Samourai maks: būtība izseko Bitcoin lietošanu Wasabi makā

Bitcoin privātums

Pēdējā laikā divi populārākie uz privātumu vērstie Bitcoin maki ir bijuši Samourai Wallet un Wasabi Wallet. 22. jūlijā pirmais teica, ka otrajam, šķiet, ir kaut kas nopietni nepareizs ar savu neuzticamo monētu sajaukšanas pakalpojumu.

Izlaists pagājušā gada rudenī, Wasabi ir atvērtā koda maks, kas izmanto tā saukto Chaumian CoinJoin sajaukšanas tehniku, lai anonimizētu Bitcoin darījumus.

Pirmdien Samourai komanda teica, ka blokķēdes analīze norādīja, ka ļaunprātīga vienība šķietami izmanto adreses atkārtotu izmantošanu Wasabi, lai dezinonimētu savus lietotājus.

Bitcoin privātums

Konkrēti, Samourai norādīja uz objektu, uz kuru zvana OXT blockchain explorer ANON-2300390908 kā vainīgais.

Šis uzņēmums piedalās Wasabi darījumos un adreses atkārtotas izmantošanas līmenis pārsniedz 60%. Protams, jebkurā sajaukšanas platformā vajadzētu būt 0% adreses atkārtotai izmantošanai, tāpēc kaut kas nav kārtībā. Apskatīsim to.

OXT entītiju kopa: https://t.co/AxIzE1OhRY pic.twitter.com/kK2FhAokvc

– Samourai maks (@SamouraiWallet) 2019. gada 22. jūlijs

Analizējot ANON “divas galvenās interesējošās adreses”, kas dēvētas par adresi A un adresi B, Samourai atklāja, ka aģents, šķiet, klasterizē Wasabi darījumus, lai tos sabojātu un tādējādi izsekotu viņu sūtītājus un saņēmējus. Aktivitāte sākās 1. jūnijā katram OXT.

“Šīs divas adreses ir lielākie adrešu atkārtotas izmantošanas pārkāpēji, un, apvienojot nesaistītus UTXO ar šīm adresēm, ir izveidota 254 adrešu kopa, kas savienota ar šo entītiju,” atzīmēja Samourai komanda.

Attiecībā uz to, kurš varētu būt atbildīgs, Samourai nenosauca vārdus, lai gan maka izgatavotāji teica, ka viņiem ir “netieši pierādījumi”, kas norāda, kas vai kas darbojas ar apšaubāmajiem makiem. Viņi izvēlējās sākotnēji slēpt šo informāciju, bet teica, ka tieši ārpus vārtiem nešķiet, ka Wasabi Wallet bija informēts par šo darbību.

Mums ir netieši pierādījumi tam, kas var būt šī vienība. Tomēr mēs nenodarbojamies ar nepatiesas informācijas tirdzniecību, tāpēc izvairīsimies no šī subjekta iepriekšēja nosaukšanas.

Lai būtu skaidrs, mēs NESAKĀM, ka Wasabi Wallet operatori zina vai piekrīt šai aktivitātei.

– Samourai maks (@SamouraiWallet) 2019. gada 22. jūlijs

Kas notiek tālāk?

Vismaz jāievēro piesardzība, kamēr nav zināms vairāk.

“Tas ietekmē gandrīz katru [Wasabi] darījumu kopš 1. jūnija,” Samourai Wallet apgalvoja pirmdienas sabiedrisko pakalpojumu paziņojumā..

Lietotājiem jāizvairās reģistrēt savus UTXOs sajaukšanai, kamēr to neatrisina Wasabi Wallet. Sākotnēji šo ziņojumu bija paredzēts nosūtīt privāti izstrādātājiem, taču, ņemot vērā vēl vienu šo izstrādātāju sociālo mediju uzbrukumu mūsu komandai, tika nolemts iziet publiski.

– Samourai maks (@SamouraiWallet) 2019. gada 22. jūlijs

Samourai paziņoja, ka apņemsies publicēt vairāk informācijas vietnē ANON-2300390908, ja atbildīgā struktūra tuvākajā laikā “publiski neatzīs un neatvainosies” par savu rīcību..

Maka veidotāji piebilda, ka viņu svaigā izkrišana ar Wasabi komandu ietekmēja viņu publiskošanu, lai gan tehniski informācija vienmēr bija publiski pieejama Bitcoin blokķēdē:

“Atbildīga informācijas izpaušana šajā gadījumā nav piemērojama. Tā ietekme uz publisko blokķēdi ir kopš 1. jūnija, un to nevar izdzēst. Mēs vienkārši esam pirmie, kas to redzējuši un kaut ko par to runājuši. Veiksmi un palieciet drošībā tur. ”

Jo īpaši Wasabi Wallet veidotājs nopara73 21. jūlijā publicēja rakstu ar nosaukumu “WasabiLeaks – vai Wasabi maks ir deanonimizēts?”Tajā nopara73 apsūdzēja Samouri Wallet izstrādātājus par nesen veiktas“ dezinformācijas kampaņas ”veikšanu pret Wasabi CoinJoin ieviešanu.

Līdz šim Wasabi nav publiski pievērsies Samourai pēdējiem apgalvojumiem par ANON-2300390908.

Kas varētu būt ANON?

Nav noslēpums, ka tiek pieņemts, ka visas blokķēdes analīzes firmas, piemēram, Chainalysis un CipherTrace, pārbauda sajaukšanas pakalpojumus.

Tas nozīmē, ka šādi uzņēmumi noteikti ir daudzu sarakstu sarakstā, kad runa ir par iespējamajiem ANON-2300390908 aizdomās turētajiem.

Protams, patlaban nav pierādījumu, ka aiz noslēpumainās Wasabi vienības stāv profesionāli blokķēdes izmeklētāji. Pat Samourai Wallet ir teikuši, ka viņiem pagaidām ir tikai netieši pierādījumi.

Tomēr šiem uzņēmumiem noteikti ir motivācija, jo viņiem tiek maksāti lieli dolāri, lai iestādes un regulatori sniegtu ieskatu no putna lidojuma blokķēdes aktivitātē – aktivitātē, kas bija publiska, bet iepriekšējos gados neapšaubāma.

Patiešām, ja ziņkārīgs “Ask Me Anything” pavediens no r / Bitcoin pagājušajā mēnesī ir jebkura norāde, tad Chainalysis apsver privātuma makus, piemēram, Wasabi.

Kopš tā laika dzēstajā AMA Redditor, izmantojot rokturi Chainalysis1, apgalvoja, ka viņš ir “pašreizējais vai bijušais Chainalysis darbinieks”, un uzdeva dažus jautājumus. Atbildēs Redditor ieteica, ka tādas privātuma spēles kā Wasabi nopietni uztrauca blockchain analīzes firmas vadību.

Nav zināms, vai epizode bija reklāmas triks vai autentiska AMA. Bet tas ieteica to, ko daži jau zina kā nepārprotami patiesu: pieaug apetīte uzlauzt blockchain privātuma risinājumus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me