WithdrawDAO Contract Creator’s Edgeware (EDG) signāla iekšpusē

Ethereum

Ethereum kopienā 2. jūlijā notika neliela intriga, kad tika atklāts, ka WithdrawDAO līgums tika izmantots, lai argumentētu punktu: viedie līgumu izvietotāji, kuriem ir īpašas tiesības, ir pretrunā ar decentralizēto finanšu garu.

WithdrawDAO līgums, kas tika izveidots pēc bēdīgi slavenā DAO uzlaušanas 2016. gada jūnijā, ir palicis tiešsaistē un tam nav laika ierobežojumu, lai gan tā sākotnējais mērķis – DAO žetonu atmaksa par ēteri (ETH) – jau ir izpildīta daudzi, kas bija iesaistīti.

Ethereum

WithdrawDAO līgumu nevar atjaunināt, un tam nav tieša īpašnieka, lai gan tas ir saistīts ar kontu, kas to izvietoja. Šīs dinamikas dēļ uzacis tika paceltas 1. jūlijā, kad Blockly dibinātājs Darragh Browne pirmo reizi atklāja toreiz nezināmo līguma izvietošanas kontu bija paziņojis par Edgeware bloķēšanas punktu gandrīz 123 000 ēteru.

WithdrawDAO līguma īpašnieks (-i) Edgeware Lockdrop ir paziņojis par 122 864 ETH, potenciāli dodot viņiem tiesības uz lielu daudzumu EDG marķiera izplatīšanas

– Darragh (@dabrowne) 2019. gada 1. jūlijs

Vēl nezinot signāla kontekstu, radās spekulācijas, ka atbildīgā persona vai personas makšķerē, lai izplatītu EDG, ar Edgeware saistīto marķieri, kas tiek izplatīts bloķēšanas lodziņā, ieinteresētajām personām, kurām ir ēteris vietnē WithdrawDAO..

Tomēr šīs spekulācijas izrādījās nepareizas.

Kas ir Edgeware un kāpēc tas ir svarīgi?

Edgeware ir gudra līgumu platforma, kas tiek izstrādāta kā Parachain savietojamības protokola Polkadot izpletnis, kurš ir atbalstījis Edgeware palaišanu līdzās Commonwealth Labs.

Platformas marķieris EDG tiek izplatīts, izmantojot bloķēšanas mehānismu, kurā lietotājiem, kuri iesniedz ETH konkrētam viedajam līgumam, tiks piešķirts EDG sadalījums atkarībā no tā, cik daudz ETH tika iesniegts un cik ilgi tas tika iesniegts. Aptuveni 90 procenti marķieru tiks izplatīti publiski, pārējie tiks sadalīti starp Sadraudzības laboratorijām un Paritāti.

Tomēr papildus slēdzenei lietotāji var arī “signalizēt” savam ēterim, lai saņemtu EDG, bez īslaicīgas ETH bloķēšanas.

Preses laikā trīs entītijas, kas attiecīgi kontrolē vairāk nekā 70 000 ētera, katrs ir norādījis, ka piedalīsies marķējuma pilienā: atsauktDAO, Aragonu un Polkadot Multi-Sig. Konkrēti, Polkadot līgumā ir uz nenoteiktu laiku iesaldēts vairāk nekā 300 000 ETH Paritātes Multi-Sig bibliotēkas pašiznīcināšanās fiasko.

Tomēr tikai pēdējie divi signāli ir nopietni, jo tagad mēs zinām, ka WithdrawDAO signāls tika veikts, protestējot. Šis protests ir apšaubījis, vai Ethereum līgumu veidotājiem vajadzētu būt kādām īpašām privilēģijām, piemēram, iespējai signalizēt par gaisa pilieniem – piem. kā Polkadot izmanto kontu, ar kuru tika izvietots Polkadot Multi-Sig, lai signalizētu šī līguma 300 000 iesaldēto ETH vārdā.

“Īpašās tiesības … ir slikta ideja,” argumentē Niks Džonsons

Otrdien Ethereum Name Service vadošais izstrādātājs Niks Džonsons atklāja sevi kā personu, kas signalizēja WithdrawDAO vārdā.

Kad Džonsons turpināja paskaidrot pēcnāves čivināt, viņš paziņoja Edgeware slēdzenei, lai protestētu pret jēdzienu “līguma izvietotājam ir īpašas tiesības vai pilnvaras”, sakot, ka viņš nav ieinteresēts darbībā, izņemot tā izmantošanu. lai uzsvērtu, ka līgumu veidotāji nav jāuzskata par īpašniekiem.

Es signalizēju, jo uzskatīt, ka līguma izpildītājam ir īpašas tiesības vai pilnvaras, ir slikta ideja: mēs veidojam neuzticamas sistēmas, un tas nozīmē, ka nav iebūvēta “īpašnieka” jēdziena. Es gribēju izteikt šo argumentu, izmantojot skaļāko vērša ragu, kāds man bija.

– nick.eth (@nicksdjohnson) 2019. gada 2. jūlijs

Lai virzītu šo punktu vēl tālāk uz mājām, Džonsons publicēja konta privāto atslēgu, kas izveidoja WithdrawDAO, lai publiski kastrētu šī konta privilēģiju signalizēt Edgeware bloķētājam.

Es turpinu iedrošināt @HeyEdgeware un visiem pārējiem neizcelt īpašas privilēģijas līgumu veidotājiem.

– nick.eth (@nicksdjohnson) 2019. gada 2. jūlijs

Izstrādātājs noslēdza pavedienu, aicinot Edgeware komandu un ne tikai līdzīgi atteikties no līgumu radītāju piešķiršanas ar īpašām pilnvarām, pilnvarām, kuras varētu izmantot ļaunprātīgi, ja tās izmantotu bezatbildīgi..

Protams, ja viedā līguma projekts tiktu izpildīts pēc Džonsona lūguma, tad Polkadot atbalstītāji vairs nevarētu sniegt signālu Polkadot Multi-Sig 300 000 ETH vārdā.

Tas nozīmētu, ka sadarbspējas platforma nevarētu efektīvi atgūt daļu no iesaldētajiem līdzekļiem ar EDG, kas būtu izplatīta, izmantojot signalizāciju. Tomēr pagaidām nav norādes, ka Polkadot signāls tiks atgriezts atpakaļ.