SEC: Bitcoin nav drošība, bet lielākā daļa SIO ir
Vai Bitcoin ir drošība? Kā ir ar lielāko daļu SIO šodien? Tas bija jautājums, ko CNBC uzdeva intervijā ar SEC priekšsēdētāju Jay Clayton. Intervijā priekšsēdētājs bez šaubām paziņoja, ka tādas valūtas kā bitcoin nav vērtspapīri. Tomēr potenciāli liels skaits SIO, kas tiek izmantoti starta uzņēmumu finansēšanai vai kaut kādā veidā pārstāv īpašumtiesības uzņēmumā, ļoti labi varētu būt vērtspapīri.
Kas ir Drošība?
Vērtspapīra definīcija parasti notiek apmēram šādi. Saskaņā ar Investopedia, vērtspapīrs ir “maināms, apgrozāms finanšu instruments, kam ir noteikta veida monetārā vērtība. Tas atspoguļo īpašumtiesības publiski tirgotā korporācijā (ar akciju starpniecību), kreditoru attiecības ar valdības iestādi vai korporāciju (ko pārstāv šīs iestādes obligācijas) vai tiesības uz īpašumtiesībām, ko pārstāv opcija. “
Lai iegūtu vairāk informācijas par kriptovalūtām un vērtspapīriem, lasiet mūsu rakstu par šo tēmu šeit
SEC: Bitcoin nav drošība
Izprotot vērtspapīra definīciju, ir viegli saprast, kāpēc tādas valūtas kā ASV dolārs vai eiro nav vērtspapīri. Tas ir tāpēc, ka tie neatspoguļo īpašumtiesības uzņēmumā, fondā vai kā privāta vai korporatīva parāda forma.
Ja SEC iezīmētu bitcoin par vērtspapīru, tam būtībā būtu postošas sekas pasaules tirdzniecībā, kā mēs to zinām. Bitcoin nepieder un to neveido viens uzņēmums, grupa vai emitents. Tas neatspoguļo īpašumtiesības uz neko, un tas neatspoguļo to vai pienākumus.
Ja SEC iezīmētu bitcoin par vērtspapīru, tas nozīmētu, ka viņi pat varētu uzskatīt kaut ko līdzīgu kolekcionējamiem Beanie Babies par drošību, kas, protams, būtu acīmredzami smieklīgi.
Tomēr priekšsēdētājs nebija tik draudzīgs, kad runa ir par vairāku ICO diskusijām, kuras pēdējos gados ir sākušas darboties. Ko tad viņš precīzi teica?
SEC pret ICO
CNBC pārstāvis Bobs Pisani vispirms jautāja, vai bitkoīnu vai citas kriptovalūtas SEC uzskata par vērtspapīriem. Kleitons par bitkoinu teica: “Tie ir suverēnu valūtu aizstājēji, aizstājot dolāru, jenu, eiro ar bitcoin. Šāda veida valūta nav vērtspapīrs. ”
Bet kas tiek skaitīts kā nodrošinājums? Lai atbildētu uz to, Kleitons turpināja: “Žetons, digitāls īpašums vai es dodu jums savu naudu, un jūs aiziet un veicat uzņēmējdarbību, jums ir kāda firma, kuru vēlaties dibināt … jūs zināt, ko es jums došu peļņu, vai arī jūs varat saņemt atdevi sekundārajā tirgū, pārdodot savus žetonus kādam, tas ir drošība, un mēs to regulējam. “
Pēc tam CNBC pārstāvis Bobs Pisani jautāja, vai Kleitons lielāko daļu SIO uzskata par vērtspapīriem, uz ko Kleitons atbildēja: “Pareizi”.
Tad Pisani jautā, vai Kleitons un SEC gatavojas “sniegt skaidru paziņojumu” par šo jautājumu. Uz ko Kleitons atbild: “Es ceru, ka es tikko to izdarīju. Ja tas ir vērtspapīrs, mēs to regulējam. Mēs to darījām jau ilgu laiku. ”
Pēc Kleitona domām, SEC nav pret ICO vai marķieru izmantošanu kā jēdzienu. Tā vietā viņš ieteica, ka ikvienam, kurš to vēlas, jārunā ar SEC, jāiesniedz dokumenti un jādara tas likumīgi.
SEC noteikumiem nav vajadzības mainīt
Atbildot uz jautājumu par citiem aktīviem, piemēram, Ether un Ripple’s XRP, Kleitons atteicās komentēt. Viņš teica, ka tā vietā, lai uztrauktu šo konkrēto vai citu aktīvu, “jums jājautā sev, vai es jums dodu naudu, lai finansētu jūsu uzņēmējdarbību, vai es paļaujos uz jums un jūsu kolēģiem”, lai gūtu panākumus vai gūtu peļņu.
Tad Pisani jautāja, vai ir jāmaina SEC noteikumi vai definīcijas. Tam Kleitons nepārprotami teica, ka ar ieviestajiem likumiem un definīcijām ir pietiekami. Viņš turpināja: “Mēs to darījām jau ilgu laiku, un nav jāmaina mūsu principiālā pieeja”
Pēc tam tēma pārcēlās uz to, kas nepieciešams bitcoinam vai citam kriptovalūtas ETF vai biržā tirgotam fondam.
Clatyon teica, ka SEC ir “skaidrs, kas mums vajadzīgs jebkura veida aktīvu klasei, ja mēs gatavojamies apstiprināt produktu. Viena no šīm lietām ir, vai cenas ir tādas, uz kurām cilvēki var paļauties? Arī aktīvu pārbaude. Mūsu saziņa ar tirgu šajā jautājumā ir bijusi ļoti skaidra. Esmu ļoti apmierināta ar saviem kolēģiem SEC, jo domāju, ka mēs esam ļoti atvērti par to, kas mums nepieciešams, lai jūs varētu izpildīt mūsu noteikumus. “
Daudzi ICO potenciāli zem ieroča
Pamatojoties uz priekšsēdētāja Kleitona paziņojumiem, ir viegli saprast, kā lielam skaitam kriptovalūtu, kurām bija ICO, varētu būt risks iegūt nevēlamu SEC uzmanību.
Kamēr mēs negrasīsimies komentēt konkrētus aktīvus vai uzņēmumus, ir sākušas darboties vairākas kriptovalūtas, kurās to simboliskie pārdošanas ieņēmumi tika izmantoti uzņēmuma izveidošanas finansēšanai.
Ievērojams skaits šo uzņēmumu ASV nepastāv. Piemēram, daudzi jauni ICO projekti tiek uzsākti no Singapūras vai Eiropas Savienības. Tāpēc mēs nezinām, kā ASV SEC noteikumi ietekmēs šāda veida uzņēmumus. Iespējams, ka SEC varētu paziņot, ka šie produkti nav piemēroti vai pat nelegāli amerikāņiem vai “ASV personām”, lai tos darītu. Tomēr viņu spēja īstenot šāda veida rīcību pašlaik ir neskaidra, ja pat nav apšaubāma, ņemot vērā produkta raksturu. kriptovalūta un tās darbības bez robežām.
Ir labi zināt, ka mums tagad ir skaidrs paziņojums, kas norāda, ka tīri valūtas tipa projekti, piemēram, bitcoin (un, iespējams, citi, piemēram, Dash, Litecoin un daži citi), ļoti labi varētu būt pasargāti no SEC. Intervijas laikā priekšsēdētājs Kleitons tikai īpaši atsaucās uz bitkoinu, sakot, ka tas nav nodrošinājums. Atbildot uz jautājumu par Ethereum, Kleitons sacīja, ka nekomentēs konkrētus aktīvus.