Ripple izpilddirektors: Bitcoin kriptonauda Napster, pārveidojoša neveiksme

Breds Garlinghauzs

Lielākā daļa no bitcoin cienītājiem nāk no tradicionālo finanšu pasaules – bankām, riska kapitāla utt. Ripple izpilddirektors Breds Garlinghauzs tagad ir pievienojies viņiem ar apgalvo, ka bitcoīns ir kā Napstera, nepieciešama un pārveidojoša neveiksme. Protams, viņš domā, ka viņa uzņēmuma XRP monēta ir pārāka, bet vai viņam ir taisnība, vai viņš vienkārši pumpē savu kriptonauda?

Breds Garlinghauzs

Breds Garlinghauzs, Ripple izpilddirektors. Attēls no Coinstaker.com

Napstera neveiksme

Kad Napstera tika izveidots, sākotnēji tas nebija paredzēts kā bizness. Tā vietā tas bija rīks, kas galu galā radīs dažādus vienaudžu un failu koplietošanas tīklus, kas šodien ir visuresoši. Tiem, kas to neatceras vai bija pārāk jauni, lai to izjustu, Napster bija programmatūra, kas ļāva ikvienam koplietot un lejupielādēt MP3 failus neatkarīgi no autortiesībām. Tas ļāva nekavējoties un bez maksas izplatīt ar autortiesībām aizsargātu mūziku visiem un visiem cilvēkiem pasaulē, galvenokārt anonīmi.

Napstera

Napstera, kā tas izskatījās 2001. gadā, attēls no Archive.org

Tomēr Napstere nedarbojās mūžīgi, un mūzikas industrijas spiediena dēļ viņu galu galā slēdza. Napster mantojums joprojām turpinās, jo patērētāja attiecības ar mūzikas industriju ir ievērojami mainījušās, un cerības, ka, lai iegūtu mūziku, būs jāiegādājas 20 ASV dolāru kompaktdisks, tagad faktiski ir izzudušas uz visiem laikiem.

Uz īsu laiku Napster tika atgriezts kā likumīgi ievērots maksas mūzikas pakalpojums, taču tas ātri nomira.

Tas ir tas, ko Ripple izpilddirektors Garlinghauzs domā par bitcoin. Kaut arī tehnoloģija ir būtiska un pārveidojoša, tā galu galā nomirs, jo nespēs “sadarboties ar regulatoriem, lai atrisinātu reālu problēmu”.

Ripple’s XRP Superior to Bitcoin?

Saskaņā ar Garlinghouse teikto, Ripple’s XRP ir ne tikai pārāks par bitcoin, jo tā it kā atbilst regulatoriem (neskatoties uz to, ka iesūdzēts par vērtspapīru krāpšanu šī gada sākumā), bet tas ir arī kaut kā finansiāli vai tehnoloģiski pārāks. Garlinghouse min klasisko kafijas iegādes ar bitcoin piemēru. Pēc viņa teiktā, Bitcoin darījumu veikšana prasa 20 minūtes, un maksa par darījumu dubultotu kafijas pirkšanas izmaksas.

Skaidrs, ka Garlinghouse nepārzina SegWit un Lightning Network. Abas šīs tehnoloģijas ļauj veikt ievērojami lētākus un ātrākus bitcoin darījumus. Turklāt, lai gan Bitcoin darījuma apstiprināšana varētu aizņemt vairākas minūtes, tas nenozīmē, ka paiet 20 minūtes, lai parādītos blokķēdē un būtu uzticams nosūtīto līdzekļu indikators..

Laikā runa, kas teikta MIT, slavens Bitcoin komentētājs Andreas Antonopoulos runāja par Bitcoin apstiprinājumu patieso būtību, sakot:

Es pārdotu kādam tasi kafijas ar nulles apstiprinājumiem. Droši vien vairāk. Viens apstiprinājums. Es kādam pārdotu plakanā ekrāna televizoru. Divi apstiprinājumi. Varbūt izdomāts plakanā ekrāna televizors vai lēta automašīna. Trīs apstiprinājumi patiešām jauka automašīna. Četras konformācijas iznīcinātājs. Pieci gaisa kuģa pārvadātāja apstiprinājumi.

Citiem vārdiem sakot, veikali ļoti saprātīgi varēja kādam pārdot tasi kafijas ar nulles apstiprinājumiem. Tas nozīmē, ka nepieciešams tikai dažas sekundes, nevis “20 minūtes”.

