Uz blokķēdes balstītas ID sistēmas varētu būt būtiskas cīņā pret uzdošanos par digitālo

Blockchain ID

Emuārā ziņa publicinterest.org pagājušajā mēnesī autors Kolins P. Klārks izklāstīja, kā privāti izveidotas un publiski pieejamas tehnoloģijas varētu novest pie tā, ka nelielai personu grupai ir kāda nopietna vara sajaukt pasauli, kā mēs to zinām. Starp rakstā uzskaitītajām tehnoloģijām ir bezpilota lidaparāti, mākslīgas balsis (ieskaitot slavenību vai valsts amatpersonu uzdotos) un, protams, kriptonauda. Bet vai ir kāds veids, kā blokķēdi varētu izmantot cīņai pret haosu, nevis vienkārši tajā piedalīties?

Blockchain ID

Haoss pēc numuriem

Iedomāsimies kaut ko. Cilvēks, kurš ir iesaistīts starptautiskā biznesa strīdā, nolemj kādu rītu izlaist skriešanu. Šis vīrietis, sauksim viņu par Džo, izjauca daudzas Krievijas biznesa intereses un viņiem izmaksāja daudzus miljonus. Rezultātā viņi vēlas atriebties. Tā vietā, lai darītu vecmodīgi, pieņemot darbā hitmanu, šai mīklai var būt dīvains, melnam spogulim līdzīgs tehnoloģisks risinājums.

Lai gan tas nav tik precīzi teikts, Sabiedrības interešu raksts liek domāt, ka, iespējams, privāti kontrolētu lidojošu bezpilota lidaparātu armiju varētu izvietot, izmantojot anonīmus interneta savienojumus un izmēģināt ar ļaunprātīgu AI. Tad šie bezpilota lidaparāti, ja tie ir atbilstoši aprīkoti ar, piemēram, griezējinstrumentiem, varētu lidot barā un mērķēt uz tādu cilvēku kā Džo.

Tas ir viens no veidiem, kā tehnoloģija var radīt haosu individuālā vai mazā mērogā, bet kā ar haosu globālā mērogā?

Viltus identitātes

Kā nesen parādīja vairākas universitātes pētniecības grupas, piemēram, Vašingtonas universitāte, arvien vairāk kļūst iespējams izveidot pārliecinošu viltus labi pazīstamas balss attēlojumu. Viena grupa pat varēja uzņemt diezgan ticamu video par bijušo digitālo Pres. Obama saka gandrīz visu, ko viņi gribēja, lai viņš saka. Sistēma izmantoja mašīnmācīšanos, lai radītu skaņas un attēlus, kas varētu apmānīt ikdienišķu novērotāju. Šādas tehnoloģijas neizbēgami kļūs vēl reālākas un līdz ar to daudz grūtāk atšķiramas.

Tad iedomājieties, ja dažādi pasaules līderi pēkšņi pieceltos un paziņotu viens otram karu virknē publisku paziņojumu. Bet sabiedrībai nemanot, visi šie paziņojumi varētu nākt no viena hakera, kurš nevēlas neko vairāk kā sagādāt nepatikšanas.

Ir viegli saprast, ka, ja indivīds, izmantojot patērētāja līmeņa aparatūru, var droši viltot gandrīz jebkura cilvēka runu un līdzību, būtu jāveic nozīmīgi pasākumi, lai mazinātu bailes un palīdzētu sabiedrībai saprast, kas ir reāls un kas ne..

Blockchain Fix

Sabiedrības interešu rakstā ir atzīmēts, kā kriptonauda tiek izmantota terorisma finansēšanai, piemēram, grupām, kas atrodas Indonēzijā. Bet mēs domājam, ka blokķēdes tehnoloģijai būs vēl kritiskāka loma globālās stabilitātes nodrošināšanā.

Viena tendence bloku ķēdes telpā ir ideja par digitālajiem ID, kuru pamatā ir bloku ķēde. Būtībā persona vai grupa izveido vai reģistrē ID ID blokķēdē un saņem šim ID privātu atslēgu. Daudzos veidos tas darbojas tāpat kā seifs. Turpmāk tikai persona vai grupa, kas kontrolē atslēgu, var izmantot ID, lai pierādītu, bet tas tiešām ir viņi.

Blockchain personīgā identitāte

Lasīt: Personīgo identitāšu ievietošana blokķēdē

Ir izveidoti un darbojas daži projekti, kas izmanto šāda veida dizainu. Viens piemērs ir Civic, kurā lietotājs var lejupielādēt mobilo lietotni un izmantot QR kodus, lai identificētu sevi. Kad viņi ir pieteikušies lietotnē, piemēram, izmantojot īkšķa nospiedumu, viņi var skenēt kodu vai likt kādam skenēt kodu, lai pārbaudītu viņu identitāti, kas tiek dublēta vietnē Civic.

Vēl viens uzņēmums, kura mērķis ir atrisināt ID problēmu, ir SelfKey – pašsuverēna identitātes sistēma, kuras pamatā ir blokķēde un kuras mērķis ir nodrošināt lietotājiem digitālās identitātes kontroli un pārvaldību..

Pašatslēga

Izlasiet mūsu SelfKey ceļvedi

Citi spēlētāji ir ieradušies, ieskaitot dažus bloku ķēdes pamatus, kas pāriet uz funkcijas pievienošanu savā sistēmā. Nesen DigiByte izstrādā funkciju, kuru viņi izsauc Digi-ID kas nodrošinās konkurējošu digitālā ID pakalpojumu, izmantojot viņu blokķēdi.

Kā tas darbotos?

Pieņemsim, ka pēc 10 gadiem šāda veida uzdošanās programmatūra ir visuresoša un viegli uzstādāma. Lai cīnītos pret to, viens no risinājumiem varētu būt tas, ka sabiedriskie darbinieki sasaista savus digitālos pirkstu nospiedumus ar katru paziņojumu, ko viņi izdod. Piemēram, tāda platforma kā Twitter varētu pēc izvēles iegult darījuma ID katrā publikācijā, kuru publicē sabiedrība.

Piemēram, katru reizi, kad kāds, piemēram, Donalds Tramps, ievieto čivināt, programmatūra varētu automātiski izveidot jaunu darījumu par blokķēdi, sasaistot Trampa kunga oficiālo ID ar atvērtu un pārbaudāmu bloku ķēdes ierakstu. Ja kāds cits mēģina uzdoties par prezidentu vai pat izdodas piekļūt kontam, bet ne verifikācijas programmatūrai, būtu ļoti viegli saprast, ka tas bija krāpniecisks.

Video paziņojuma gadījumā videoklipam ar laika zīmogu varētu pievienot līdzīgu uz darījumu balstītu ID tagu. Iespējams, ka tiks izslaukta cita informācija, taču mēs varam paredzēt, ka šādas digitālās ID sistēmas ātri kļūs par kritisku publiskā diskursa daļu.

Un, protams, digitālie ID varētu kļūt ļoti noderīgi, cīnoties ar tādām mūsdienu problēmām kā ID zādzība. Tas ir tāpēc, ka, izmantojot digitālo sistēmu, ikviens var pārbaudīt savu identitāti, neizdodot savu privāto atslēgu. Piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs tiek uzskatīts, ka, piesakoties darbam vai mājoklim, tiek piešķirts sociālās apdrošināšanas numurs. Diemžēl personas sociālā nodrošinājuma numura iegūšana ir vienāda ar to, ka vienlaikus ir gan publiskā, gan privātā atslēga. Pāreja uz kriptogrāfiski drošu sistēmu var būtiski mainīt šāda veida noziegumu raksturu.