Bitcoin Hash Rate vyskočí 10 milionů TH / s za jediný den

Bitcoin Hash Rate

I přes nedávno kolísající ceny bitcoinů zaznamenala síťová hash rychlost těžby bitcoinů a náhlý masivní skok za poslední dva dny. Díky tomuto nárůstu je neuvěřitelných 62 milionů terahashes za sekundu. Jen dva dny před tím síť zaznamenala hashovací rychlost něco málo přes 45 milionů terahashes. To naznačuje, že i když se ceny bitcoinů ještě musí zotavit, o těžbu digitálních aktiv je určitě velký zájem.

Bitcoin Hash Rate

Bitcoin podle čísel

Abychom získali kontext, jak významné je toto zvýšení hodnoty hash, musíme se ohlédnout za nedávnými trendy hash rate.

Za posledních šest měsíců zaznamenala bitcoinová síť relativně stabilní nárůst hashovací rychlosti. 1. března letošního roku dosáhla hašovací rychlost 23,3 milionu terahashes za sekundu. Do června se tento počet zvýšil na téměř 43 milionů terahashes za sekundu.

Co je Hash Rate?

Přečtěte si také: Co je to hash rate?

Tato sazba zůstala do 28. července poněkud stabilní, přičemž hashovací rychlost se zvýšila na průměrně více než 50 milionů terahashes za sekundu. Touto sazbou zůstalo zhruba posledních 30 dní. To je samozřejmě až do posledního výbuchu rychlosti těžby před dvěma dny.

Co to znamená pro bitcoin? Přestože nelze vyvodit konkrétní závěry pouze na základě těchto informací, stále existuje řada vysoce pravděpodobných tvrzení.

Možnost první – nová velká těžební farma

Jedním zjevným závěrem, který lze z tohoto náhlého nárůstu vyvodit, je, že velká těžební operace se někde právě připojila. Pokud můžeme připsat veškerý nedávný růst jedinému těžebnímu zařízení, které se připojí k internetu, znamenalo by to, že nové zařízení (pokud existuje) představuje překvapivě velkých 10 milionů terahashes za sekundu nebo více.

Pokud předpokládáme, že toto zvýšení hashovací rychlosti je způsobeno růstem nové těžební farmy, je nejpravděpodobnější, že používali nejnovější bitmain nebo ekvivalentní těžební hardware. S každým taktováním S9i na 14,5 terahashes za sekundu, aby bylo možné dosáhnout 10 milionů terahashes za sekundu, by takové hypotetické těžební zařízení muselo mít překvapivých 690 000 zařízení S9i nebo ekvivalent.

Možnost Two – Bitmain začala testovat S11

Dlouho se říkalo, že Bitmain brzy vydá své příští generace zařízení na těžbu bitcoinů známé jako S11.

Pokud předpokládáme, že rozdíl v rychlosti mezi S7 a S9 bude srovnatelný s upgradem mezi S9 a S11, pak je zcela možné, že by S11 měl trojnásobek hash rychlosti jako současný S9. S7 měl hašovací rychlost pod 5 terahashes za sekundu a S9 má ve své poslední inkarnaci 14,5. Jinými slovy, pokud bude tento trend pokračovat, S11 vyprodukuje přibližně 45 terahashes za sekundu.

Bitmain

Přečtěte si také: Co je Bitmain?

Je známo, že společnost Bitmain provozuje svá vlastní zařízení za účelem zisku dlouho předtím, než je kdykoli prodala na otevřeném trhu. To bylo prokázáno nedávnou tvrdou vidličkou Monero, která byla provedena, aby se zabránilo zařízením ASIC v těžbě měny ochrany osobních údajů. Jakmile byla vidlice dokončena, hash rychlost výrazně poklesla a to takovým způsobem, že to naznačovalo, že zařízení ASIC fungují v síti po nějakou dobu, než Bitmain dokonce ohlásí své vlastní zařízení.

Stručně řečeno, špička může být způsobena tím, že společnost Bitmain nebo jiný výrobce ASIC testuje úplnou produkci špičkových zařízení.

Možnost tři – zahajují se nové těžební farmy, staré se vracejí online

Jedním z hlavních problémů, ke kterým dochází při poklesu cen bitcoinů, je také pokles ziskovosti těžby. I ta nejefektivněji navržená těžební operace v průmyslovém měřítku má své náklady, jako je elektřina, pracovní síla, nemovitosti (jako sklady a správa energie) a jakýkoli další počet výdajů. Pokud tedy cena příliš poklesne a obtížnost těžby je příliš vysoká, mohou těžební farmy ve skutečnosti přijít o peníze provozem.

To lze také říci o jednotlivých nebo malých těžařích. I oni se mohli rozhodnout jednoduše zastavit těžbu, když to již není ziskové, a začít znovu těžit, jakmile se ceny zlepší.

A tak si z našeho třetího možného důvodu nárůstu myslíme, že by to mohla být kombinace obou starých dolů, které se vracejí online kvůli nedávnému zvýšení ceny, nebo to mohou být nové doly, které se připojí online. Existuje dokonce šance, že Bitmain nyní testuje S11 současně a všechny tyto tři faktory dohromady způsobily náhlý a výbušný růst hash rychlosti sítě.

Závěrečné myšlenky

Je důležité si uvědomit, že v tuto chvíli můžeme jen spekulovat o tom, co způsobuje zvýšení hashovací rychlosti. Bez ohledu na to, co to způsobuje, naznačuje, že spousta peněz směřuje k těžbě bitcoinů. To je v mnoha ohledech býčí signál a mohlo by to pomoci zvýšit ceny, protože důvěra v kryptoměnovou elektrárnu známou jako bitcoin se začne zotavovat.

Je také jistota, že Bitmain vyvíjí hardware nové generace a že se s největší pravděpodobností bude jmenovat „S11“ v souladu s jejich trendem pojmenování. Bitmain dosud oficiálně neučinil žádná prohlášení ohledně zařízení pro těžbu bitcoinů nové generace kromě aktuálně dostupného S9eye.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me