Lietas kļūst vēl iespaidīgākas, ja ir iesaistīts Lightning Network. Konkrēti, izmantojot tehnoloģiju, darījumi tiek veikti tikai dažās sekundēs un maksā mazāk nekā penss.

XRP joprojām nav reāla lietojuma gadījuma

Salīdzināsim Ripple XRP monētas lietderību salīdzinājumā ar bitcoin.

Mūsdienās bitkoinu var tieši izmantot, lai veiktu neskaitāmus daudzveidīgus pirkumus. Bitcoin pat var izmantot, lai tieši iegādātos zeltu un sudrabu. Bitcoin ir neapšaubāmi visizplatītākā kriptovalūta visā pasaulē, kā arī vispieejamākā valūtas maiņas atbalsta, tiešsaistes pirkšanas ar fiat valūtu un daudzu saderīgu bankomātu ierīču skaita ziņā visā pasaulē..

Kas ir Ripple

Ripple, Hype vērts ?

Tagad apskatīsim Ripple. Tās XRP monētu, kas galvenokārt tika izveidota, lai atvieglotu maksājumus starp bankām, līdz šim nekad nav izmantojusi viena banka. Veikalu vai uzņēmumu skaits, kas pieņem Ripple kā maksājumu, ir niecīgs, salīdzinot ar bitcoin, un to pašu var teikt par tādu biržu skaitu kā Coinbase, kas to pārdotu tieši par fiat valūtu. Turklāt tikai neliela nedaudz ATM ierīču pārdod Ripple tieši.

Tikai pieņemšanas ziņā bitcoin ir gaismas gadu priekšā Ripple. Turklāt galvenais Ripple XRP monētas mērķis, ko izmanto bankas, vēl nekad nav noticis, un neviena banka nav paziņojusi pat par nelielu nodomu vai interesi izmantot XRP kaut kam citam. Ripple ir izdevies pārdot tikai citas viņu radītās tehnoloģijas, kas nav saistītas ar kriptonauda. Vēl janvārī uzņēmums paziņoja, ka viņi ir veicot izmēģinājumu ar MoneyGram (nevis banka), bet sabiedrībai vēl ir jādzird, vai tas noveda pie reālās pasaules partnerības.

Tas, kurš kontrolē monētu

Vēl viens nozīmīgs aspekts, kas jāpiemin par Ripple un tā XRP monētu, ir tas, ka tajā pilnībā dominē pati Ripple kompānija. Ripple uzņēmums, tā darbinieki un konsultanti sēž uz miljardiem XRP monētu. Ripple ir centralizēts uzņēmums ar centralizētu tīklu un galvenokārt centralizētu blokķēdi.

Salīdziniet to ar bitcoin. Neviens atsevišķs uzņēmums nekontrolē bitcoīnu vai tā emisiju. Tā tīkls ir daudz decentralizētāks nekā Ripple, un bitcoin darījumi tiek iegūti un apstrādāti visā pasaulē. Sakarā ar plašo kalnraču atbalstu bitcoin ir arī neapšaubāmi drošākā kriptonauda uz zemes.

Vissvarīgākais šeit ir tas, ka, lai gan ir bloķēti miljardi XRP monētu un gaida tirgus pārplūšanu, bitkoīnam nav šādas mākslīgas kontroles vai ierobežojumi. Viens no galvenajiem kriptovalūtas punktiem ir tāds, ka nevajadzētu būt centrālajai iestādei, kas manipulē ar piegādi. Ar Ripple un tā XRP monētām ir centrālā iestāde, un tām ir gandrīz neierobežota vara attiecībā uz to potenciālu manipulēt ar bitcoīna piegādi tirgū.

Kur slēpjas patiesība?

Ripple un tā XRP monēta var šķist ļoti daudzsološa daudziem investoriem. Tomēr mums jāatceras, ka XRP monētas vienkārši netiek izmantotas daudz kam citam, izņemot investoru spekulācijas. Savukārt Bitcoin jau katru dienu apstrādā reālās pasaules darījumus un maksājumus. Tehnoloģijai vēl ir tāls ceļš ejams, lai turpinātu mērogošanu, taču tas notiek ar katru dienu. Savukārt XRP monēta ir Ripple korporāciju mēģinājums uzvilkt uzvalku un sasiet kriptonauda. Bet līdz šim neviena liela banka, šķiet, nav ieinteresēta.

Un tāpēc, kad Ripple izpilddirektors Garlinghauzs saka, ka Ripple ir visādā ziņā pārāks, mēs lūgtu, lai viņš ne tikai izvirzītu mežonīgas pretenzijas, bet tā vietā tos pierādītu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me