ZCash zinātnieks: Es varētu ievietot policijas sētas durvis, lai izsekotu naudas atmazgāšanu
Nesen tika atklāta 2013. gada intervija, kas liek domāt, ka Zerashoin, kas ir Zcash tehnoloģija, kodā var būt “policijas aizmugure”. Intervija jau ir izdzēsta, taču to var apskatīt, izmantojot archive.org Way Back Machine. Sākotnējais raksts ar nosaukumu “Bitcoin Add-On padara jūsu virtuālos pirkumus privātus” parādījās jaunajā zinātniekā 2013. gada martā. Rakstā komentārus sniedza Džona Hopkinsa pētnieks Mets Grīns. Pašlaik viņš ir iekļauts Zcash projekta zinātnieka sarakstā. Rakstu atguva čivināt lietotājs “rūc“.
Zcash nepatikšanas ir daudz
Zcash ir privātuma kriptonauda, kas vienmēr ir saskārusies ar vairākām pretrunām. Ir tādi jautājumi kā tā saucamais dibinātāju nodoklis, un, protams, nopietna problēma varētu būt bēdīgi slavenā uzticamā sistēma, kurā daudzi tehniski pratēji komentētāji ir ieteikuši. Problēma ir tik nopietna, ka, izmantojot uzticamu iestatījumu, jebkurš no dibinātājiem varētu ļaut tīklā izveidot bezgalīgu daudzumu Zcash, un tas viss būtu pilnīgi nenosakāms..
Saskaņā ar 2013. gada rakstu grupa, kas salika Zerocoin (tehnoloģija, kas vēlāk tika pielāgota citās privātuma valūtās, piemēram, PIVX), sākotnēji bija iecerējusi, lai viņu tehnoloģija kļūtu par bitkoina koda papildinājumu. Tomēr, kad tas neizdevās attīstīties, komanda tā vietā izlaida savu projektu, ko mēs šodien pazīstam kā Zcash.
Iespējama aizmugurējā durvis?
Šī lapa vietnē Zerocoin + Metjū Grīns ("Zinātnieks" Zcash komandas lapā) tagad ir izdzēsts, bet internets to nekad neaizmirst.
Sākotnēji Zerocoin bija paredzēts kaut kādā veidā pievienot Bitcoin, bet tagad tas pastāv kā altcoin, kas pazīstams kā Zcash.
"Aizmugure", Grīns saka. pic.twitter.com/fvIe6jByb7
– grubles (@notgrubles) 2018. gada 27. jūnijs
Aiz sētas ideja ir tāda, ka programmatūra tiek veidota ar slepenu ieeju, kas ļautu, iespējams, valdībām, tiesībaizsardzības iestādēm vai pašas programmatūras izstrādātājiem iegūt slepenu piekļuvi sistēmai, neko nezinot. Tas ir daudz tādā pašā veidā, kā hakeris iegūtu slepenu piekļuvi sistēmai.
Tātad, ko Metjū Grīns teica intervija ar NewScientist? Viņš teica, ka viņš pats un viņa komanda nav ieinteresēti “atvieglot noziedzīgu darbību ar Zerocoin” un ka “nulles monēta sniegtu jums šo neticamo privātuma garantiju, tad mēs varētu pievienot dažas funkcijas, kas, piemēram, ļauj policijai spēt lai izsekotu naudas atmazgāšanu. Aizmugurējās durvis. ”
Ja šāda aizmugure būtu, tas nozīmētu būtībā vienu lietu – visas iespējamās Zcash privātuma funkcijas ir pilnīgi neefektīvas. Iespējams, ka visus tīklā jebkad veiktos darījumus vēlāk varētu publiskot vai izmantot krimināllietās.
Ja tiek pierādīts, ka šāda aizmugure pastāv (un tas līdz šim nav noticis), tad tas nozīmētu, ka potenciāli visi darījumi Zcash tīklā būtu pakļauti blokķēdes analīzei daudz tādā pašā veidā kā bitcoin šodien.
Vai Zcash ir aizmugures durvis?
Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt, un tas daudzējādā ziņā ir saistīts arī ar uzticamās iestatīšanas ideju.
Tiem, kas nezina, uzticama iestatīšana bija tad, kad Zcash 2016. gadā pirmo reizi palaida savu Genesis bloku un izveidoja atslēgu komplektu, uz kuru balstījās visi kriptogrāfijas dati, kas uztur tīklu privātu. To sauc par “uzticamu iestatīšanu”, jo tiem, kas izveidoja atslēgas, jāuzticas pašiem. Ja viņiem būtu jāglabā iestatīšanas informācijas kopija, viņi, kā minēts iepriekš, varētu radīt bezgalīgu Zcash skaitu un, iespējams, pat piekļūt citādi privātiem darījumu datiem.
Izlasiet mūsu Zcash ceļvedi
Ārpus pašas uzticamās iestatīšanas ir arī pilnīgi iespējams, ka teorētiski varētu pastāvēt aizmugure, un neviens par to nevarētu zināt. Tomēr varbūtība, ka Zcash faktiski ir sētas durvis, ir diezgan zema.
Lieta pret sētas durvīm
Padomājiet par to šādā veidā. Iedomāsimies, ka FIB ir aizmugures durvis uz Zcash. Viņi izmanto šīs sētas durvis, lai izsekotu nelikumīgu darbību un veiktu arestu. Pēc tam, kad tas nonāks tiesu sistēmā, tas parasti kļūs publiski zināms. Tas nozīmētu, ka, pat ja viņi neatzītos pie aizmugurējām durvīm, viņi atzītu, ka kaut kādā veidā varēja iegūt darījumu datus no Zcash, lai izvirzītu lietu pret viņu aizdomās turētajam. Un, protams, kad tas kļūs par sabiedrības zināšanām, sabiedrība zaudēs uzticību Zcash un, iespējams, pāries uz kaut ko citu. Tas savukārt izraisīs Zcash izmantošanas un turpmākās vērtēšanas strauju kritumu.
Paturot to prātā, tiem, kas izveidoja Zcash un guva labumu no dibinātāju nodokļa, iespējams, bija daudz monētas. Kā tāds viņi būtu diezgan neprātīgi izveidot šādas aizmugurējās durvis, jo tas devalvētu viņu pašu valūtu un tādējādi kaitētu viņu pašu kapitālam. Turklāt tā būtu nozīmīga melna zīme viņu publiskajās personās, un, iespējams, daži viņus liks vispār palikt ārpus tehnoloģiju nozares, jo viņi būtu pazīstami ar aizmugurējo durvju uzstādīšanu.
Vienīgais, kas jāņem vērā, ir tas, ka varbūt aizmugure pastāv, un sistēma kaut kur slepeni vāc visus darījumu datus no Zcash tīkla, bet tos neizmanto. Tad, iespējams, kādā brīdī nākotnē datus varētu kaut kā izmantot.
Patiesība ir tāda, ka patiesībā nevar pierādīt, vai šāda aizmugure ir vai nav. Bet fakts, ka viens no Zerocoin protokola dibinātājiem, kurš tagad strādā pie Zcash, teica, ka viņi labprāt ieliktu sētas durvis, ir vismazāk aizdomīgs.
Bet atkal šajā laikā mums ir tikai piecus gadus vecs raksts un pacelta uzacis. Nav atrasts tiešs vai konkrēts pierādījums, kas liecinātu, ka Zcash ir vai nav aizmugurējās durvis.