Bitcoinový příběh posiluje jako „falešné“ zlaté spready

Kryptoměna a zlato

Bitcoin se v průběhu let nazýval mnoha věcmi. Jeden z jeho nejnovějších titulů je „zabiják zlata“.

V tomto případě společnost Grayscale Investments na začátku letošního roku představila reklamní kampaň, která vyzvala investory, aby „upustili zlato, nakoupili bitcoiny“, která se soustředila na to, jak je drahý kov v dnešní moderní ekonomice spíše neefektivní a zastaralý.

Kryptoměna a zlato

Mnoho zlatých brouků se samozřejmě tomuto sentimentu zasmálo jako čisté šílenství. Ale příběh „Bitcoin bije zlato“ se nedávno prosadil, protože zprávy odhalily, že trh se zlatem má určité problémy.

Bitcoin je zásadně silnější než zlato?

Zlaté cihly se zdají dostatečně jednoduché. Jsou to velké, oranžově zbarvené a vyrazené kovové desky, které váží tunu na svou velikost.

Navzdory tomu je lze předstírat. Přední analytik kryptoměny „PlanB“ nedávno upozornil k příběhu, který odhalil, že padělané zlaté cihly, které jsou zdobeny „oficiálními“ značkami velkých rafinérií a mincoven, kolují po trzích po celém světě.

#bitcoin opravuje tohttps://t.co/I7cH6tYPG2

– PlanB (@ 100trillionUSD) 21. října 2019

Jistě, zlato samo o sobě není falešné (zlato v těchto „falešných“ pruzích je stále tvořeno atomy s atomovým číslem 79), ale tyto příběhy stále ukazují, že v kovovém prutu existují díry, pokud jde o ověření co je legitimní a co ne.

Nejedná se o jedinou nedávnou novinku, která potvrdila myšlenku, že bitcoin může být lepší než zlato. Podle předchozích zpráv z Blockonomi NASA na začátku tohoto roku zjistila, že asteroid nazvaný „Pysche 16“ je až po okraj naplněn zlatem, platinou, železem a niklem.

Jednotlivci, jako je Scott Moore z EuroSun Mining, odhadovali, že různé kovy na asteroidu by byly oceněny na více než 8 000 $ kvadrillion, pokud by byly těženy v celém rozsahu, což je hodnota kovu, která je více než hodnota světového kapitálu v souhrnu. Blázen, já vím.

Krátce řečeno, zlato není tak vzácné, jak si myslíme.

Bitcoin je naopak algoritmicky vzácný. Kryptoměna má ve skutečnosti zásobovací strop ve výši 21 milionů, kterého bude podle současných odhadů dosaženo do roku 2140.

A co víc, na rozdíl od zlata lze dodávku bitcoinu předpovědět na odpališti, abych tak řekl, roky dopředu a je zcela transparentní – něco, o čem mohou chyby zlata tvrdit, že to nemohou udělat, protože předpovídají nabídku aktiva nebo vědí, kolik je v oběhu s přesná přesnost je téměř nemožná.

Nebije zlato … Přesto

Jistě, bitcoin může být dobrý jako alternativa k úložišti hodnotových vlastností zlata na základní úrovni, ale ve skutečnosti funguje jako zajištění?

V tuto chvíli opravdu ne.

Na začátku srpna, kdy si USA a Čína vyměňovaly masivní obchodní a celní rány týkající se obchodní plivat, se objevil podivný tržní trend. Data z Huobi přepážkové obchodní oddělení, o kterém je všeobecně známo, že je primárně využíváno čínskými investory z pevniny, ukázalo, že Tether (USDT) obchodoval s téměř 1,3% slevou.

Bitcoin, podle čínského investora v oblasti kryptoměny Dovey Wan, také obchodoval se slevou v Číně současně.

Tether se nyní v Číně obchoduje za poměrně širokou zápornou prémii, stejně jako bitcoiny

řekni mi více „Bitcoin je pro čínskou teorii bezpečným nebem“

&# 128064;&# 128064;&# 128064;

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 9. srpna 2019

Jistě, 1,3% sleva – která činila kolem 150 $ za tehdy aktuální cenu bitcoinu 11 800 $ – nebyla ve velkém schématu věcí moc. Ale na trhu, kde se očekává vysoká prémie kvůli často citovanému příběhu o bezpečném přístavu, by měla být jakákoli sleva považována za docela šokující.

Jak zdůraznil Larry Cermak, vedoucí výzkumu The Block, „[to je důkaz], že čínští investoři, kteří byli ovlivněni devalvací čínského jüanu z minulého týdne [která byla výsledkem eskalace obchodní války], nejsou ti, kteří kupují bitcoiny. “

V některých souvislostech se zlato během té doby shromáždilo – a shromáždilo tvrdě – a začátkem září dosáhlo víceletého maxima 1 555 USD, částečně kvůli zprávám, že světové centrální banky, včetně Čínské lidové banky, začaly hromadit slitky zlata v očekávání oslabení amerického dolaru.

To vše považováno za nazývání bitcoinu bezpečnou hrou, která je lepší než zlato, může být trochu krátkozraké … alespoň prozatím.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me