Tiesa pārņem kontroli pār USD 21 miljonu strīdā starp banku un QuadrigaCX biržu

QuadrigaCX apskats

Tiesnesis ir nolēmis, ka USD 21,6 miljoni, kas bija pamatā strīdam starp Kanādas banku un kriptogrāfijas valūtas maiņu, tiks nodoti Ontario Augstākajai tiesai, norāda tiesas dokuments. QuadrigaCX, lielākā kriptogrāfijas valūtas maiņas vieta Kanādā, kurai bija piekļuve 21,6 miljoniem ASV dolāru, kas tika glabāti uzņēmējdarbības kontā, un Kanādas Imperiālā komercbanka (CIBC) to noraidīja 2018. gada janvārī. Banka iesaldēja arī maksājumu apstrādātāja Custodian Inc. aptuveni tas pats.

QuadrigaCX apskats

Īpašumtiesības uz fondiem

Pagājušā gada decembrī CIBC ziņoja, ka Custodian Inc. kontos bija vērojama strauja aktivitāte, un laikā no 2017. gada 4. decembra līdz 2018. gada 20. februārim 388 personas iemaksāja 51,8 miljonus ASV dolāru. Daļa naudas galu galā tika izņemta, atstājot aptuveni 21,6 miljonus ASV dolāru..

Ziņojumi The Globe and Pasts atklāja, ka CIBC iesaldēja kontus, jo banka nevarēja noskaidrot līdzekļu patiesos īpašniekus, pirms pieprasīja, lai tiesa pagaidu laikā pārņemtu līdzekļus. Banka arī lūdza tiesu noteikt likumīgos līdzekļu īpašniekus starp Custodian Inc. un kopumā 388 personām, kuras veica noguldījumus apmaiņā pret kriptovalūtu pirkšanu. Tomēr QuadrigaCX turpināja apgalvot, ka liela daļa strīdīgo līdzekļu piederēja maiņai un ka banka kļūdījās iesaldēt kādu no saviem kontiem.

Saskaņā ar tiesas dokumentu tirdzniecības platforma mudināja tiesu nepiekāpties bankas prasījumiem, norādot, ka tie nav nekas cits kā negodīgi un nepārbaudīti pieņēmumi, ka darījumi ir apšaubāmi.

QuadrigaCX uzskata, ka CIBC nolēma apzināti iesaldēt savu klientu līdzekļus. Apmaiņa arī apsūdzēja banku par dažādu un nelikumīgu līdzekļu meklēšanu, lai turpinātu pagarināt viņu iespējas turēt šos līdzekļus, vienlaikus cenšoties izdarīt darbību, kurai sākotnēji nevajadzēja notikt, lai izskatītos racionāli.

Bitcoin pieņemšana

Uzņēmums pa e-pastu informēja klientus, ka dažādas Kanādas bankas ir sadarbojušās, lai apgrūtinātu tās darbību, ierobežojot centienus piekļūt līdzekļiem, kas bija pieejami tā krājkontos. Tā apgalvoja, ka grupai bija jānovērš Bitcoin un citu kriptovalūtu ieviešana dažādos Kanādas ekonomikas dalībniekos.

Tiesas nolēmumā, kas tika pieņemts 9. novembrī, Ontario Augstākās tiesas tiesnesis Glens Hainejs apstiprināja CIBC nostāju, ka līdzekļu īpašnieki ir neskaidri. Tiesnesis lika, lai naudu būtu jāpārskaita no bankas Augstākās tiesas grāmatvedim, lai tiesa vai tiesa varētu izsekot, kam pieder nauda. Tomēr tiesnesis arī atteicās paziņot, vai bankas rīcība kontu iesaldēšanā nav bijusi pareiza.

Tiesnesis Hainey tiesas dokumentā norādīja:

“Respondenti apgalvo, ka CIBC nepareizi iesaldēja kontus. Es nevaru šajā ierakstā lemt par CIBC iespējamo atbildību par tā izdarīšanu. Attiecīgi man nebūtu piemēroti dzēst jebkādu atbildību, kas CIBC varētu būt par kontu iesaldēšanu, ja nav pierādījumu, kas apliecina, ka CIBC nav nekādas atbildības. ”

Bankas lēmums iesaldēt biržas līdzekļus nav daudz ietekmējis valūtas maiņu, jo lēmums skāra mazāk nekā 1% biržas klientu.

Džeralds Kotens, uzņēmuma QuadrigaCX izpilddirektors, e-pastā sarakstoties ar vietējo ziņu aģentūru, sacīja, ka temps, ar kādu šī lieta virzās, viņu “iepriecina” un viņš ir optimistiski noskaņots, ka lieta tiks atrisināta pirms kārtas. gadā.

Cotten arī piebilda:

“Vēl svarīgāk ir tas, ka tiesa vēl nav pieņēmusi lēmumu par to, vai CIBC rīkojās atbilstoši, iesaldējot līdzekļus. Attiecībā uz šo jautājumu mēs apsveram savus nākamos soļus. ”

Šis strīds ir visjaunākais, kad regulatori visā ASV un Kanādā šogad veica izmeklēšanu par “negodīgiem kriptovalūtas ieguldījumiem”. Ziemeļamerikas Vērtspapīru administrācijas asociācijas (NASA) uzsāktās operācijas “Cryptosweep” ietvaros maijā tika uzsāktas krietni vairāk nekā 70 izmeklēšanas, un kopš tā laika ir notikušas vēl citas izmeklēšanas..

Tenesijas Tirdzniecības un apdrošināšanas departamenta (TCDI) komisāre Džūlija Mika Makpeka paziņoja:

“Krāpnieciskas darbības, kas saistītas ar ICO, un ieguldījumi kriptovalūtās, ir liels drauds mūsu galvenās ielas investoriem. Kriptokriminalistiem ir jāzina, ka mēs esam apņēmušies aizsargāt investorus no blēdībām, kas saistītas ar šiem ieguldījumiem. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me