Nejstarší egyptská banka využívá řešení převodu peněz

Novinky Ripple XRP

Egyptská národní banka, největší vládní bankovní instituce v Egyptě, oznámila podepsání dohody o spolupráci s vývojovým velitelem blockchainu Ripple. Obě strany věří, že dohoda usnadní růst egyptského trhu remitencí.

Ripple expanduje do severní Afriky

Podle zpráv z místního zpravodajství Youm7, egyptská národní banka (NBE) oznámila partnerství s vývojářem blockchainu Ripple za účelem podpory efektivních transakčních kanálů pro peněžní převody. NBE se nyní stala první bankovní institucí v zemi, která přijala technologii blockchain.

V komentáři k dohodě o spolupráci podepsané s Ripple poznamenal předseda NBE Hisham Okasha, že:

„Provádění této dohody přidá nový a důležitý přítok pro přijímání plateb od korespondentů pod názvem Ripple Net, který je první svého druhu mezi egyptskými bankami, a to v rámci role národní banky Egypta. na podporu rozvoje práce remitencí získaných z různých zemí světa, zejména z oblasti Perského zálivu. “

Okasha dále uvedl, že dohoda NBE s vývojářem blockchainu je v souladu s jednotnými mezinárodními standardy pro převody peněz a řízením vzájemných převodů mezi bankami a mezinárodními finančními institucemi.

Dalia El-Baz, místopředsedkyně NBE, zdůraznila, že blockchainová síť společnosti Ripple v současné době poskytuje služby více než 300 bankám a finančním institucím v několika regionech po celém světě. Dohoda NBE s blockchainovým monstrem je strategickým krokem k rozšíření přítomnosti banky na globálním trhu remitencí.

El-Baz také věří, že připojení k blockchainové síti umožní egyptské bance rozšířit přístup na nové trhy, podpořit lepší řízení likvidity a zvýšit její výnosy v cizí měně.

Podle údajů Světové banky se očekává, že globální remitenční trh dosáhne v roce 2020 hodnoty 597 miliard USD, pokud jde o celkovou hodnotu transakce. Odhaduje se, že egyptský trh remitencí dosáhne do konce roku 2023 celkové hodnoty transakcí v hodnotě 20,5 miliard USD a tato země se také v roce 2019 umístila na pátém místě s nejvyššími převody peněz na světě, podle údajů Ken Research.

Návrh smazatelných účtů XRP způsobuje míchání

Stejně jako v době tisku není jasné, zda NBE bude nebo nebude uvažovat o přijetí nativního blockchainového kryptoměny Ripple XRP v rámci svých plateb a finančních institučních služeb.

V dalších novinkách souvisejících s Ripple blockchainový behemoth oznámil, že komunita XRPL navrhla změny rámce hlavní knihy XRP. Vývojář blockchainu odhalil novou navrhovanou funkci prostřednictvím tiskové zprávy na svém webu. Výňatek z tiskové zprávy zní:

“Dnes je jednou z nových funkcí navrhovaných v procesu změn Vymazatelné účty a čeká na získání a udržení 80% supermajority, než se aktivuje.” Tato funkce umožňuje odstranit účty XRPL z hlavní knihy a obnovit většinu rezervy uzamčené v účtech pro prevenci spamu. “

Proces pozměňovacího návrhu nastiňuje sadu změn kódu, která umožní nové funkci spustit v hlavní knize XRP jako aktualizovanou verzi a uživatelé pak dostanou dva týdny na to, aby se podělili o své recenze. Pokud novela bude mít během dvoutýdenního cyklu 80% podporu potřebnou pro implementaci, aktualizace bude plně povolena a uživatelé s opačným názorem budou blokováni.

V prosinci 2019 blockchainový monstrum vyzvedl obrovské kolo financování ve výši 200 milionů dolarů za sérii C vedené společností Tetragon Investment, jak uvádí Blockonomi. Po kole financování Ripple tvrdil, že nyní má tržní hodnotu v hodnotě 10 miliard dolarů.

V červnu 2019 společnost Ripple oznámila dohodu o partnerství v hodnotě 50 milionů dolarů s gigantem Moneygram pro převody peněz s využitím technologie blockchain k usnadnění rychlejších bezchybných přeshraničních plateb.

Blockchainová firma také oznámila spolupráci s UAE Exchange a Unimoni na zřízení mezinárodních platebních koridorů v zájmu udržení konkurenceschopnosti s hlavními přeshraničními platebními portály, jako je SWIFT.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me