Ziņojums: Bitcoin Mining ietekme uz vidi ir minimāla, salīdzinot ar citām nozarēm

Bitcoin ieguves vide

Jauns Ziņot ko pagājušajā nedēļā izlaida CoinShares, liecina, ka bitcoīnu ieguve var būt daudz videi draudzīgāka, nekā mēs iepriekš gaidījām. Tas ir tāpēc, ka iepriekšējie mēģinājumi likt oglekļa dioksīda pēdas aprēķinu bitumena ieguves tīklā tikai balstījās uz datiem, kas izteica daudzus pieņēmumus par enerģijas avotiem, kas baro lielāko daļu ieguves darbību. Bet saskaņā ar CoinShares ziņojumu lielākā daļa bitcoīnu ieguves, kas šodien tiek veikta, tiek darbināta ar atjaunojamiem enerģijas avotiem.

Bitcoin ieguves vide

Debates, kas nekad nebeidzas

Viens neatlaidīgs arguments, kas sekojis bitkoīnam no sākuma, līdz pat mūsdienām, ir bēdīgi slavenās enerģijas debates. Bitcoin atbalstītāji apgalvo, ka, tā kā Bitcoin nav uzņēmums, tas nenodarbina darbiniekus, neveido biroju ēkas un nemaksā par starptautiskiem komandējumiem, bitcoīns sniedz finanšu pakalpojumus visai pasaulei bez izšķērdīgiem bankas izdevumiem, kas piedāvā mazāk pakalpojumu nekā bitcoin. No otras puses, Bitcoin iznīcinātāji ātri norāda uz kalnrūpniecības mehānismu, ko izmanto Bitcoin, kas neizbēgami noved pie hash rate kara, kas stimulē liela mēroga kalnračus sadedzināt pēc iespējas vairāk elektrības, kamēr viņi vajā. nākamā bloka atlīdzība.

Šis jaunais ziņojums neapšauba elektroenerģijas daudzumu, ko patērē liela apjoma Bitcoin kalnrači. Tā vietā tas sniedz saprātīgu aprēķinu, pamatojoties uz to, kur atrodas lielākā daļa pasaules masveida mīnu un no kurienes šie reģioni iegūst savu spēku.

Futūristiskais Sičuaņa

Sičuaņas provincē ir mājvieta lielākajai daļai visu Ķīnā bāzēto bitcoin ieguves darbību. Province joprojām tiek uzskatīta par pietiekami mazattīstītu salīdzinājumā ar Ķīnas augsto tehnoloģiju piekrastes pilsētām, piemēram, Pekinu, Šanhaju un Šeņdženu. Tomēr province, kas bieži ir slavena ar savu pikanto virtuvi, ir arī mājvieta pieaugošajai atjaunojamās enerģijas kustībai.

Saskaņā ar Wikipedia teikto, Sičuaņas provincē ir plānots vai pašlaik tiek būvēts vairāk nekā 50 hidroelektriskās enerģijas avoti papildus apmēram desmitiem, kas jau darbojas. Jāatzīst, ka reģionā ir nedaudz ogļu spēkstaciju, taču to skaits ir bāls, salīdzinot ar milzīgo hidroelektrostaciju projektu daudzumu, kas jau darbojas vai tuvākajos gados būs tiešsaistē..

Lai gan var būt grūti iegūt precīzus datus par Ķīnas energosistēmām, ir diezgan grūti noslēpt kaut ko tik lielu kā hidroelektrostaciju. Un otrādi, būtu grūti apgalvot, ka šāda spēkstacija pastāv, ja tādas nav, jo tas būtu skaidri redzams no satelīta. Tas liek domāt, ka hidroelektrostaciju skaits Sičuaņas provincē ir vismaz ļoti precīzs, ja ne pilnīgi precīzs.

Ko tad tas viss nozīmē? Vienkārši sakot, tas nozīmē, ka lielākā daļa bitkoīnu ieguves, kas notiek Ķīnā, notiek apgabalos, kurus darbina atjaunojamā enerģija.

Rietumu virzienā

Ne visa atjaunojamās enerģijas izaugsme notiek Ķīnā. Gluži pretēji, ziņojums liecina, ka lielākā daļa kalnrūpniecības darbību, kas atrodas Ķīnā, vai nu iepako un pārceļas uz citām valstīm, vai arī vairs neveic ieguldījumus Ķīnas infrastruktūrā. Iemesls tam ir tāpēc, ka citās rietumu valstīs ir daudz labvēlīgāki apstākļi gan finansiāli, gan no regulējuma viedokļa.

Viens populārs galamērķis jaunām ieguves darbībām ir Vašingtonas štata centrālajā un austrumu daļā. Tiek ziņots, ka viens no lielākajiem bitcoīnu ieguvējiem no Ķīnas Bitmains tur ir izveidojis iekārtas, kas izmantos zemo elektrības izmaksu priekšrocības. Šī elektrība atkal tiek iegūta galvenokārt no hidroelektroenerģijas avotiem, kuru valstī ir daudz.

Papildus kalnrūpniecības mašīnu tiešai darbināšanai ir jācīnās ar atkritumu siltumu. Kalnrūpniecības ierīces izspiež tonnas karsta gaisa, kas jāizvada no lielām iekārtām līdzīgi tam, kā darbojas Google datu centrs. Šī iemesla dēļ kalnračus vēl vairāk mudina ierīkot veikalu dabiski aukstās vietās, lai būtu daudz mazāk jāražo auksts gaiss, lai mašīnas darbotos pareizi. Šāda veida dabiskā gaisa kondicionētāja izmantošana ievērojami samazina enerģijas patēriņu.

Pēdējās domas

Maz ticams, ka šīs enerģētikas debates drīz beigsies. Pat ja kriptonauda spētu pilnībā aizstāt visu pasaules ekonomiku, tai vienmēr būtu savi nelabvēlīgie faktori. Šie nelabvēļi nāks klajā ar jebkādu iemeslu pateikt, kāpēc bitcoin un citas kriptovalūtas ir sliktas. Ar šādiem ziņojumiem kriptovalūtas atbalstītājiem ir vairāk munīcijas, ar kuru palīdzību viņi var aizstāvēt sev vēlamos līdzekļus bagātības pārsūtīšanai un glabāšanai.

Lai gan atjaunojamie enerģijas avoti nav bez sekām, fakts, ka bitcoin raktuves var izveidot gandrīz visur, nozīmē, ka kalnračiem ir iespējas izvēlēties ne tikai visrentablākos, bet arī zaļākos enerģijas avotus, kuru tuvumā uzstādīt. Tas ir salīdzinājumā ar lielākajām bankām, kuras vēlas izveidot Volstrītu un citus finanšu centrus. Tas ierobežo viņu spēju būt selektīvam attiecībā uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu, lai darbinātu savus datu centrus, biroju torņus, starptautiskos darījumu braucienus utt..

Varbūt dažos veidos bitcoin patiešām ir videi draudzīgāka valūta nekā pat pats dolārs.