Co je za rally bitcoinů na 8 600 $? Kam to směřuje dál?

Bitcoin

Poté, co o víkendu prudký pokles ceny bitcoinů na 7 800 $ – úroveň, kterou analytici řekli, způsobí nebo zlomí běh kryptoměny – o víkendu, investoři měli strach. Mnoho prominentních obchodníků volalo po 6 500 $.

Ale v 11. hodině, kdy se zdálo, že jsou všichni ztraceni, vstoupili býci. Od pondělí se hlavní kryptoměna zotavila přibližně o 10% na 8 600 $. Zde je to, co analytici říkají, že je za tímto krokem, a co je důležitější, co by mohlo přijít dále pro bitcoin.

Bitcoin

Co zvýšilo bitcoin?

Podle Josha Lima, vedoucího obchodní strategie společnosti Galaxy Digital, lze toto nedávné oživení částečně připsat oznámením učiněným na Devcon, přední průmyslové konferenci zaměřené na vývoj Ethereum.

V komentář pro Bloomberg, Lim poznamenal, že aktualizace týkající se iterace Serenity Ethereum – nová verze Ethereum navržená na podporu masivního přijetí kvůli řešení škálování – a odhalení nových aplikací na blockchainu pravděpodobně poskytly býkům důvody ke koupi.

Lim také tvrdil, že v zásadě „poptávka po bitcoinech“ [začala] na trhu stoupat “. Tvrdil, že rostoucí úroveň zájmu o kryptoměnu „vycházející z rozvíjejících se tržních ekonomik“ je způsobena „nepokoji v jiných částech světa“.

Joe DiPasquale, generální ředitel společnosti BitBull Capital pro kryptoměnové hedgeové fondy, měl něco jiného. V rozhovoru pro průmyslovou publikaci CoinDesk v a Youtube rozhovor, navrhl, že nadějné komentáře od Bitwise Asset Management týkající se jeho aplikace Bitcoin ETF nadchly býky.

Jak již dříve Blockonomi uvedl, vedoucí výzkumu společnosti Bitwise, Matt Hougan, uvedl, že jeho firma je „blíže než kdy jindy“ v zajišťování toho, aby bitcoinový ETF prošel rukavicí amerického SEC.

Hougan podpořil svůj názor a podíval se na silný vývoj v oblasti kryptoměn, likvidity trhu a regulace tříd aktiv. (Aplikace ETF společnosti Bitwise byla od té doby odmítnuta komisí SEC, která tvrdí, že trh s bitcoiny může být stále náchylný k manipulaci.)

Ve snaze dále racionalizovat cenový výkyv bitcoinu se DiPasquale podíval na nedávné rozhodnutí Federálního rezervního systému ovlivňující bitcoiny. V úterý předseda Fedu Jerome Powell prohlásil, že organizace obnoví růst své bilance.

Zatímco Powell poznamenal, že se nejedná o kvantitativní uvolňování – měnová politika, kterou někteří uvedli, je klíčovým důvodem, proč je bitcoin důležitý – mnozí v bitcoinové komunitě uvedli, že toto nejnovější rozhodnutí pouze zdůrazňuje dezinflační, nesvrchovanou a decentralizovanou povahu kryptoměny.

Trh je stále silný

I když si bitcoinoví býci vydechli a ponechali BTC na 8 500 $, existuje řada analýz, které říkají, že kryptoměna může brzy pokračovat ve své tažení.

Minulý týden Bloomberg uvedl, že klíčový technický indikátor nedávno vydal „nákup“ za bitcoiny. Indikátor globální síly GTI, „měřítko pohybů postupných závěrečných cen směrem nahoru a dolů“, ve skutečnosti poprvé od doby, kdy bitcoin v polovině prosince dosáhl 3 150 $, vyslal býčí signál..

Vzhledem k historické důležitosti tohoto ukazatele může být nedávné dodržování nákupu znamením, že víceměsíční korekce bitcoinů ze 14 000 $ konečně dosáhla dna.

Indikátor bitcoinu bliká Koupit poprvé od 3150 $ Dole 2

Samostatně si Santiment všiml, že Santimentův sociální objemový indikátor „pokračoval v tichém poklesu po dosažení nedávného dvouletého minima“. BitInfo nedávno skutečně poznamenal, že používání hashtagu „Bitcoin“ kleslo na tříleté minimum poté, co vyvrcholilo počátkem tohoto roku během běhu pseudo-býka v květnu / červnu.

I když to mnozí považují za znamení toho, že bitcoiny budou jen dále klesat, dokonce o více než 40% z meziročního vrcholu 14 000 USD, Santiment tvrdí, že to lze interpretovat jako býčí. Firma napsala, že historicky „nízký sociální objem předcházel velkým cenovým vzestupům a býčím výkyvům a vysoký sociální objem byl [a] docela spolehlivým špičkovým ukazatelem.“

#Bitcoin $ BTCSociální objem pokračuje v tichém poklesu poté, co dosáhl svého nedávného dvouletého minima. Historicky nízký sociální objem předcházel velkým cenovým vzestupům a býčím běhům a vysoký sociální objem byl jako spolehlivý indikátor poměrně spolehlivý.. https://t.co/4kl8hsb9Pk pic.twitter.com/z84qpJpk79

– Santiment (@santimentfeed) 8. října 2019

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me