BTC Billionaire: Massive Bitcoin Send has Crypto Space Whale Watching

Bitcoinová velryba

Masivní bitcoinová transakce v hodnotě přes 1 miliardu USD USD v době odeslání má mnoho zúčastněných stran ve sledování velryb kryptoekonomie.

Dávková transakce – která zaznamenala přesun 94504 bitcoinů ze série neznámých adres do jiné neznámé peněženky – byla odeslána v časných ranních hodinách 6. září, poté se pozornost rychle rozšířila kvůli naprosté velikosti odeslání.

Bitcoinová velryba

Samozřejmě to není sotva poprvé, co se generovalo buzz přes obrovský pohyb BTC. Ale častěji je známo, že tyto pohyby pocházejí z populárních burz kryptoměn, které se pohybují kolem svých vlastních pochopitelně velkých fondů, protože webové stránky blokových průzkumníků identifikují a sledují mnoho z největších adres burz..

&# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; &# 128680; 94 504 # BTC (1 018 147 922 USD) převedeno z neznámé peněženky do neznámé peněženky

TX: https://t.co/VWb8slswa8

– Whale Alert (@whale_alert) 6. září 2019

Díky tomu je transakce ze 6. září pozoruhodná, protože tento trend potlačuje: pochází z řady neznámých adres a skončila na jiné neznámé adrese (37XuVSEpWW4trkfmvWzegTHQt7BdktSKU).

Známý neznámý: Bakkt, jsi to ty?

Účel transakce je v současné době nejasný díky pseudoanonymitě bitcoinového blockchainu.

Někteří však spekulovali, že by velká částka BTC mohla souviset s nárůstem burzy kryptoměn Bakkt, která je podporována majiteli a provozovateli newyorské burzy Intercontinental Exchange (ICE). Bakkt zejména 6. září otevřel vklady a výběry BTC ve svém depozitním skladu Bakkt Warehouse.

Dnes se náš sklad otevírá pro vklady a výběry bitcoinů zákazníků, když se připravujeme na bitcoinový den Bakkt denně & Měsíční futures, spuštění 23. září

Dostupnost fyzického doručování přináší větší flexibilitu při řízení expozice bitcoinů

– Bakkt (@Bakkt) 6. září 2019

Bakkt by tedy měl zdroje a důvody, které by mohly být spojeny s tak velkým množstvím bitcoinů. Krátce po zveřejnění informací od společnosti nebo definitivnějších nálezů z davů se zdá být zapojení Bakktu prozatím silným spekulativním odhadem.

Stále zbývá zjistit, zda odpovědná strana nebo odpovědné strany učiní jakékoli přímé zveřejnění, za předpokladu, že účetní jednotka je koneckonců směna. Například maltský gigant na burze kryptoměn Binance ohlásil v minulosti velké bitcoinové transakce, ale nejde o konvenční praxi.

&# 128064; https://t.co/cnQePwcOZd

– Binance (@binance) 17. června 2019

Zvětšení transakce 94 504 BTC je také pozoruhodné v mnohem obecnějším smyslu, Bakkt nebo ne: související částka představuje 0,45 procent z 21 milionů bitcoinů, které budou kdy vytvořeny. Jak je to se stohováním satelitů?

V návaznosti na transakci pozorovatelé zaznamenali, že odesílatel zaplatil bitcoiny v hodnotě pouze 700 $, aby přesunul tak velké množství peněz. Jiní ještě poukázali na to, že „velryba“ mohla přesunout stejnou částku a zaplatit na poplatcích podstatně méně než 700 $.

Nick Szabo říká Pokušení osudu Tx

Průkopník kryptoměny a inteligentních kontraktů Nick Szabo později na Twitteru zdůraznil, že přesunutí tak velkého množství mincí najednou ukázalo, že odesílatel pravděpodobně měl dostatek zdrojů k zahájení dlouhé 51 procentní útočné kampaně proti bitcoinovému blockchainu.

Jinými slovy, odesílatel by mohl bojovat, aby alespoň 50 000 bitcoinů vrátil zpět svou kontrolu, alespoň teoreticky.

Taková důvěra v bitcoiny je skvělá, ale 94 500 BTC tx láká osud. Pokud příjemce dokáže vydělat tolik na obrácení tx, může si dovolit vést 51% útok po dobu delší než 40 dní. Velké, pokud & velmi viditelné, ale bezpečnost zde závisí více na důvěře & méně na samotném protokolu. https://t.co/KQjH8RiAck

– Nick Szabo &# 128273; (@ NickSzabo4) 6. září 2019

V následném příspěvku Szabo tvrdil, že transakce se pravděpodobně děje v rámci jedné organizace a že interní systém správy klíčů odesílatele je spíše přímou zárukou ochrany příslušných fondů:

„Pokud se jedná o interní organizaci, i když to neznamená, že je bez rizika (ve skutečnosti může být riskantní pouze důvěryhodnost zaměstnanců ve vazbě), jejich klíčový management & další interní kontroly, ne surová obtížnost obrácení BTC tx, je jejich hlavní ochranou pro tak velké množství. “

Jiní ve vesmíru viděli, jak Szaboovy poznámky naznačují, proč mohou být blockchainy typu proof-of-work, jako je bitcoin, praktické, ale nakonec nejisté. Například zakladatel Gnosis Martin Köppelmann vzal komentáře jako příležitost veřejně předpovědět, že významné blokové reorganizace bitcoinů nejsou daleko na obzoru.

“Globální vrstva osídlení nebude používat nejistý válečný zajatec,” řekl Köppelmann.

Moje předpověď je, že uvidíme >6 bloků v příštích 3 letech.

Globální vrstva vypořádání nebude používat nezabezpečený POW. https://t.co/FxMM9v2aN2

– Martin Köppelmann (@koeppelmann) 6. září 2019

Existuje tedy spousta intrik, nejistoty a debaty. Jen další typický den v ekosystému kryptoměny, správně?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me