credissimo z Evropské unie. Po zjištění jeho statusu bezpečnosti jej okamžitě zrušila řada burz, včetně několika decentralizovaných. Určitě se k němu ale brzy přidá mnoho dalších tokenů tohoto typu, jakmile budou zákony a infrastruktura jasné a přístupné.

IDEX @Aurora_dao vyřazeno $ NEXO protože se jedná o bezpečnostní token, což je pro decentralizovanou výměnu zvláštní krok. Coinbase zaujímá opačný přístup: https://t.co/RwzSvfTUsC

– Nexo (@NexoFinance) 15. června 2018

Je dokonce zcela možné, že v blízké budoucnosti se společnosti rozhodnou přeskočit akciový trh společně a místo toho skočit první do uvolnění bezpečnostního tokenu, který dokáže rychle a snadno rozdělit dividendy prostřednictvím standardního formátu inteligentního kontraktu.

Jiné projekty, jako je Polymath, sázejí na bezpečnostní tokeny, protože by mohly vážně změnit hru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me