Tezos pieprasa investoru KYC informāciju 11 mēnešus pēc ICO beigām
Tezos pagājušajā nedēļā paziņoja, ka prasīs visiem ICO dalībniekiem pakļauties pilnīgai KYC pārbaudei. Šis paziņojums tika uztverts ar šoku, izbrīnu un riebumu, jo gandrīz pirms gada Tezos ICO beidzās. Tezos projekts kopš tā pirmsākumiem ir bijis strīdu un tiesas prāvās, un tas joprojām nav palaists savā galvenajā tīklā vai testa neto produktā. Šis paziņojums var sabojāt šī kādreiz daudzsološā kriptovalūtas projekta jau tā nomākto reputāciju.
Kas ir Tezos?
Tezos daudzējādā ziņā ir Ethereum konkurents. Tas plāno piedāvāt viedus līgumus un atbalstu decentralizētām lietojumprogrammām. Sistēma darbosies pēc likmju pierādīšanas modeļa, kurā Tezos fonds savā oficiālajā vietnē apgalvo, ka “protokolu pārvalda ieinteresētās personas.
Uzņēmums rīkoja ICO savām Tezos monētām vēl 2017. gada jūlijā. Šī ICO bija neticami veiksmīga un ienesa vairāk nekā 250 miljonus ASV dolāru vērtu Bitcoin un Ethereum. Neilgi pēc ICO beigām problēmas ātri sāka parādīties viena pēc otras.
Kaut arī sāga ir pārāk sarežģīta, lai to šeit aplūkotu, daži no galvenajiem notikumiem ietver tiesas prāvas, vadītāju atkāpšanos vai aizstāšanu, soda naudas, apsūdzības par vērtspapīru krāpšanu un aizkavētu galveno neto palaišanu, kas daudziem izraisījusi dusmas. nepacietība.
Pēc raksts kas parādījās Coin Telegraph vēl šī gada februārī, viens no Tezos līdzdibinātājiem bija apsolījis, ka viņa “nonāks negodprātīgi” un palaidīs platformu neatkarīgi no notiekošajām tiesas prāvām. Šķiet, ka tas nav noticis, jo oficiālajā vietnē ir iekļauta tikai informācija par a testa tīkla palaišana kas pats vēl nav noticis.
Visi jūsu KYC pieder mums
Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc investorus piesaista ICO, ir tāpēc, ka līdzdalība agrāk bija anonīma. Varētu dot ieguldījumu ICO un saņemt žetonus neilgi pēc tam, bez nepieciešamības veikt garlaicīgu vai dārgu, lai zinātu jūsu klienta procedūru. Daudzi ICO agrāk prasīja, lai dalībnieki atzīmētu tikai vienu rūtiņu, kurā norādīts, ka viņi nav amerikāņi vai ASV rezidenti.
Izlasiet mūsu naudas atmazgāšanas ceļvedi: Vispasaules noteikumi
Tas viss mainījās, kad ASV SEC sāka pastiprināt savu retoriku attiecībā uz SIO.
Tagad lielākajai daļai ASV bāzētu vai ASV rezidentu, kas uzņem ICO, kļūst par standarta praksi pieprasīt personu apliecinošu dokumentu iesniegšanu un pārbaudi pirms atļaujas piedalīties. Daži SIO pat iet tik tālu, ka visiem dalībniekiem neatkarīgi no dzīvesvietas vai pilsonības prasa akreditēta ieguldītāja statusu. Tas ir tāpēc, ka ir mazāk SEC noteikumu, kas tiek piemēroti tikai akreditētām investīcijām.
Kas ir nozīmīgs Tezos rīcībā, ir tas, ka viņi lūdz šos dokumentus gandrīz gadu pēc ICO pabeigšanas.
Ethereum līdzautors Vitāliks Buterins izskanēja arī Tezos oficiālajā Twitter ierakstā.
Tas šķiet atpakaļ. Kāpēc trešās puses nevar vienkārši palaist skriptu, lai skenētu BTC / ETH blokķēdes, redzētu, cik visi ieguldīja, aprēķinātu, cik daudz visiem vajadzētu saņemt XTZ, un ģenerētu ģenēzes bloku bez Tezos Co iesaistīšanās?
Tā strādāja Ethereum palaišana.
– vitalik.eth (@VitalikButerin) 2018. gada 11. jūnijs
Bez Buterīna kopienas atbildes uz paziņojumu galvenokārt bija negatīvas. Daudzi lietotāji izrādījās neapmierināti ar bezgalīgu kavēšanos un drāmām, un tagad gandrīz pēc gada visiem investoriem pieprasīt identifikācijas dokumentus daudziem no viņiem šķiet acīmredzami smieklīgi.
Un vai ASV pilsoņi tiek izslēgti no šī KYC vai kā? Jautājums Nr. 1, un jūs nevarat sniegt atbildi?
– Čārlzs Dotats (@creiddouthat) 2018. gada 10. jūnijs
Vairākiem ASV bāzētiem investoriem pietrūkst pacietības, gaidot, kamēr Tezos komentēs, vai viņi tiks ar atpakaļejošu spēku izslēgti. Šķiet, ka Tezos nav atbildējis uz jebkādām šāda veida bažām, komentāri parādījās tikai dažas stundas pirms preses laika, kas atkārtoja šīs pašas bažas.
https://twitter.com/meyou5ick/status/1006320546878054400
Citi šķiet neapmierināti ar nebeidzamajiem skandāliem un jautājumiem, ar kuriem Tezos ir saskāries.
Vai citi pabeigtie ICO darīs to pašu?
Vēl nav redzams, vai citi ICO projekti, kas vēlas palikt arvien jaunāko likumu robežās, pēc fakta arī izpildīs līdzīgas prasības pēc KYC datiem.
Sakarā ar to, kā kriptonauda ir paredzēta darbībai, ja projekts jau ir sācies, vai monētas vai žetoni jau ir izplatīti, tad, pat ja tie izvirzītu šādu pieprasījumu, tos, iespējams, neņemtu vērā. Tezos atrodas interesantā stāvoklī, jo šķiet, ka tas joprojām nav tuvu oficiālai palaišanai. Tas, un oficiālās Tezos monētas joprojām nav izlaistas. Tāpēc varētu šķist, ka fonds būtībā var turēt monētas par izpirkuma maksu, līdz ieguldītāji to izpildīs.
Diez vai mēs redzēsim vairāk projektu, kas jau iepriekš pieprasa identifikāciju, un mums tas būtu jāņem vērā, pirms izlemt iesaistīties projektā. Tomēr Tezos pēkšņi pieprasa identifikāciju pēc fakta, šķiet, tikai kā netīrs triks un kaut kas, ko sabiedrība, visticamāk, ļoti viegli nepiedos. Varbūt tikai visgrūtākie no cieto ticīgajiem varēs pateikt, ka šai rīcībai nav nekā nepareiza.